سکه و ارز آفت سرمایه گذاری در بازار مسکن!

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

بازارهای جذاب تری مانند سکه و ارز و طلا در حاشیه بازار مسکن وجود دارند که می توان با قیمت پایین تری در این بازاها مانور داد اما به دلایلی در بازار مسکن این اتفاق رخ نمی دهد.

یادداشت/علیرضا خسروی کارشناس بازار مسکن

 

در شرایط کنونی علی رغم تمام مشکلات اقتصادی عده ای پس از ازدواج در صف خرید خانه قرار می گیرند در شرایطی که مسکن اجتماعی به درستی عملیاتی نشده و مسکن مهر مشکلاتش همچنان پابرجاست انباشت این مشکلات در تقاضا و قیمت مسکن اثرگذار خواهد بود.

پیش بینی بازار مسکن در سال 97

 

بازار مسکن تمایل به رونق دارد اما بازارهای جذاب تری مانند سکه و ارز و طلا در حاشیه این بازار وجود دارند که می توان با قیمت پایین تری در این بازاها مانور داد اما در بازار مسکن این اتفاق رخ نمی دهد. حال اگر در بازارهای سکه و ارز… روند دستوری اجرا شود مطمئنا سرمایه ها به سمت بازار مسکن می آید .

البته عیبی که بازار مسکن نسبت به بازارهای دیگر دارد این است که به هیچ وجه قیمت دستوری را نمی پذیرد. مانند سیل بنیان کنی که هیچ کس دیگری نمی تواند این بازار را اداره کند.

در بازارهای دیگر اختیار خرید و فروش در دست خود مردم است می توانند به راحتی معامله ای را برهم بزنند  اما اگر سرمایه در بازار مسکن سرازیر شود دیگر دستور هیچ کس را نمی پذیرد زیرا دو طرف قرارداد باید با یکدیگر توافق کنند بنابراین ریسک سرمایه در این بازار بالاست.

برای مطالعه یادداشت های تخصصی در حوزه املاک و بازار مسکن هر هفته شنبه ها مجله خبری ihome.ir را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *