ست کردن پرده و مبل، برای نوروز 97 آماده شود!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

ست کردن پرده و مبل یکی از مهمترین اصول طراحی داخلی منزل است، چرا که بخش اعظمی از دکوراسیون منزل شما را در بر می گیرد، به همین منظور در مطلب امروز قصد داریم شما را با بخش های مختلف آن آشنا کنیم.

دکوراسیون داخلی: در سیزدهمین روز از کمپین روز شمار تا نوروز ihome ، به سراغ معرفی محبوب ترین ترکیب رنگ های پرده و رومبلی در دکوراسیون سال 2018 رفتیم. اگر به تغییر دکوراسیون منزل خود در نزدیکی نوروز فکر می کنید، اما در تصمیم گیری دچار مشکل شده اید ، این مطلب از ihome  با معرفی ایده های الهام بخش می تواند راهگشای کارتان باشد. با ما همراه باشید.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن مبل و پرده با رنگ های روشن

رنگ های روشن با طرح ساده هیچ گاه شکست نخواهند خورد. اگر به دنبال دست یابی به فضایی آرام و دلپذیر هستید، ترکیب رنگ کرم و سفید را امتحان کنید.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن پرده و مبل با رنگ های شاد

اگر طرفدار مبل های شاد و رنگی هستید، جهت هماهنگی رنگ پرده با آن ، می توانید تنها در لبه ی پرده های سفید رنگ ، یادآور آن شوید . این گونه هم چاشنی از مبلمانتان در پرده ها مشاهده می شود و هم رنگ سفید پرده، مانع اغتشاش بصری می شود.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن پرده و مبل با طرح های شلوغ

پرده های طرح دار نیازمند هماهنگی و سلیقه ی خوب در دکوراسیون فضا هستند. بهتر است هنگام انتخاب ،  طرح آن را با المانی به جز مبل ست کنید. در نمونه آورده شده طرح پرده در هماهنگی با فرش کف انتخاب شده است.

ست کردن رنگ پرده و مبل

استفاده از رنگ های متعدد در ست کردن پرده و مبل

با تعدد رنگ در فضایتان دچار مشکل شده و نمی دانید چه پرده ای برای پوشش پنجره هایتان مناسب است؟ ساده ترین و بهترین گزینه رنگ سفید است . اما اگر در به کارگیری رنگی از مبلمان در پرده اصرار دارید، ترکیبی از آن رنگ ها در لبه ی پرده حتما مشکل گشای شما خواهد بود.

ست کردن رنگ پرده و مبل

انتخاب ترکیب رنگ های هماهنگ در ست کردن پرده و مبل

به کارگیری رنگ های مختلف اما مکمل و هماهنگ در دکوراسیون تاثیری جادویی خواهد داشت. اما این کار نیازمند سلیقه ی خوب و شناخت کامل رنگ ها می باشد.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن پرده و مبل با رنگ های سیر و روشن

در ترکیب رنگ های سرد و گرم تعادل به خرج دهید . اگر مانند نمونه مبلمانی ساخته شده از رنگ های سرد دارید ، با انتخاب رنگی گرم در پرده ، فضا را از دلمردگی نجات دهید.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن پرده و مبل با استفاده از رنگ سفید

اگر نگران کثیف شدن مبل خود نیستید، انتخاب رنگ سفید علاوه بر زیبایی ، در بزرگ جلوه دادن فضا یاری خواهد رساند. اما بهتر است پرده پشت آن را جهت جلوگیری از سردی فضا، از رنگ های گرم انتخاب کنید.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن مبل و پرده با رنگ های متفاوت

اگر از مبل های دو رنگ استفاده می کنید ، می توانید پرده ها را با یکی از آن ها ست کنید . در نمونه آورده شده زمینه رنگ و طرح پرده ها در هماهنگی با مبل های تکی انتخاب شده است.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن مبل با پرده های شید

انتخاب شید هم رنگ با مبلمان، به جای پرده های پارچه ای ، فضا را مدرن تر و سازمان یافته تر نشان خواهند داد. از طرفی شید ها در کنترل نور، حق انتخاب بیش تری به استفاده کننده خواهند داد.

ست کردن رنگ پرده و مبل

ست کردن مبل و پرده با رنگ های تند

اگر مبلمانی با رنگ های تند دارید بهتر است هنگام انتخاب پرده به سراغ رنگ های خنثی بروید . هم چنین فضاهایی که پنجره های بسیار بلند دارند ، می توانند از طرح های خلاقانه در نصب پرده بهره ببرند و در به کارگیری خطوط عمودی تعادل را رعایت کنند.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی،، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *