ست کردن رنگ مبل با فرش یا پرده ،کدام بهتر است؟!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

ست فرش با مبلمان و یا ست کردن مبل با پرده از سری قوانین نانوشته ی دکوراسیون داخلی منزل است که امروز قصد داریم شما را به طور کامل با آن آشنا کنیم تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

پرسش و پاسخ: یکی از موارد اساسی که باید در هنگام خرید لوازم و وسایل و دکور کردن خانه به آن توجه ویژه داشته باشیم، هارمونی و انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای تک جزییات و لوازم منزل است. در میان انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای مبلمان و ست کردن آن با سایر عناصر موجود در فضای داخلی منزل همواره موضوعی چالش برانگیز بوده است که شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه مبل و فرش را ست کنیم؟ حل آن نیاز بهدانستن نکات و ترفندهای دکوراسیون داخلی دارد؛ به همین منظور در این مطلب از ihome.ir قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در رابطه با انتخاب رنگ مبل و فرش و یا ست کردن رنگ مبل و پرده آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

ست کردن رنگ مبل و فرش

ست کردن رنگ مبل با کدام وسیله منزل ؟!

اگر بخواهیم ازست کردن رنگ مبل با سایر وسایل منزل صحبت کنیم، باید به نزدیک ترین وسایلی که در اطراف مبلمان شما وجود دارد اشاره کنیم، برای نمونه اولین گزینه و پر طرفدارترین لوازمی که برای هماهنگی با مبلمان انتخاب می شود، فرش و پرده است که معمولا همجوار با مبلمان شما قرار دارد. پس در قدم اولی می توانید یکی از لوازم را برای ست کردن با مبلمانتان انتخاب کنید، اما سوال اینجاست کدام وسیله برای ست کردن رنگ مبل با آن ها مناسب تر است، فرش یا پرده؟

ست کردن رنگ مبل و فرش

قوانین ست کردن رنگ مبل با فرش

یکی از مهمترین اصول ست كردن مبل و فرش توجه به رنگ انتخابی مبلمان و یا کوسن های آن هاست. به طور مثال اگر مبلمان شما دارای رنگ های گرم و نسبتا تند است پس فرش انتخابی شما باید دست کم از رنگ های خنثی و با تناژ ملایم تری از رنگ مبلمان باشد. همچنین اگر مبلمان انتخابی شما دارای طرح های نسبتا شلوغ است، فرش انتخابی شما باید حتما ساده انتخاب شود تا سبب اغتشاش بصری در فضای شما نشود.

ست کردن رنگ مبل و فرش

تصویر بالا نمونه ی بسیار مطلوبی در پاسخ به سوال چگونه مبل و فرش را ست کنیم؟ ، است. همان طور که می بینید فرش و مبلمان دارای طرحی نسبتا هماهنگ و هارمونی رنگی مناسب هستند، نکته ی قابل توجه در این دکوراسیون انتخاب پرده ی ساده و خنثی برای فضای پس زمینه مبلمان است که به خوبی از اغتشاش بصری در فضا جلوگیری کرده است و حتما در انتخاب رنگ مبل و فرش دقت کنید.

ست کردن رنگ مبل و پرده

اصول ست کردن رنگ مبل با پرده

یکی دیگر از راه های ست کردن مبلمان با سایر لوازم منزل، ست کردن رنگ مبل با پرده است که به عنوان یکی از اصولی ترین قواعد دکوراسیون منزل به شمار می رود. برای ست کردن مبل و پرده استفاده از ترکیب رنگ کوسن ها و یا انتخاب جنس و طرح پارچه ای هماهنگ با مبل و کوسن برای پرده به خصوص والان آن توصیه می شود.

ست کردن رنگ مبل و پرده

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید پرده ی استفاده شده در این فضا از نظر جنس و رنگ کاملا هماهنگ با کوسن و مبلمان انتخاب شده است و فرش انتخابی به صورت کاملا نامحسوسی از هارمونی رنگ های کل فضا تبعیت می کند و تک تک این عناصر در کنار هم زیبایی هوشمندانه ای را مهمان این فضا کرده است.

ست کردن رنگ مبل و پرده

ست کردن رنگ مبل با فرش یا پرده ؟!

به طور کلی نمی توان برای ست کردن لوازم و منزل قانون مشخصی وضع کرد، به خصوص در رابطه با مبلمان که عنصر اصلی و کلیدی فضای خانه محسوب می شوند، بنابراین بهتر است با توجه به فضای داخلی تان، مدل و طرح و رنگ مبلمانتان، و جزییاتی مانند ابعاد و متراژ فضایی یکی از موارد را برای ست کردن رنگ مبل و پرده خود انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که می توانید مبل خود را همزمان با فرش و پرده همانگ کنیدو ظاهر دلچسب تری برای فضای داخلی تان به وجود آورید.

ست کردن رنگ مبل با فرش و پرده

مدل های پرطرف دار ست کردن رنگ مبل با فرش و پرده

برای ایجاد هارمونی بهتر در فضای داخلی تان بهتر است قبل از خرید هر وسیله ای مدل های متنوع ست کردن رنگ مبل با فرش و یا پرده را در نظر بگیرید تا بتوانید مناسب ترین هارمونی را برای دکراسیون داخلی منزلتان انتخاب کنید در بند بعدی نمونه های متنوعی از آن را با شما به اشتراک گذاشته این تا انتخاب آسان تری داشته باشید.

جدیدترین مدل ست کردن رنگ مبل با فرش و پرده

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *