سال جدید در دکوراسیون چه چیزهایی مد می شود؟

نویسنده : محسن عارفی | تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

هرچقدر سال پیش در زمینه دکوراسیون غیرقابل پیش‌بینی بود اما امسال بنظر می‌رسد که قضیه کاملا متفاوت است چراکه همه شاهد اتفاقات پررنگی در زمینه طراحی داخلی هستیم.

به‌گزارش وبلاگ ihome.ir، وبسایت مطرح املاک و مستغلات جهان، Truila نیز پیش‌بینی خود را از مد جدید دکوراسیون در سال جدید اعلام کرده است. در این زمینه، از بافت و طرح‌های جدید گرفته تا رنگ‌های متفاوت، در این گزارش به مدهای جدید دکوراسیون از دید طراحان مطرح دکوراسیون در جهان اشاره می‌کنیم.

پایان دوران استفاده از وسایل آنتیک

امسال دیگر وقت تعصب روی دکوراسیون خانه متناسب با دوران قدیمی نیست بلکه طراحان پیشنهاد می‌کنند که باید المان‌های قدیمی و سنتی را به میزان متناسبی با المان‌های معاصر تلفیق کرد.

house-beautiful-2017-trends-antique

خداحافظی با مبلمان با ابعاد بزرگ

فضا در دکوراسیون همیشه در اولویت بوده است بنابراین طی سالهای اخیر استفاده خلاقانه و هوشمندانه از فضا اهمیت بیشتری پیدا کرده است. مبلمان جاگیر نه تنها در خانه‌های امروزی دست و پاگیر هستند بلکه در استفاده از فضا نیز کارآیی ندارند. در نتیجه سال جدید شاهد مبلمان کم‌جا و ظریف‌تر خواهیم بود.

house-beautiful-2017-trends-oversized-furniture

فلزات پرداخت شده

ظاهر صنعتی و استفاده از فلزات براق در مبلمان و لوازم خانگی دوره مشخصی دارند بنابراین امسال بازهم شاهد بازگشت رنگ‌های طلایی و مسی هستیم.

house-beautiful-2017-trends-brushed-metal

ظهور لوازم خانگی مات

در مد جدید دکوراسیون آشپزخانه، استفاده از لوازم خانگی با جنس فلز مات حرف اول را می‌زند. طراحان مشهور دکوراسیون معتقدند این رنگ گویی اینکه با شما حرف می‌زند. استفاده از این مد آنقدر فراگیر شده که دیگر کمتر شاهد لوازم خانگی با رنگ روشن و ظاهری براق هستیم.

gallery-1480369093-black-stainless-steel

مرمر

از سال پیش تاکنون، به شکل چشمگیری شاهد ورود سنگ مرمر به معماری و خصوصا دکوراسیون داخلی هستیم. استفاده از این سنگ جذاب به خصوص روی اوپن آشپزخانه به یک روال فراگیر تبدیل شده است. این سنگ همراه با چون و فلز معجزه می‌کند و جذابیت فضای خانه را چندین برابر می‌کند.

gallery-1480371549-gettyimages-486800125

چوب تراش خورده

تکنیک چوب تراش خورده به تکنیکی اطلاق می‌شود که طی آن بخشی از بافت طبیعی چوب نمایان می‌شود. این تکنیک سالها در طراحی‌های دکوراسیون بسیار لوکس فراگیر بود اما امسال می‌توان روند همه‌گیر شدن آن را در بسیاری از خانه ها مشاهده کرد. از این تکنیک می‌توان برای کابینت و حتی وسایل بزرگتری چون میز ناهارخوری، صندلی و… استفاده کرد.

gallery-1480375744-cerused-wood

رنگ‌های جواهری

امسال دیگر باید با رنگ بژ خداحافظی کنید چراکه رنگ غالب دیوارها یک جلوه ناب از نمایش رنگ‌ها خواهد بود. رنگ‌های خالص جواهری نظیر سبز یشمی، یاغوتی یا پاستلی که در طبیعت نیز به وفور یافت می‌شوند امسال محبوبیت بسیاری خواهند داشت.

gallery-1480371753-gettyimages-126158821

یک دیدگاه در “سال جدید در دکوراسیون چه چیزهایی مد می شود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *