ساخت گلدان سیمانی ، به همین سادگی خودتان بسازید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

خودتان بسازید: ساختن لوازمی ساده و مینیمالی که از وسایلی جالب و شاید وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند می تواند بسیار جذاب باشد. مثلا داشتن گلدان های ساده ای از جنس سیمان هم به نظر زیبا و خاص است. Ihome.ir در این مطلب تصمیم دارد تا به شما بگوید که چگونه می توانید یک گلدان سیمانی درست کنید. پس برای آموزش ساخت گلدان سیمانی با ما همراه باشید.

ساخت گلدان سیمانی

وسایل مورد نیاز برای ساخت گلدان سیمانی

  • سیمان پورتلند
  • کاسه های پلاستیکی برای قالب گلدان
  • اسپری آشپزی
  • سطل مخلوط کردن مواد
  • بیل باغچه
  • آجر و یا وسیله ای سنگین مثل آن
  • گل تازه
  • حوله ی باغبانی
  • کود مناسب

ساخت گلدان سیمانی

مرحله اول ساخت گلدان سیمانی

سیمان پرتلند را می توانید در اکثر فروشگاه های مربوطه تهیه کنید. این سیمان همان چیزی است که با کمک آن می توان انواع بتن و ملات ساختمان سازی را تهیه کرد.

بسیاری از ظروف پلاستیکی هستند که با توجه به تنوع ابعاد و اشکال مختلفی که دارند می توانند گزینه های خوبی برای ساخت قالب گلدان ما به شمار آیند. باید این را بدانید که حفره ای را هم برای کاشت گیاهتان مد نظر بگیریدريال پس یک قالب با اندازه ی کوچکتر هم داشته باشید.

پیشنهاد ما این است که از قالب ها یا همان ظروف پلاستیکی ای استفاده کنید که از نظر بصری هم جذابیت زیادی برای شما داشته باشد.

نکته: شما می توانید این قالب ها را بعد از استفاده شستشو دهید و برای دفعه ی بعد هم مورد استفاده قرار دهید.

ساخت گلدان سیمانی

مرحله دوم ساخت گلدان سیمانی

اسپری آشپزی را در داخل قالب خود بزنید تا بعد از تمام شدن کارتان بتوانید سیمان را به خوبی از قالبتان جدا کنید.

ساخت گلدان سیمانی

نسبت آب به سیمان را در حالت دو به یک رعایت کنید و در داخل سطلتان بریزید و به خوبی مخلوطشان کنید تا جایی که به خوبی یکدست شوند.

ساخت گلدان سیمانی

دو سوم مخلوط سیمانتان را در داخل قالب بریزید و بعد از گذشت پنج تا ده دقیقه، قالب کوچکتر را هم در درون آن قرار دهید. دقیقا مثل چیزی که در همین تصویر مشاهده می کنید. حالا ادامه ی مخلوط سیمان را هم به گوشه های قالبتان اضافه کنید تا سطح آن بالا بیاید.

ساخت گلدان سیمانی

مرحله سوم ساخت گلدان سیمانی

در این مرحله از ساخت گلدان سیمانی آجر و یا یک وسیله سنگین دیگری را بردارید و مثل این تصویر در داخل حفره ای که ایجاد کرده اید قرار دهید. در غیر این صورت به مرور و بعد از هر میزان خشک شدن سیمان، حفره ی درون گلدانتان بالا می آید و کارتان خراب می شود.

ساخت گلدان سیمانی

بعد از خشک شدن سیمانتان، آن را به آرامی از قالب خود جدا کرده و قالب ها را بشویید. برای جدا کردن قالب ها قالب درونی را به آرامی در آورید و با دو دستان گوشه های قالب بزرگ تر را بگیرید و به آرامی به بیرون بکشید.

اجازه دهید گلدان سیمانی تان به خوبی خشک شود. چیزی بین دو تا سه روز بعد از بیرون آوردن قالب ها گلدان سیمانی تان را به حال خودش رها کنید تا آماده ی استفاده شود. این را بدانید که هرچقدر گلدانتان بزرگ تر باشد طبیعتا به زمان بیشتری هم برای خشک شدن نیاز دارد.

ساخت گلدان سیمانی

مرحله چهارم ساخت گلدان سیمانی

با کمک یک سمباده، قسمت های برجسته و نامرتب گلدان را صاف کنید تا کاملا مرتب و یک دست شود.

ساخت گلدان سیمانی

حالا گلدان و گلی را که آماده کرده اید را بردارید و به داخل گلدان سیمانی تان منتقل کنید. همانطور که در این تصویر به خوبی مشاهده می کنید می توانید گلدان های بسیار زیبا و دوست داشتنی ای داشته باشید. با در کنار هم قرار دادن گلدان ها می توانید توجه بیشتری را هم به آنها جلب کنید.

ویدئو آموزش ساخت گلدان سیمانی

برای اینکه بتوانید با روند آموزش ساخت گلدان سیمانی برای خانه تان بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای خلاقیت در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *