ساخت گلدان‌های جذاب با بطری‌های نوشابه

تاریخ بروزرسانی : ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

یاد آن روزهایی که می‌رفتیم سر کوچه و برای خرید نوشابه‌های شیشه‌ای از بقالی محل، گرویی می‌پرداختیم و دوباره شیشه‌های خالی را به مغازه‌دار پس می‌دادیم تا به کارخانه بفرستد و دوباره پرشوند بخیر. امروز دیگر خبری از جعبه‌های نوشابه جلوی مغازه‌ها نیست.

به گزارش ihome.ir جامع‌ترین وب‌سایت املاک کشور، پس از سالها استفاده افراطی از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف، خوشبختانه به تازگی بازگشت دوباره به استفاده از بطری‌های شیشه‌ای آغاز شده اما متاسفانه همین بطری‌های شیشه‌ای هم به جای بازگشتن به کارخانه و استفاده مجدد، راهی سطل‌های زباله می‌شوند. هرچند ضرر زباله‌های شیشه‌ای نسبت به ظروف پلاستیکی بسیار کمتر است اما دور انداختن آنها هم اصلا کار منطقی و صحیحی نیست.

در این گزارش می‌خواهیم به شما یاد بدهیم از این بطری‌های شیشه‌ای چه استفاده‌های بهتری می‌شود کرد. یکی از بهترین استفاده‌ها از بطری‌های شیشه‌ای، ساخت گلدان‌ است.

این گلدان‌ها با قرارگیری در یک لیوان و استفاده از یک نخ فیتیله، می‌توانند آب مورد نیاز گیاه را هم به آن برسانند بنابراین دیگر نگران آبیاری نخواهید بود.

برای ساخت این گلدان‌های جذاب به تنها چیزی که نیاز دارید یک بطری دلستر، یک شمع، سنباده مخصوص شیشه، نخ فیتیله و یک قالب یخ است.

برای شروع، مطابق شکل زیر بطری دلستر را تا قسمتی که می‌خواهیم گلدان درست کنیم دور تا دور با ماژیک علامت میزنیم و مسیر این خط را روی شعله شمع می‌گیریم. بلافاصله با یک قالب یخ روی مسیر داغ شده بدنه شیشه را سرد می‌کنیم تا به آن شوک وارد شود. حالا با کوچکترین ضربه‌ای بطری از محل علامتگذاری شده به دو نیم می‌شود.

در این مرحله باید خیلی مراقب باشید و با احتیاط زیاد لبه‌های تیز شیشه را سنباده بزنید تا کاملا صاف شود. کار تمام است. حالا می‌توانید یک نخ فیتیله‌ای را از دهانه بطری رد کنید و داخل آن گیاه خود را بکارید.

گلدان خود را داخل یک لیوان که تا نصفه آب پر کنید و گلدان را وارونه طوری داخل آن قرار دهید که سر فیتیله داخل آب باشد. حالا از گلدان‌های زیبا و خاص خود لذت ببرید.

b8529a07ef2734082b42570ce669cb89

ترجمه: محسن عارفی

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *