ساخت کاغذ دیواری در منزل، با سلیقه خودت بسازش!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

ساخت کاغذ دیواری در منزل در نگاه اول شاید کمی دور از ذهن باشد، اما با کمی حوصله و خلاقیت می توانید مطابق با سلیقه ی خودتان دکوراسیون منزلتان را دگرگون کنید.

خودتان بسازید:  اگر به دنبال ایجاد تغییری بزرگ در محیط منزلتان هستید، یک کاغذ دیواری جدید می تواند شما را به مقصودتان برساند. باید ذکر کنم که لازم نیست برای این کار هزینه ی گزاف بپردازید. در این مطلب از ihome می خواهیم با بررسی یک نمونه به شما یاد دهیم که خودتان نیز می توانید با کمی حوصله و دقت ، کاغذ دیواری خود را ایجاد کنید. در این روش شما با ایجاد مهری با طرح های دلخواه خود و رنگ کردنشان، دیوار خود را زینت داده و هم چنین ارزش هنری به محیطتان می افزایید. اگر به اندازه ی کافی برای یادگیری ساخت کاغذ دیواری در منزل و به کار گیری این روش وسوسه شده اید ، مراحل زیر را به صورت گام به گام اجرا کنید.

ساخت کاغذ دیواری در منزل

مرحله اول ساخت کاغذ دیواری در منزل

ابتدا طرح های مورد نظر خود را بر روی کاغذ کشیده و آن ها بر روی فوم قرار داده و ببرید. جهت قرارگیری محکم تر فوم ها از عنصری همانند چوب بهره گیرید. (بهتر است قبل از شروع در مورد طرح و چگونگی قرارگیری شان بر روی دیوار به خوبی فکر کنید). طرحی که در این نمونه آورده شده شامل یک دایره و مربعی است که لوزی ای از آن خارج شده است و سپس هر کدام را بر روی قطعه چوبی چسبانده ایم. (اگر چوب در دسترس نیست از هر آن چه که همانند آن سخت است بهره برید.)

ساخت کاغذ دیواری در منزل

مرحله دوم ساخت کاغذ دیواری در منزل

حالا برای ساخت کاغذ دیواری در منزل باید با دقت کافی و قلم موی مناسب شروع به رنگ کردن فوم ها کنید. بهتر است رنگ انتخابی شما رنگی روشن و در هماهنگی با محیط باشد. در این صورت نواقص کارتان کم تر به چشم می آید. ( معمولا قلم موهای سر صاف گزینه ی بهتری جهت انتخاب می باشند. شماره ی قلم مو نیز باید با توجه به ابعاد سطح ، گزینش شود.)

ساخت کاغذ دیواری در منزل

سپس آن ها را بر روی یک کاغذ هم رنگ دیوار امتحان کرده و آزمون و خطا کنید. این کار صرفا به دلیل کاهش خطاهای احتمالی شما است ، زیرا پس از مهر زدن بر روی دیوار دیگر نمی توانید اشتباه خود را جبران کنید.

ساخت کاغذ دیواری در منزل

مرحله سوم ساخت کاغذ دیواری در منزل

در این مرحله شروع به مهر زدن دیوار خود کنید. بهتر است این کار فکر شده و با طراحی خاصی صورت گیرد. در این نمونه ما شروع به مهرکردن یکی در میان دیوار کردیم . (تا آن جا که می توانید نهایت دقت و وسواس را در این مرحله به کارگیرید ، صاف و تمیز بودن مهرها بسیار مهم می باشد.)

ساخت کاغذ دیواری در منزل

قسمت های خالی را با مهر دایره ای تکمیل کنید. (این قسمت بسته به طراحی شما است. اگر طرح دیگری در نظر گرفته اید ، مطابق آن پیش روید).

ساخت کاغذ دیواری در منزل

مرحله آخر ساخت کاغذ دیواری در منزل

در مرحله ی آخر ساخت کاغذ دیواری منزل باید به وسیله قلم مو نواقص کارتان را پوشانده و تکمیل کنید. (تا آن جا که می توانید تمیز کار کنید). حال دیوار زیبا و منحصر به فردتان آماده است. از آن لذت ببرید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thisoldhouse | مترجم: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *