ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی ، آموزش قدم به قدم!

تاریخ بروزرسانی : ۵ فروردین ۱۳۹۸

ساخت پادری با پارچه روندی آسان در پی دارد. برای این کار کافی است یک مقوا کارتن و مقداری پارچه یافته و شروع به بافتن کنید. در این مطلب شما را با روش ساخت و آموزش مرحله به مرحله ی آن آشنا کرده کرده ایم.

خودتان بسازید: در این مطلب از ihome به بررسی یک راه عملی برای استفاده ی هر چه بیش تر از پارچه ی لباس های به درد نخورتان سراغ داریم . ساخت این فرش به وسیله ی پارچه، روندی آسان در پی خواهد داشت. برای این کار کافی است یک مقوا کارتن و مقداری پارچه یافته و شروع به بافتن کنید. پس با ما همراه باشید تا شما را با ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی آشنا کنیم.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

وسایل مورد نیاز برای ساخت پادری با پارچه

  • پارچه به عرض 5 سانتی متر و  طول حداقل 10 سانتی متر
  • خط کش
  • مداد
  • مقوا کارتن به ابعاد پارچه تان
  • قیچی

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

مرحله اول ساخت پادری با پارچه: آماده سازی مقوا

یک مقوا محکم پیدا کرده و آن را با در نظر گیری 10 سانتی متر بیش تر از طول فرش مورد نظر برش دهید. دو لبه رو به رو به هم را با فاصله تقریبی 2 سانتی متر علامت گذاری کنید. با مداد یک خط به فاصله ی 3.5 سانتی متر بالای لبه های علامت گذاری شده بکشید. حال از روی علامت ها تا رسیدن به خط نشانه شروع به بریدن مقوا کنید. این کار را در هر دو سمت انجام دهید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

مرحله ی دوم ساخت پادری با پارچه: آماده سازی پارچه ها

قبل از این که شروع به بافتن کنید، نوارهای پارچه خود را داخل شکاف هایی که از طریق برش ایجاد کرده اید قرار دهید. بسته به ضخامتی که برای فرش در نظر گرفته اید نوارها را به گروه های2 تا 3 تایی دسته بندی کنید. توجه داشته باشید برای ساخت پادری با پارچه ریون می توانید از تعداد بیشتری نوار پارچه ای کمک بگیرید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

هر گروه را در در شکاف های دو طرف لبه های رو به رو به هم قرار دهید. این کارها را تا زمانی که تمامی شکاف ها پر شوند ادامه دهید. حال برای مرحله بعدی آماده اید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

مرحله سوم ساخت پادری با پارچه: شروع بافت

در مرحله اول اموزش پادری با پارچه یکی از نوارهای پارچه را برداشته و از یک طرف شروع به بافتن کنید. برای این امر، یکی در میان، زیر و روی نوارهای عمودی را ببافید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

نکته : در اوایل کار ، تشخیص دسته های درست برای بافت به صورت زیر و رو کمی دشوار است و ممکن است دچار خطا شوید. قطعا اولین ردیف های شما با وجود نوارهای عمودی ، به خوبی قابل تشخیص نیستند . بنابراین به آرامی و با دقت شروع به کار کرده و از درستی مراحل اطمینان حاصل کنید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

هنگامی که اولین ردیف خود را شروع کردید ، مطمئن شوید که مقدار زیادی از طول پارچه را در ابتدای کار کنار گذاشته باشید (مانند تصویر) . در حقیقت این امر را به سبب محافظت از لبه های فرش انجام داده اید. با استفاده از همان نوار ، بافت خود را در سمت مخالف ردیف اول ادامه دهید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

مرحله چهارم ساخت پادری با پارچه : اتصال نوار پارچه ای جدید

می توانید قبل از شروع بافت، انتهای نوارها را به هم بدوزید ، تا یک نوار خیلی بلند داشته باشید اما راه ساده تری هم وجود دارد. انتهای نوار پارچه ای را با قیچی ، همانند شکل سوراخ کنید. یک نوار جدید بردارید. انتهای این نوار جدید را نیز سوراخ کنید. نوار جدید را تا چند سانتی متر از سوراخ نوار قبلی رد کنید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

انتهای نوار جدید را از درون شکافی که در قسمت جلویی آن بریده بودید ، رد کنید. نوار را بکشید . حال دو نوار به یک دیگر متصل شده اند. در ادامه، بافت را از جایی که رها کرده بودید ادامه دهید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

مرحله نهایی ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

هنگامی که به لبه ی مخالف رسیدید، کار شما عملا تمام شده است . تنها کاری که نیاز دارید انجام دهید محافظت از اولین و آخرین ردیف بافت است. برای محافظت از آخرین ردیف، به سراغ جهت مخالف رفته ، نوار را زیر هر کجا که نوار افقی شما بر روی نوارهای عمودی در ردیف آخر قرار می گیرد ، قرار دهید. موارد گفته شده در تصاویر نشان داده شده است.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

در ادامه ، این کار را در جهت مقابل ، به وسیله ی طول اضافه ای که هنگام شروع بافت کنار گذاشته بودید ادامه دهید . در نهایت حاشیه را نسبت به طول فرش با قیچی برش دهید.

ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

حالا ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی به پایان رسیده است. به همین سادگی از دست سازه کم هزینه و خلاقانه خود لذت ببرید!

ویدئو ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی

برای اینکه بتوانید با روند ساخت پادری با پارچه های دور ریختنی بهتر آشنا شوید، بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | مترجم: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *