ساخت نیمکت چوبی، با پارچه خزدار نیمکت خود را فانتزی کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

ساخت نیمکت چوبی شاید در نگاه کمی مشکل به نظر برسد، با استفاده از یک پادری خزدار می توانید نیمکتی مدرن و متفاوت داشته باشید که در این مطلب آن را به شما آموزش خواهیم داد.

خودتان بسازید: همیشه استفاده از نیمکت در دکوراسیون منزل، انتخاب درستی است. این نوع از مبلمان را می توانید برای استراحت در ورودی خانه، دکوراسیون نشیمن یا در کنار تخت خواب خود قرار دهید. ولی اگر به دنبال وسیله ای بیشتر از تنها استراحت در دکوراسیون خانه بخواهید، چه باید کرد؟ با استفاده از یک پادری خزدار می توانید نیمکتی مدرن و متفاوت داشته باشید. iHome در این مطلب به شما آموزش می دهد که چگونه در عرض چند ساعت، نیمکت زیبایی را برای گوشه دکوراسیون خانه بسازید.

ساخت نیمکت چوبی

وسایل مورد نیاز برای ساخت نیمکت چوبی

  • یک تخته چوب چند لایه محکم
  • 4 عدد پایه نیمکت
  • فوم
  • لایه پنبه ای
  • دستگاه منگنه بزرگ
  • فرش یا پادری کوچک خزدار
  • پیچ گوشتی

ساخت نیمکت چوبی

مرحله اول ساخت نیمکت چوبی : فوم و تخته را برش بزنید.

برای صرفه جویی در زمان و انرژی، بهتر است در زمان خرید تخته چوب از نجار بخواهید که آنها را در ابعاد موردنظرتان برش بزند. برای یک نیمکت، ابعاد 85 در 35 سانتی متر مناسب است. سپس با استفاده از قیچی، فوم را هم در ابعادی بزرگتر از تخته چوب، برش بزنید.

ساخت نیمکت چوبی

نکته: برای اینکه هزینه ها بالا نروند، می توانید برای فوم از لایه بالایی تشک استفاده کنید. فوم باید 5 سانتیمتر ضخامت داشته باشد، بنابراین اگر از لایه رویی تشک استفاده می کنید، این قوم باید دو لایه باشد تا راحتی مورد نیاز در تشک نیمکت را تامین کند.

ساخت نیمکت چوبی

مرحله دوم ساخت نیمکت چوبی: لایه پنبه را منگنه کنید.

لایه پنبه را روی زمین قرار داده و فوم و تخته را روی آن قرار دهید. لایه پنبه را دور تخته برگردانید و با دستگاه تفنگی، آن را به تخته چوب منگنه کنید. بهتر است ابتدا هر چهار ضلع را چند منگنه بزنید تا لایه پنبه کاملا صاف و مرتب قرار گیرد و سپس با منگنه های بیشتر آن را محکم کنید.

ساخت نیمکت چوبی

مرحله سوم ساخت نیمکت چوبی : فرش خزدار را اضافه کنید.

فرش را به صورت برعکس روی زمین قرار داده و سپس تخته آماده شده را نیز به شکل وارونه روی آن قرار دهید. فرش را محکم بکشید و آن را در جهت طول روی تخته منگنه کنید. قسمت های اضافی را قیچی کنید. ضلع کوچک و یا همان قسمت عرضی کار را بدون منگنه رها کنید تا بتوانید پایه ها را راحت در آن قسمت قرار دهید.

ساخت نیمکت چوبی

مرحله چهارم ساخت نیمکت چوبی: پایه را را متصل کنید.

پایه های آماده را با استفاده از بست های مخصوص، در چهار گوشه تخته نیمکت پیچ کنید. سپس فرش خزدار را روی بست های پایه بکشید و آن را منگنه کنید. قسمت های اضافی خز را با قیچی ببرید.

ساخت نیمکت چوبی

مرحله پنجم.ساخت نیمکت چوبی: نیمکت را برگردانید.

حال نیمکت را برگردانید. نیکت خزدار شما آماده است! این نیمکت به عنوان یک وسیله برجسته در نشیمن خانه شما، ورودی خانه یا اتاق خواب حضور خواهد داشت.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه دآر خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *