ساخت نگهدارنده کتاب، با این وسیله از لیز خوردن کتاب ها جلوگیری کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

با ساخت نگهدارنده کتاب به سادگی می توانید از لیزخوردن کتاب ها در قفسه های کتابخانه جلوگیری کنید. این وسلیه پر کاربرد برای دکوراسیون اتاق کودک بسیار جذاب است و می توانید مدل های مختلفی از آن را برای خودتان بسازید.

خودتان بسازید: یکی از مشکلاتی که اغلب در کتابخانه وجود دارد، لیز خوردن و کج شدن کتابهایی است که درون قفسه ها قرا گرفته اند. شاید شما هم برای حل این مشکل به دنبال وسیله ای سنگین و دکوری بگردید که آن را جلوی کتاب ها قرار دهید و از افتادن آنها جلوگیری کنیو. ولی باید بگوییم که یک وسیله مختص این کار ساخته شده است! با ساخت این وسیله مدرن یعنی کتاب نگهدار، می توانید کتابهای خود را مرتب و منظم درون قفسه های کتابخانه نگهدارید. شاید درون فروشگاه و مغازه ها نتوانید مدل مورد نظر و باب میل تان را پیدا کنید ولی با ساخت آن دیگر چالشی نخواهید داشت. ما در این مطلب از  ihome ساخت نگهدارنده کتاب چوبی با حروف انگلیسی را به شما آموزش می دهیم که خصوصا برای دکوراسیون اتاق کودک مناسب هستند.

وسایل مورد نیاز برای ساخت نگهدارنده کتاب

وسایل مورد نیاز برای ساخت نگهدارنده کتاب 

  • حروف چوبی انگلیسی
  • چوب بالسا
  • چسب چوب

درست دیدید! تنها سه وسیله برای ساخت نگهداره کتاب مورد نظر ما نیاز دارد. حروف چوبی که انتخاب می کنید حداقل باید به اندازه 3 سانتیمتر ضخامت داشته باشند. مطمئن شوید حروفی را انتخاب می کنید که می توانند روی پای خود بایستند! در تصویر می بینید که حرف A  و Z انتخاب شده اند و لبه حروف با فونت خاصی نوشته شده که سطح بیشتری برای ایستادن دارند. این حروف به خوبی روی چوب چسبانده می شوند. هر چه ضخامت حروف بیشتر باشد، قدرت بیشتری نگهداشتن کتاب و تحمل وزن آنها را خواهد داشت.

نگهدارنده کتاب

ممکن است بتوانید این حروف را به شکل آماده در مغازه های پیدا کنید، در غیر این صورت به سادگی می توانید از یک نجار بخواهید که حرف مورد نظرتان را با فونت خاص برایتان ساخته و برش بزند. باز هم می گوییم، هر چه این ضخامت حروف بیشتر باشد، محکمتر خواهد بود. آنچه در تصویر می بینید 4.5 سانتیمتر ضخامت، 10 سانتیمتر پهنا و 15 سانتیمتر ارتفاع دارد.

ساخت نگهدارنده کتاب

مراحل ساخت نگهدارنده کتاب

چوب بالسا را بردارید و آن را رنگ بزنید. قبل از استفاده از چسب مطمئن شوید که رنگ کاملا خشک شده باشد. هر چند در تصویر مشاهده می کنید که چوب بالسا به رنگ طبیعی خود یعنی قهوه ای باقی مانده است تا تضاد خوبی بین رنگ سیاه حروف و قهوه ای ایجاد کند.

ساخت نگهدارنده کتاب

مقداری چسب را به انتخاب حرف مورد نظر خود زده و آن را به گونه ای روی چوب بالسا بچسبانید که از سمت راست با لبه آن مماس باشد. عرض چوب بالسا را حتما در نظر گرفته و حرف را در وسط آن قرار دهید.

ساخت نگهدارنده کتاب

بعد از خشک شدن چسب، تکه بعدی چوب را مانند تصویر به صورت عمودی در سمت راست حرف بچسبانید. مطمئن شوید که حرف مورد نظرتان به چوب بالسا چسبیده باشد.

ساخت نگهدارنده کتاب

اگر حروفی مانند P یا V را در نظر گرفته باشید، کارتان سخت می شود. مطمئن شوید فونتی را انتخاب می کنید که در لبه هر حرف زایده هایی برای چسباندن روی چوب بالسا داشته باشد تا کارتان راحت تر شود.

ساخت نگهدارنده کتاب

بعد از حدود 24 ساعت که چسب کاملا خشک شد، حال کتاب نگهدار چوبی آماده است تا وظیفه خود را انجام دهد و درون کتابخانه قرار گیرد. این وسیله مدرن است و زیبایی خاصی به دکوراسیون اتاق کودک و یا نشیمن شما می بخشد.

* اگر شما هم دلتان می خواهد این نگهدارنده کتاب جذاب را داشته باشید اما به هر دلیلی امکان ساخت آن برایتان وجود ندارد، کافی است به وبسایت جاکوب سر بزنید و نگهدارنده کتاب خود را به سادگی خریداری کنید!

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *