ساخت ميز عسلي، به همين سادگي در خانه بسازيد!

تاریخ بروزرسانی : ۷ بهمن ۱۳۹۶

ساخت میز عسلی در خانه یکی از کارهای جذابی است که علاوه بر مقرون به صرفه بودن می تواند درست مطالبق با سلیقه ی خودتان باشد و جلوه ی منحصر به فردی به دکوراسیون منزل شما ببخشد.

خودتان بسازید: در این مطلب از ihome.ir با استفاده از دو وسیله خانگی می توانید میز عسلی یا میز کنار مبل بسازید: سبد فلزی لباس و تخته برش آشپزخانه! این مدل از میز در فروشگاه های بسیاری در سطح شهر به فروش می رسند، ولی حال شما می توانید با دو وسیله ساده این میز زیبا را به دکوراسیون خانه خود بیاورید. اگر تخته برش گرد ندارید، می توانید یک تخته چوب گرد تهیه کنید.

ساخت-میز-کنار-مبل- با-سبد-فلزی

وسایل مورد نیاز برای ساخت میز عسلی در خانه :

  • سبد فلزی یا سطل آشغال مشبک بلند
  • تخته برش دایره ای با قطر مورد انتظار برای میز کنار مبل ( یا تخته چوب دایره ای)
  • سمباده
  • پلی اورتان(رنگ یا رنگ چوب)
  • بست فلزی متناسب با قطر فلز سبد
  • پیچ
  • پیچ گوشتی

مرحله اول: اگر قطعات اضافی روی سبد وجود دارد، آنها را حذف کنید.

اگر سبد فلزی شما دسته، پایه یا قطعات اضافه دارد، با استفاده از انبردست یا دم باریک، آنها را از روی سبد جدا کنید. همانطور که در تصویر می بینید، در سبد استفاده شده در مدل آموزشی، دسته سبد وجود داشت که در این مرحله جدا شدند.

مرحله دوم: سمباده کشی کنید.

با استفاده از یک قطعه سمباده یا دستگاه سمباده برقی، تخته برش چوبی خود را سمباده کشی کنید تا خط و خش روی آن از بین رفته و سطحی یکدست از تخته به دست آید. در این مدل به دلیل اینکه سبک صنعتی برای میز مد نظر بوده، از بین بردن همه خطوط ریز تخته برش ضرورتی نداشته است. اگر دوست دارید که سطح چوب صیقلی و بسیار صاف داشته باشید، بهتر است از سمباده برقی استفاده کنید.

بعد از تمام شدن این مرحله، سطح را به خوبی تمیز کنید تا هر ذره و خاک اره اضافی از روی تخته پاک شود.

مرحله سوم: پوشش چوب را انجام دهید.

در این مدل آموزشی می بینید که تخته برش چه بافت و طرح زیبایی دارد. به همین دلیل هدف این است که ظاهر آن حفظ شود. پس برای اینکه رگه های طبیعی چوب به خوبی دیده شوند، از اسپری پلی اورتان نیمه براق برای پوشش دهی به سطح تخته استفاده شده است. زمانی که از اسپری پلی اورتان استفاده می کنید، آن را به فضای باز برده و یا به فضایی بروید که تهویه مناسب داشته باشد.

برای این مدل تخته برش، از سه لایه اسپری استفاده شد تا ظاهر مورد نظر به دست آید.

نکته: شما می توانید برای سطح رویی میز خود از رنگ چوب یا رنگ های متنوع استفاده کنید. در بازار ورق های چسبی متنوعی در بافت و طرح های مختلف وجود دارد. برای این منظور باید چرخی در بازار بزنید.

مرحله چهارم: سطح رویی میز را به پایه متصل کنید.

مانند آنچه در تصویر می بینید سطح چوبی را پشت و رو کرده و پایه فلزی را در مرکز آن قرار دهید. با کمک بست های فلزی، پیچ و پیچ گوشتی با دقت سبد را به تخته چوبی متصل کنید.

در این مرحله مهم است از بست هایی استفاده کنید که با قطر میله های فلز همخوانی داشته و متناسب با اندازه آنها باشد. این نکته برای این مهم است که اگر بست بزرگتر باشد، پایه میز روی سطح چوبی لق می زند. تعداد این بست ها را هم بر اساس قطر چوب، انتخاب کنید.

در این تصویر از 6 بست فلزی با فواصل یکسان استفاده شده است. دیگر کافی است میز را برگردانید و از آنچه ساخته اید، لذت ببرید.

نکته: اگر رنگ سبد فلزی تان را دوست ندارید، با اسپری رنگ، آن را رنگ کنید. رنگ سفید و طلایی هم با بافت طبیعی چوب زیبا و شیک خواهند بود.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “ساخت ميز عسلي، به همين سادگي در خانه بسازيد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *