ساخت لوستر فانتزی در منزل، جهان بالای سر شماست!

تاریخ بروزرسانی : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

ساخت لوستر فانتزی در منزل شاید در نگاه اول پروسه ای پیچیده داشته باشد، اما با کمی خلاقیت و ساده ترین لوازم می توانید یک لوستر مدرن و منحصر به فرد برای خودتان بسازید.

خودتان بسازید: کره ی جغرافیا و چرخاندن و انتخاب ناآگاهانه یک کشور ، تصور و غرق شدن در فرهنگ ها و محیط های ناشناخته ، همیشه قسمت جذابی از دوران مدرسه بوده است. کره ای که در آن دوران علاقه ی وافری به آن داشته اید ، شاید امروزه به عنوان عنصری جاگیر و زائد در نگاهتان بروز کند. اما باید به شما گوشزد کنم که هیچ چیزی دور ریختنی نیست و از آن می توان به عنوان عنصری دکوراتیو و پر کاربرد بهره برد. در این مطلب از ihome با ما همرا باشید تا با چند گام ساده ، کره جغرافیای خاطره انگیز خود را به یک چراغ منحصر به فرد تبدیل کنید.

ساخت لوستر فانتزی

وسایل مورد نیاز برای ساخت لوستر فانتزی

  • کره جغرافیا
  • اسفنج یا پاک کن
  • چاقو یا کاتر
  • مته یا دریل (اختیاری)
  • چسب کاغذی یا نقاشی
  • اسپری رنگ
  • چسب نواری رنگی
  • سیم و لامپ و سرپیچ و باقی موارد
  • قلاب سقفی

ساخت لوستر فانتزی

مراحل ساخت لوستر فانتزی در منزل

جدا کردن کره از پایه اولین مرحله از ساخت لوستر فانتزی است، با باز کردن پیچ ها و چند حرکت ساده ، کره را از پایه اش جدا کنید.

ساخت لوستر فانتزی

تمیز کردن کره مرحله ی بعدی است. با استفاده از یک اسفنج نم دار یا پاک کن، قسمت های سیاه و کثیف که به خاطر قرارگیری در پایه ایجاد شده بود را تمیز کنید.

ساخت لوستر فانتزی

در این مرحله،با استفاده از کاتر یا چاقوی تیز ، با دقت شروع به دو نیم کردن کره کنید. حواستان باشد که حتما به دو نیمه ی مساوی تقسیم شوند.

ساخت لوستر فانتزی

جهت ایجاد بافت و متفاوت کردن کره ، با ایجاد سوراخ های ریز در اطراف قاره ها، کمی هیجان به اثر خود اضافه کنید، این مرحله کاملا اختیاری است.

ساخت لوستر فانتزی

حالا به وسیله یک اسپری رنگ ( ترجیحا مات) ، بخش داخلی کره را رنگ کنید. جهت جلوگیری از پاشیدن رنگ بر روی سطح بیرونی کره ، از روزنامه و یک نوار چسب کمک بگیرید. کره را در جایی بگذارید که بدون هیچ تماسی تا خشک شدن باقی بماند.

 

ساخت لوستر فانتزی

هر چقدر هم در برش کره ها دقت کرده باشید ، لبه ها کمی ناصاف خواهند بود، پس برای رفع این مشکل ، با بهره گیری از چسب های رنگی در دو طرف ، به سطحی صاف و زیبا دست پیدا کنید. از طرفی خود این چسب ها جلوه ی خاصی به کره خواهند داد.

ساخت لوستر فانتزی

در این مرحله، جهت اتصال سرپیچ و لامپ یک سوراخ با اندازه ی مناسب ایجاد کنید. بدین منظور ، نخست با یک ماژیک محدوده مورد نیاز را علامت زده ، سپس به وسیله ی کاتر یا چاقو آن را ببرید.

ساخت لوستر فانتزی

با توجه به دستورالعمل های داده شده سرپیچ را در داخل سوراخ قرار داده و محکم کنید (به طور معمول باید حلقه بیرونی را درآورده و بعد از قرارگیری در سوراخ دوباره آن را متصل کرد).

ساخت لوستر فانتزی

در این مرحله را با استفاده از ایجاد سوارخ در سقف و نصب قلاب ها به پایان برسانید.

در ihome بیشتر بخوانید: آموزش ساخت لوستر فانتزی، دستسازه خلاقانه در کمتر از یک ساعت!

 

ساخت لوستر فانتزی

این مرحله یکی از ساده ترین بخش های کار است. بعد از اتصال قلاب ها به سقف و قرار گیری چراغ ها ، می توانید سیم های دو طرف چراغ را برای جلوگیری از حرکت همانند شکل به هم وصل کنید.

ساخت لوستر فانتزی

خوبی این ایده این است که شما می توانید هر جای اتاق که دوست دارید چراغ ها را آویزان کرده و سپس آن ها را به پریز زده و از این اثر دست ساز و منحصر به فرد خود لذت ببرید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | مترجم: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *