ساخت شمع آکواریوم بدون حباب ، تنها در 7 مرحله ساده!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

خودتان بسازید: اگر نمی توانید به ساحل بروید، اشکال ندارد ساحل را به خانه بیاورید. این شمع ها شما را به زیر دریا می برند و شن ها، صدف ها و سنگ های دریایی را برای شما تداعی می کنند و چون با پارافین ژله ای ساخته شده اند همه چیز در آن ها شفاف دیده می شود و برای دکور و سرگرمی تابستانی بسیار جالب اند. همچنین برای هرگونه مناسبت هدیه ای هوشمندانه هستند. با ihome.ir همراه باشید و مراحل ساخت شمع آکواریوم بدون حباب را دنبال کنید.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

وسایل مورد نیاز ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

  • فتیله و نگهدارنده
  • ظرف شیشه ای مقاوم در برابر گرما
  • چسب
  • شن
  • شیشه رنگی یا سنگ ریزه
  • صدف
  • پارافین ژله ای
  • رنگ آبی (اختیاری)

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله اول : آماده کردن فتیله ها

مهم است که فتیله ای مناسب با پارافین ژله ای انتخاب کنید چرا که همه فتیله ها یکسان نیستند. سعی کنید بجای فتیله های کتانی بیشتر از فتیله های سیمی استفاده کنید چون سیم، فتیله را حتی زمانیکه پارافین ذوب شده باشد ثابت نگه می دارد و بخصوص در هنگام کار با پارافین ژله ای بسیار مفید است. همچنین از فتیله هایی که از قبل به پارافین آغشته شده اند اجتناب کنید چرا که پارافین روی فتیله ذوب و در پارافین ژله ای پخش خواهد شد.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

فتیله را به اندازه ۲۰ سانتی متر ببرید و در نگهدارنده قرار دهید.

با استفاده از انبردست یا آچار انتهای نگهدارنده را سقت کنید تا فتیله سیم دار در جایش محکم شود. باقیمانده فتیله را ببرید.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

فتیله با نگهدارنده را در وسط ظرف شیشه ای تمیز و ضد حرارت قرار دهید و با چسب بچسبانید.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله دوم : اضافه کردن شن

در این مرحله از ساخت شمع آکواریوم بدون حباب ، به اندازه ۵/۱ سانتیمتر شن داخل ظرف شیشه ای بریزید. شن باید تمیز یاشد پس از شن های لب ساحل استفاده نکنید و بجای آن از فروشگاه شن های تازه تهیه کنید. مزیت خریدن شن این است که در رنگ های متنوع و جذابی موجود است.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله سوم: گرم کردن ظرف شیشه ای از قبل

ظرف شیشه ای را به همراه فتیله و شن در فر قرار دهید. سپس فر را روشن کنید و روی کمترین حرارت بگذارید. و بگذارید ظرف ۳۰ دقیقه در آن بماند. از قبل گرم کردن ظرف به پارافین این اجازه را می دهد که آرام تر سرد شود. با اینکار حباب های هوا زمان بیشتری دارند تا به بالا بروند و از بین بروند.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: ساخت جا شمعی بتنی، خانه تان را به سادگی رمانتیک کنید!

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله چهارم : ذوب کردن پارافین

در این مرحله از ساخت شمع ژله ای بدون حباب ، پارافین ژله ای را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید تا راحت تر ذوب شوند.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

قطعات پارافین را در ظرف فلزی بریزید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا ذوب شوند. حواستان به ظرف باشد و مطمئن باشید حرارت کم است و پارافین دود نمی کند.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

زمانیکه پارافین ذوب شد اگر دوست داشتید می توانید به آن رنگ اضافه کنید. فقط از رنگ مایعی که مخصوص پارافین ژله ای است استفاده کنید. استفاده از مداد شمعی ممکن است پارافین ژله ای را تیره کنند. برای این کار به چند قطره رنگ نیاز دارید چرا که رنگ زیاد شفافیت پارافین را کاهش خواهد داد.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله پنجم : قرار دادن سنگ ها و صدف ها

در حالیکه پارافین در حال ذوب شدن است ظرف شیشه ای گرم شده را از فر بیرون بیاورید و سنگ ها و صدف ها را در اطراف فتیله قرار دهید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: ساخت جا شمعی با وسایل ساده، متفاوت ترین هدیه برای عزیزانتان!

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله ششم: ریختن پارافین

پارافین را به آرامی در ظرف شیشه ای بریزید. با اینکار شن ها و صدف ها تکان نمی خورند و در سطح پارافین شناور نمی شوند. فتیله را به کمک گیره لباس نگه دارید تا وسط بماند. به مدت ۲۴ ساعت به شمع ها زمان دهید تا سفت شوند و بعد جابجایشان کنید.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

مرحله هفتم: کم کردن حباب ها

در این مرحله از ساخت شمع آکواریوم بدون حباب ، وقتی که روز بعد به سراغ شمع ها بیایید مطمئنا حباب های ریز زیادی را در شمع می بینید حتی اگر در ابتدا وجود نداشته باشند. نگران نباشید، می توانیم دوباره شمع را شفاف کنیم.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

شمع ها را داخل فر قرار دهید. فر را روشن کنید و بر روی حرارت ۱۲۰ درجه سانتیگراد (۲۵۰ درجه فارنهایت) قرار دهید. اجازه دهید شمع ها به مدت یک ساعت در فر گرم بمانند. پارافین به آرامی ذوب خواهد شد و باعث می شود حباب ها به سطح بیایند و آزاد شوند.

در قدم آخر از ساخت شمع آکواریوم بدون حباب ، در فر را باز نکنید و فقط از شیشه فر به شمع ها نگاه کنید. زمانی که بیشتر حباب ها از بین رفتند، فر را خاموش کنید و قبل از اینکه شمع ها را بیرون بیاورید بگذارید یک شبانه روز بمانند و کامل سرد شوند. ممکن است هنوز حباب هایی در پارافین باقی بماند اما در واقع این حباب ها برای صحنه زیر دریا مناسب هستند.

ساخت شمع آکواریوم بدون حباب

فتیله را به اندازه ۵/۴ سانتیمتر از بالای شمع ببرید. با اینکه این شمع ها بسیار زیبا هستند اما ممکن است هیچ وقت نخواهید آن ها را روشن کنید.

توجه : همیشه حواستان به شمع روشن باشد و آن را رها نکنید!

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | مترجم: حدیث حقیقت | در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *