ساخت شلف در خانه، یک ترفند ساده برای تغییر دکوراسیون چشمگیر!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

ساخت شلف در خانه و تغییر آن مطابق با سبک دکوراسیون داخلی تان می تواند به عنوان یکی از کم هزینه ترین تغییرات دکوراسیون داخلی برای شما کارآمد باشد، که در این مطلب آموزش مرحله به مرحله ی آن را با شما در میان گذاشته ایم.

خودتان بسازید: شلف های با طرح مرمر بسیار زیبا هستند ولی شاید خریدن این سنگ برای شلف برای شما با قیمت بالایی تمام شود. در این مطلب از iHome می توانید روش ساخت شلف با طرح مرمر مصنوعی را آموزش ببینید که شباهت بسیاری با نوع طبیعی اش نیز خواهد داشت. با داشتن ابزار و وسایل مورد نیاز می توانید در عرض یک ساعت این وسیله را بسازید:

ساخت شلف در خانه

وسایل مورد نیاز برای ساخت شلف در خانه

  • برچسب با طرح مرمر
  • شلف چوبی
  • قلاب و بست مخصوص شلف
  • رنگ اسپری طلایی
  • پیچ
  • دریل
  • تراز

ساخت شلف در خانه

مرحله اول: وسایل را جمع کنید.

تهیه وسایل مورد نیاز این وسیله، نیاز به بودجه چندانی ندارد و با هزینه کم می توانید آنها را تهیه کنید.

ساخت شلف در خانه

ساخت شلف در خانه

مرحله دوم: بست های دیواری را رنگ کنید.

بست ها را تمیز کنید تا ذراتی از گرد و غبار روی آنها نباشد. آنها را برعکس کنید و در فاصله 30 سانتیمتری رنگ را روی آنها اسپری کنید. نیازی نیست میزان رنگ بسیار غلیظ باشد. همین که تمام سطح بست ها را رنگ بپوشاند، کافی است.

نکته: برای ادامه مراحل ساخت شلف مطمئن شوید که پایه ها کامل خشک شده باشند.

ساخت شلف در خانه

مرحله سوم: برچسب کاغذی را بچسبانید.

این مرحله شاید کمی سخت به نظر برسد، پس اگر تا به حال از این برچسب استفاده نکرده اید، از فرد دیگری بخواهید تا شما را یاری کند.

نکته: قبل از شروع چسباندن سطح شلف را با دستمال مرطوب تمیز کنید تا ذرات گرد و غبار روی آن وجود نداشته باشد چون باعث ایجاد هوا یا برجستگی روی سطح شلف می شود.

ساخت شلف در خانه

اگر بتوانید بدون برش برچسب، سطح شلف را پوشش دهید ظاهری منظم تر خواهد داشت. در غیر این صورت محل تماس دو تکه را با دقت انجام دهید تا فاصله ایجاد نشود. برچسب را آرام آرام چسبانده و با دست بکشید تا هوا زیر آن نماند.

ساخت شلف در خانه

مرحله چهارم: برچسب را روی لبه ها برگردانید.

این قسمت را می توانید مانند کاغذ کادویی که به دور هدیه میزنید، انجام دهید. اضافی برچسب را ببرید تا مانند تصویر سطحی صاف برجای بگذارد.

ساخت شلف در خانه

مرحله پنجم: بست ها را چک کنید.

در این مرحله پایه یا همان بست ها باید خشک شده باشند تا بتوانید آنها را روی دیوار نصب کنید.

ساخت شلف در خانه

مرحله ششم: پایه را روی دیوار نصب کنید.

پایه ها را به نحوی روی دیوار نصب کنید که سطح صاف آن رو به بالا باشد. معمولا سوراخ هایی برای پیچ یا رول پلاک روی بدنه آنها وجود دارد که نصب را ساده تر می کند. با استفاده از پیچ، میخ، تراز و دریل این مرحله انجام می شود. چون این شلف از سنگ واقعی نیست، وزن زیادی نداشته و سنگین نیست. مطلب آموزش نصب شلف به دیوار، خودتان دست به کار شوید! در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی می کند.

ساخت شلف در خانه

مرحله هفتم: شلف را به سلیقه خودتان بچینید.

با توجه به سلیقه و سبک مورد علاقه تان وسایل را روی شلف بچینید و آن را به بهترین شکل طراحی کنید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *