با کمک طناب یک زیر قابلمه ای زیبا بسازید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

ساخت زیر قابلمه ای با طناب به شما این مکان را می دهد که بیشتر از قبل خلاق باشید و علاوه بر آن یک وسیله ی زیبا و کاربردی برای خود بسازید، در این مطلب آموزش مرحله به مرحله ساخت زیر قابلمه ای را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

خودتان بسازید: کمی به سراغ ایده های خلاقانه بروید! با استفاده از طناب یک زیرقابلمه ای زیبا و متفاوت بسازید و آن را بر روی میز ناهارخوری خود خصوصا وقتی مهمان دارید، استفاده کنید. البته زیر قابلمه ای تنها به معنی استفاده آن در زیر قابلمه نیست! برای اینکه میز ناهار خوری، رومیزی یا سفره تان در اثر حرارت ظروف پذیرایی دچار آسیب نشود، از این وسیله استفاده می شود. البته که زیبایی این زیر قابلمه ای دست ساز، چیدمان میز غداخوری شما را زیبا و کامل می کند، پس با این مطلب از  ihome همراه باشید.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

وسایل مورد نیاز برای ساخت زیر قابلمه ای با طناب 

  • طناب پارچه ای سفید و خام
  • رنگ
  • قطره چکان
  • کاموا یا نخ ضخیم
  • چسب حرارتی
  • قیچی تیز

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

انتخاب طناب برای ساخت زیر قابلمه ای

ریسمان یا طناب را حتما می شناسید. از این متریال برای ساخت سبد و یا وسایل مختلف استفاده می شود. ریسمان قیمت چندانی نداشته و جاذب است. پس در صورت جذب رطوبت، بدون اینکه تغییر فرم بدهد، خشک می شود. برای اینکه یک زیر قابلمه ای دایره ای با قطر 25 سانتیمتر داشته باشید، 2.5 متر از طناب پارچه ای کافی است. رنگ طبیعی طناب پارچه ای که سفید است، به خودی خود زیبایی دارد ولی اگر کمی آن را مانند تصویر رنگ کنید، زیبایی بیشتری خواهد داشت.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

مرحله اول ساخت  زیر قابلمه ای

با روش های مختلف می توانید ریسمان پارچه ای را رنگ کنید. اولین روش تکنیک رنگ کردن تماسی است در این روش به جای اینکه یک سر طناب را کاملا در رنگ مایع غوطه ور کنید، یک سطح کم عمق از رنگ بوجود آورده و طناب را درون آن قرار می دهید. در این حالت رنگ تا حد ممکن جذب لایه خارجی طناب می شود. در این حالت بخش های بدون رنگ هم روی سطح طناب باقی می ماند.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

در روش دوم می توانید با کمک اسپری، رنگ را بسیار ملایم بدون اینکه از رنگ اشباع شود، روی طناب اسپری کنید. در ادامه این روش می توانید با استفاده از قطره چکان هم روی طناب طرح و نفش ایجاد کنید.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

مرحله دوم ساخت زیر قابلمه ای با طناب

پس از خشک شدن رنگ، می توانید به سراغ ساختن زیر قابلمه ای بروید. دستگاه چسب حرارتی را به پریز برق بزند.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

یک سر طناب را محکم با کاموا یا نخ ضخیم ببندید تا از ریش ریش شدن طناب جلوگیری کند. حال با استفاده از یک قیچی تیز مرتب کنید. این قسمت از طناب را به چسب آغشته کنید و سریعا آن را به گونه ای بپیچید که مرکز زیرقابلمه ای را تشکیل دهد.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

این کار را در ادامه طول طناب تکرار کنید. آن را به چشب آغشته کرده و به حالت دورانی دور خود بچسبانید. این نکته را باید یادآوری کنیم که پارچه به سادگی و سریع توسط چسب حرارتی، چسبانده می شود. زمانی که به انتهای دیگر ریسمان پارچه ای رسیدید، با استفاده از قیچی تیز، برشی زاویه دار به طناب بدهید تا بتوانید آن را کاملا روی سطح طناب روبرویی خود بچسبانید.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

مرحله آخر ساخت زیر قابلمه ای با طناب

بعد از اینکه زیرقابلمه ای آماده شد، با استفاده از قطره چکان، اثراتی از رنگ بنفش را روی قسمت های خالی سفید رنگ ایجاد کنید. البته استفاده از رنگ های دیگر کاملا سلیقه ای است.

ساخت زیر قابلمه ای با طناب

اجازه دهید زیرقابلمه ای خشک شود. حال می توانید از این محصول دست ساز و زیبای خود برای محافظت از سطح میز در برابر حرارت استفاده کنید یا حتی آن را به عنوان یک عنصر تزیینی روی میز قرار دهید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”88″ count=”10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *