ساخت جا شمعی بتنی ، خانه تان را به سادگی رمانتیک کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

با ساخت جا شمعی بتنی می توانید به سادگی سبک مینیمال را به خانه خود بیاورید. ساخت این جا شمعی بسیار مقرون به صرفه است و به راحتی می توانید با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن  جا شمعی هایی در مدل های گوناگون بسازید.

خودتان بسازید: اگر شما هم از آن دسته از افرادي هستيد كه به دنبال سبك مينيماليستي در دكوراسيون منزل خود هستيد و مي خواهيد وسايل دكوري در اين زمينه داشته باشيد مي توانيد در اين مطلب از وب سايت ihome همراه ما باشيد تا با هم طرز ساخت جا شمعی بتنی را ياد بگيريم. قطعا شمع منحصر به فردي خواهد بود!

ساخت جا شمعی بتنی

وسایل موردنیاز برای ساخت جا شمعی بتنی

  • مخلوط سيمان و بتن
  • دانه هاي موم ذوب شده
  • ظروف پلاستيكي خالي بسيار سبك
  • اسپري آشپزي
  • شمع
  • چوب بستني
  • چاقو
  • انبردستي

* نکته: دقت كنيد كه ظروف شما بايد به اندازه اي نارك باشند كه بتوان آنها را به راحتي با كمك يك چاقو برش داده و جدا نمود. شما براي اين كار مي توانيد از بطري هاي پلاستيكي و يا ظرف ماست استفاده نماييد.

ساخت جا شمعی بتنی

مراحل ساخت جا شمعی بتنی

در اين مرحله بايد مثل اين تصوير عمل كنيد. با كمك يك چاقو قيمت بالايي بطري را باز نماييد. اين كار ساده تر از آن چيزي است كه فكرش را مي كرديد.

ساخت جا شمعی بتنی

حالا به سراغ سيمان يا بتن خود برويد و آن را تهيه نماييد. مقداري آب به آن اضافه نماييد و مانند تصوير عمل كنيد.

ساخت جا شمعی بتنی

در اين بخش بايد پايه سيماني را كه تهيه كرده ايد در قالب مورد نظر خود بريزيد. براي اين كار لازم است در ابتدا از اسپري نچسب استفاده نماييد تا سيمان خود ا بتوانيد به راحتي از قالب خود خارج كنيد.

ساخت جا شمعی بتنی

اگر از بطري استفاده مي كنيد براي راحت ريختن مواد به داخل آن مانند تصويرعمل كرده و سر آن را بچرخانيد. براي اينكه حباب هايي در روي سطح سيمان شما قرار نگيرند مايع را به آرامي تا سطحي كه مورد نظر داريد بريزيد.

ساخت جا شمعی بتنی

همانطور كه در تصوير مشاهده مي كنيد مي توانيد شكل مورد نظر خود را براي سيمانتان در نظر بگيريد. سيمان دلخواهتان را تزئين كنيد!

ساخت جا شمعی بتنی

در اين مرحله لازم است تا سيمان خود را مدتي رها كرده و به حال خود بگذاريد تا خشك شود. براي اين كار چيزي حدود 24 تا 48 ساعت كفايت مي كند.

ساخت جا شمعی بتنی

در اين مرحله به سراغ ذوب كردن موم مي رويم. مي توانيد از روش بخار يا بن ماري استفاده كنيد. كار خيلي سختي نيست!

ساخت جا شمعی بتنی

مراحل آماده سازی شمع

در اين قسمت بايد موم و فيتيله و نخ شمع خود را در داخل ظرفتان قرار دهيد.

ساخت جا شمعی بتنی

همانطور كه مشاهده مي كنيد مي توانيد با كمك دو چوب بستني و يا قلم اين نخ را نگه داشته و در داخل ظرف مورد نظري كه سيمان در آن قرار دارد بگذاريد.

ساخت جا شمعی بتنی

حالا شمع ذوب شده خود را به آرامي و به همان شكلي كه در تصوير مشاهده مي كنيد درون قالب و بر روي سطح سيماني خود بريزيد و بگذاريد مدتي مانده و خنك شود.

ساخت جا شمعی بتنی

در اين مرحله وقت آن رسيده كه قالب ها را جدا كنيد. مي توانيد با كمك يك چاقو و به همين شكلي كه در تصوير مشاهده مي كنيد قالب را برش داده و جدا نماييد. حالا مي بينيد كه اسپري آشپزي كه براي نچسبيدن سطح سيمان به قالب استفاده كرده ايد كار خود را كرده و مي توانيد به راحتي شمع و سيمان خود را از قالب جدا نماييد.

ساخت جا شمعی بتنی

اگر قالبي كه استفاده كرده ايد پلاستيكي است مي توانيد مانند تصوير عمل كنيد؛ يعني يك انبر برداريد و به همين شكلي كه ملاحظه مي نماييد قالب را از مواد خود جدا كنيد.

ساخت جا شمعی بتنی

حالا به آخرين مرحله مي رسيم. مي توانيد براي مرتب تر شدن و زيباتر شدن سطح شمع خود مانند تصوير اطراف آن را مرتب كرده و صاف نماييد.

ساخت جا شمعی بتنی

در نهايت هم آن را با كمك يك پارچه تميز كنيد تا خرده ها و پودري كه ممكن است در اطراف آن وجود داشته باشد زدوده شود. مي توانيد از شمع مينيماليستي خود لذت ببريد.

 

ویدئو ساخت جا شمعی بتنی

برای اینکه بتوانید با روند ساخت جا شمعی بتنی بهتر آشنا شوید، بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *