ساخت جا شمعی با وسایل ساده، متفاوت ترین هدیه برای عزیزانتان!

تاریخ بروزرسانی : ۷ دی ۱۳۹۶

برای ساخت جا شمعی با وسایل ساده تنها کافی است کمی خلاقیت داشته باشید تا بتوانید با کمترین هزینه کابردی ترین وسایل را برای خود یا عزیزانتان بسازید، در این مطلب به شما آموزش مرحله به مرحله ساخت جا شمعی با وسایل ساده را خواهیم گفت.

خودتان بسازید: اگر با فرا رسيدن فصل سرما و زمستان مي خواهيد همچنان حال و هواي پاييز را در منزل خود نگه داريد مي توانيد با اين مطلب از  ihome همراه ما باشيد تا با هم شمعدان و يا جاشمعي اي با طرح برگ هاي پاييزي تزئين شده اند را مشاهده كنيم. قطعا چنين وسايلي مي توانند به خوبي براي هديه هاي شما به دوستان و عزيزانتان مناسب و كاربردي باشد.

ساخت جا شمعی با وسایل ساده

وسایل مورد نیاز برای ساخت جا شمعی

  • تنگ ماهي كوچك
  • برگ هاي واقعي و يا پارچه هايي با طرح بسيار نزديكي به برگ
  • چسب تفنگي( چسب حرارتي)
  • شمع

ساخت جا شمعی با وسایل ساده

روش انتخاب برگ برای ساخت جا شمعی

همانطور كه خودتان هم مشاهده كرديد براي ساختن اين وسيله جذاب و زيبا احتياج به وسايل زيادي نداريد. اگر نمي توانيد برگ هاي خوبي براي اين كار پيدا كنيد مي توانيد به برگ هايي كه در حياط منزلتان وجود دارند نيز اكتفا كنيد. در رابطه با نحوه تهيه تنگ هاي ماهي نيز هيچ سختي اي وجود ندارد. نمونه هاي متفاوت و متنوعي از آنها را مي توانيد به راحتي در بازار پيدا كنيد.

در رابطه با برگ هايي كه تهيه مي كنيد لازم است نكته اي را مد نظر داشته باشيد. برگ هايي كه انتخاب مي كنيد بهتر است داراي رطوبت كافي باشند تا در هنگام كار كردن و يا بعد از آن دچار شكستگي و خردشدگي نشوند. لازم است كه اين برگ ها را بتوانيد به راحتي حركت داده و در روي تنگ خود بخوابانيد. اين نكته مي تواند شما را براي ميزن رطوبت برگ ها ياري رساند.

ساخت جا شمعی با وسایل ساده

مراحل اول ساخت جا شمعی

براي شروع كار مي توانيد از بالا شروع كنيد. مقدار كمي از چسب حرارتي خود را بر روي پايين برگ بزنيد و آن را بچسبانيد. بايد به اين نكته دقت كنيد كه براي چسبيده شدن برگ ها شما به ميزان كمي چسب احتياج خواهيد داشت چرا كه فقط لازم است كه برگ ها بچسبند؛ بنابراين از استفاده بيش از حد از چسب امتناع نماييد تا در زماني كه شمعتان را روشن مي كنيد در ظاهر اين جا شمعي عيب و نقطه زشتي وجود نداشته باشد.

مراقب باشيد كه برگ ها را بر روي بالاي سطح تنگ قرار ندهيد تا زماني كه شمعتان را روشن مي كنيد در نوررساني آن اختلالي ايجاد نشود. علاوه بر اين مسئله، قرار دادن برگ ها در بالاي جاشمعي شما باعث سوزاندن برگ ها نيز مي شود. پس حالا سعي كنيد با صبر و حوصله و هم چنين دقت زيادي برگ ها را با نظم مشخصي بر كناره هاي تنگ خود چيدمان نماييد.

ساخت جا شمعی با وسایل ساده

مرحله دوم ساخت جا شمعی با وسایل ساده

همانطور كه در تصاوير نيز مشاهده مي كنيد عمل نماييد. كم كم برگ ها را ادامه داده و با ترتيب خود چيدمان نماييد.

قبل از قرار دادن شمع در داخل تنگ سعي كنيد مقداري از كيسه هاي چاي را با مقدار چسب كمي در كف ظرف بچسبانيد. از آنجا كه ممكن است شعله شمع زياد شده و برگ ها را بسوزند بهتر است به سراغ شمع هايي برويد كه چنين احتمالي را نداشته باشند.

ساخت جا شمعی با وسایل ساده

حالا كه جاشمعي شما آماده شده است بهتر است به اين نكته نيز توجه داشته باشيد كه قطعا اگر بخواهيد اين جاشمعي را به صورت آماده تهيه كنيد حتما هزينه بسيار بالايي را در پي خواهد داشت. اين در حالي است كه حالا با كمترين هزينه و وسايل شما خودتان توانسته ايد آن را تهيه كرده و از دست ساز خودتان لذت ببريد. سعي كنيد خلاقيت هاي خود را به كار بگيريد و چنين وسايل راحت و در عين حال زيبايي را براي خود و يا عزيزانتان تهيه نماييد.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: diys | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”88″ count=”10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *