ساخت جالباسی ایستاده، بدون چسب و میخ بسازش!

تاریخ بروزرسانی : ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

ساخت جالباسی ایستاده بدون نیاز به چسب و میخ یکیاز جذاب ترین و در عین حال ساده ترین و پرکاربردترین دست سازه هایی است که می توانید با کمترین هزینه برای دکوراسیون داخلی تان تدارک ببینید.

خودتان بسازید: امروز می خواهیم ساخت یک جالباسی مدرن به شکل خیمه سرخپوستان را به شما آموزش بدهیم. می توانید کت با کلاه خود را روی آن آویزان کنید و در کنار استفاده اش به عنوان یک وسیله کاربردی، آن را به عنوان یک شیء تزیینی مینیمال نیز در نظر بگیرید که برای خانه های معاصر امروزی مناسب هستند. ساخت این جالباسی بسیار ساده است و به میخ یا چسب نیازی ندارد. در مطلب آموزشی iHome بیاموزید.

ساخت جالباسی ایستاده

وسایل مورد نیاز برای ساخت جالباسی ایستاده

  • 3 یا 4 عدد چوب باریک بلند و قطر 3 سانتیمتر
  • اره
  • طناب
  • نوار چسب
  • رنگ آکریلیک سفید
  • قلمو

ساخت جالباسی ایستاده

مراحل ساخت جالباسی ایستاده

برای ساخت جالباسی ایستاده ابتدا باید چوب ها را به بک اندازه برش دهید، برای این منظور با استفاده از اره، چوب ها را به طول 1.8 متر برش بزنید.

ساخت جالباسی ایستاده

یک طرف از هر قطعه چوب را به اندازه 30 سانتیمتر با کمک نوار چسب علامت بزنید. این 30 سانتیمتر را با رنگ آکریلیک سفید و قلمو رنگ بزنید.

ساخت جالباسی ایستاده

 بعد از خشک شدن رنگ، چسب را جدا کنید تا خطی مرتب و تمیز روی چوب باقی بماند. اگر دوست داشته باشید می توانید از هر رنگی برای این چوب لباسی استفاده کنید تا با دکوراسیون خانه تان ست باشد و یا حتی کل چوب را رنگ بزنید.

ساخت جالباسی ایستاده

 چوب ها را کنار هم قرار دهید. طناب بلندی بردارید و آن را محکم دور چوب ها بپیچید. بهتر است به طول 50 سانتیمتر پایین تر از سر چوب ها این طناب را ببندید. طناب را محکم گره بزنید و اضافی آن را قیچی کنید.

ساخت جالباسی ایستاده

از پایین طناب چوب ها را از هم باز کنید و آن را روی سطح زمین قرار دهید و حال مشاهده می کنید که به شکل بدنه یک خیمه سرخپوستی ساخته شده است.

ساخت جالباسی ایستاده

جالباسی شما آماده استفاده است! می توانید از چوب هایی با طول مختلف استفاده کنید تا کلاه های شما در ارتفاع های کوناگونی قرار گرفته و حکم یک وسیله تزیینی را داشته باشند.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *