ساخت تخت نوزاد با چوب ، خودتان دست به کار شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۱ مهر ۱۳۹۸

خودتان بسازید: تا کنون مدل های مختلف از انواع تخت خواب را دیده اید، اما زمان آن رسیده که دست به کار شوید و خودتان را برای ساختن یک تخت خواب برای فرزندتان آماده کنید. هدف ما حفظ سبک مینیمال تخت است و در عین حال جذابیت و شگفتی کودکانه نیز در طراحی بکار برده می شود. با چسباندن کاغذ دیواری روی پنل های تخت ، زمینه ای خنثی بر اساس سبک و علاقه فرزندتان ارائه می کنیم. سپس آن را با پرده ای به رنگ روشن، ریسه پرچمی که در قسمت جلوی آن قرار داده شده است و یک پتو که روی نردبان قرار گرفته است ، دلپذیرتر می کنیم تا خواب خوش و شیرین برای فرزندتان تضمین شود. در این مطلب از ihome.ir شما را با مراحل ساخت تخت نوزاد با چوب آشنا می کنیم، پس با ما همراه باشید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

وسایل مورد نیاز برای ساخت تخت نوزاد با چوب

  • تخت خواب دو طبقه
  • متر
  • کاغذ دیواری
  • قیچی
  • چسب دو طرفه
  • میله پرده
  • گیره پرده
  • پرده
  • ریسه پرچم
  • پتو

ساخت تخت نوزاد با چوب

مراحل ساخت تخت نوزاد با چوب

مرحله اول

در مرحله اول ساخت تخت نوزاد با چوب ، طول و عرض پنل های تخت را که قرار است کاغذ دیواری زده شود، اندازه بگیرید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

مرحله دوم

کاغذ دیواری ها را با توجه به اندازه های مرحله 1 ببرید.

نکته: با توجه به اینکه تخت خواب در کجا و چگونه قرار می گیرد ممکن است نیاز نباشد تا برای همه طرف کاغذ دیواری ببرید. مثلا اگر بالای تخت به دیوار می چسبد دیگر نیازی نیست برای آن قسمت که به دیوار چسبیده می شود کاغذ دیواری ببرید. در واقع لازم نیست بر روی بخش هایی که دیده نمی شوند کاغذ دیواری بچسبانید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

مرحله سوم

در این مرحله از ساخت تخت نوزاد با چوب، قبل از چسباندن کاغذ دیواری ها اندازه آن ها را چک کنید و مطمئن شوید به راحتی روی پنل جا می گیرند.

ساخت تخت نوزاد با چوب

ساخت تخت نوزاد با چوب

اگر از کاغذ دیواری برچسبی استفاده می کنید، برچسب آن را جدا کنید و آن را به پنل بچسبانید و اگر از کاغذ دیواری معمولی استفاده می کنید با استفاده از چسب دو طرفه آن را به پنل بچسبانید. اگر در ابتدا یک سمت، سپس وسط و سپس سمت دیگر را بچسبانید کار برایتان راحت تر است. مطمئن شوید هنگام چسباندن کاغذ دیواری حباب هوا ایجاد نشود.

مرحله چهارم

تخت را سر هم کنید و در جای خود قرار دهید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

مرحله پنجم

میله پرده را به همراه حلقه های پرده در یک سمت تخت و بالای طبقه اول بین نردبان و سر تخت وصل کنید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

در این مرحله از ساخت تخت نوزاد با چوب ، پرده مورد نظرتان را آویزان کنید. در اینجا ما پرده را به طول دلخواهمان برش دادیم و از وسط بریدیم تا بتوان آن را در دو سمت تخت خواب قرار داد. می توانید لبه های اطراف را بدوزید و حاشیه بدهید.

مرحله ششم

در مرحله آخر از ساخت تخت نوزاد با چوب ، برای اتمام کار، یک ریسه پرچمی رنگارنگ در بالای تخت آویزان کنید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

ممکن است فکر کنید نردبان استفاده ای نخواهد داشت اما می توانید روی آن پتو قرار دهید و برای شب های سرد پتوهای بیشتری روی آن قرار دهید.

ساخت تخت نوزاد با چوب

حالا چند بالشت و عروسک روی تخت بگذارید. قرار است کودک شما در این تخت خواب جالب به سرزمین رویایی خود برود.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای دستسازه های خلاقانه با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ hunker | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *