رنگ پارچه مبل ، چگونه بهترین انتخاب را داشته باشم؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

پرسش و پاسخ: ست کردن رنگ ها و پیدا کردن ترکیب رنگی متناسب برای مبلمان همواره به عنوان یکی از دغدغه های اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مطرح می شود. ترفندها و روش های مختلفی برای ایجاد هارمونی میان رنگ های مبلمان و سایر عناصر دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که می تواند در انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب برای تمام قسمت های دکوراسیون منزل بخصوص مبلمان شما کارساز باشد؛ به همین منظور در این مطلب از ihome.ir قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد انتخاب رنگ پارچه مبل بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

رنگ پارچه مبل

سوال: من در حال تهیه جهیزیه هستم، در انتخاب رنگ پارچه مبل راحتی ام مردد هستم، لطفا راهنمایی کنید چه رنگ پارچه ای برای مبلمان و ست کردن با سایر رنگ ها بهتر است.

پاسخ: وقتی صحبت از انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل به میان می آید سلیقه ی شخصی حرف اول را در انتخاب شما خواهد زد؛ بنابراین در انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان دکوراسیون منزلتان ابتدا به سراغ علاقه ی شخصی خود و همسرتان بروید و رنگی  که به سلیقه ی هر دوی شما نزدیک است را انتخاب کنید.

رنگ پارچه مبل

کدام رنگ برای پارچه مبل مناسب است؟

برای انتخاب رنگ پارچه مبل راحتی به این موضوع حتما دقت داشته باشید که هر رنگی نمی تواند به عنوان رنگ غالب مبلمان و نتیجه ی آن دکوراسیون شما باشد. به طور مثال اگر رنگ مورد علاقه ی شما صورتی دخترانه و یا سبز چمنی است، انتخاب چنین رنگ های تندی برای پارچه ی رو مبلی و غالب دکوراسیون نشیمن شما ابدا مناسب نیست، چرا که شخصیت و هویت فضای شما را متزلزل خواهد کرد. شما می توانید از تناژ رنگ های مشابه و نسبتا ملیح تر در ترکیب با سایر رنگ ها، این رنگ را مهمان فضای خود کنید و یا از این رنگ  ها در غالب اکسسوری هایی مثل کوسن و رانر در فضای داخلی تان استفاده کنید.

رنگ پارچه مبل

چگونه رنگ پارچه مبل را با سایر لوازم ست کنیم؟

پس از انتخاب رنگ پارچه مبل حالا نوبت به ست کردن آن با سایر لوازم و وسایل منزل می رسد. اگر بخواهیم ازست کردن رنگ مبل با سایر وسایل منزل صحبت کنیم، باید به نزدیک ترین وسایلی که در اطراف مبلمان شما وجود دارد اشاره کنیم، برای نمونه اولین گزینه و پر طرفدارترین لوازمی که برای هماهنگی با مبلمان انتخاب می شود، فرش و پرده است که معمولا همجوار با مبلمان شما قرار دارد.

رنگ پارچه مبل

پس در قدم اولی می توانید یکی از لوازم را برای ست کردن با مبلمانتان انتخاب کنید، اما سوال اینجاست کدام وسیله برای ست کردن رنگ مبل با آن ها مناسب تر است، فرش یا پرده؟ پاسخ این سوال و جزییات بیشتر را می توانید در مطلب ست کردن رنگ مبل با فرش یا پرده، کدام بهتر است؟! بخوانید و از آن کمک بگیرید.

رنگ پارچه مبل

کلام آخر…

انتخاب پارچه مناسب و با کیفیت تا جد زیادی از انتخاب رنگ پارچه مبلی مهم تر است، چرا که تغییر رنگ، بافت و فرم پارچه های رومبلی می تواند ظاهر مبلمان شما را کاملا بر هم بزنند و جلوه ی آن ها از بین ببرد. به طور مثال اگر خانه ی شما نورگیر است امکان رنگ پردیگی مبلمان شما در اثر قرارگرفتن مداوم مبلمان در جوار نور خورشید بسیار بالاست، پس در هنگام خرید پارچه ی رو مبلی و انتخاب رنگ مورد نظرتان باید دقت بالایی داشته باشید.

رنگ پارچه مبل

همچنین اگر فرزند کوچکی دارید باید با مبلمان رنگ روشن خداحافظی کنید، چراکه با تمام مراقبت های شما امکان کثیف شدن و تغییر رنگ و بافت آن حتمی است، مگر آنکه از پارچه رو مبلی های نانو استفاده کنید و دیگر نگران تغییر رنگ و حالت آن نباشید.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *