15 رنگ مناسب فضاهای کوچک ، خانه خود را بزرگتر جلوه دهید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ دی ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: اگر با کمبود فضا در منزل و یا محل کار خود رو به رو هستید، بدون شک همواره به دنبال روش و ترفندی خواهید بود که با کمک آن بتوانید فضای اتاق خود را بزرگتر از قبل جلوه دهید، در این میان انتخاب رنگ مناسب برای دیوار شما می تواند تا حد زیادی موثر باشد و به شما ثابت خواهد کرد که سفید انتخاب شما برای این موضوع نخواهد بود! پس با ihome.ir همراه باشید تا شما را با 15 مورد از رنگ مناسب فضاهای کوچک آشنا کنیم.

رنگ بنفش

ممکن است رنگ های پر جلوه مانند بنفش برای فضاهای کوچک بهتر باشند. آيا می توانید تصور کنید که این رنگ در یک اتاق نشیمن بزرگ چطور خواهد بود؟ با محدود کردن این رنگ در ورودی، می توانید هنوز رنگ محبوبی در خانه داشته باشید بدون اینکه سرتاسر آن را پوشش دهد.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ فیلی

رنگ فیلی رنگ مناسب فضاهای کوچک است. هرچه فضا کوچک تر باشد شما می توانید از رنگ های تیره تر برای آن استفاده کنید. این رنگ طوسی، رنگی مدرن و به روز و در عین حال راحت و شیک نیز است.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ آبی نفتی

سایه می تواند دوست شما باشد مخصوصا در یک فضای کوچک. رنگ کردن یک اتاق به رنگ تیره این واقعیت را که آن اتاق کوچک است مخفی می کند. رنگی مثل آبی تیره حس عمق در فضا ایجاد می کند.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ بژ

یک رنگ مناسب فضاهای کوچک رنگ بژ است. رنگ خنثی در واقع هیچ وقت از مد نمی افتد. این رنگ برای کسی است که نمی تواند از سفید استفاده کند اما آمادگی ترکیب رنگ های سرزنده را هم در فضایش ندارد.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ سبز آبی

این رنگ عجیب حس ساحل را دارد اما در عین حال کلاسیک نیز است. دکوراسیون کرم رنگ خنثی مانند این آینه و میز و صندلی روی سبز آبی می آید و این تضاد، کلیدی است که باعث می شود فضای کوچک داینامیک به نظر برسد.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ نسکافه ای

فاکتور راحتی یک اتاق کوچک را با تاکید بر روی قهوه ای تیره نشان دهید. این رنگ با اندکی طوسی، در نشیمن های کوچک ایجاد حس صمیمیت می کند.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ خاکستری مایل به آبی

خاکستری می تواند رنگی کسل کننده باشد، پس نوعی را انتخاب کنید که مقداری درخشش در خود داشته باشد. این رنگ با سایه ها و زمان های مختلف روز تغییر می کند، بنابراین همیشه جذاب است.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ سفید گچی

سفید گچی را می توان رنگ مناسب فضاهای کوچک نامید.سفید نور را بر می گرداند و باعث می شود دیوارها دورتر از هم به نظر برسند. بنابراین یک فضای کوچک بزرگ تر به چشم می آید. در حالیکه رنگ های سفید می توانند ته رنگ آبی، صورتی یا حتی سبز داشته باشند، این رنگ، سفید در خالص ترین حالت ممکن است، بدون هیچ رنگ دیگری. این رنگ نه تنها سرد نیست بلکه رنگی روشن و شفاف است. 

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ کاهی

این رنگ زیر مجموعه زرد و برای فرزندان تان گزینه بسیار مناسبی است، چرا که رنگ رنگی و بامزه و مناسب نوجوانان است. لزومی ندارد اتاق فرزندتان را از سایر بخش های خانه جدا کنید و درب آن را ببندید.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ طاووسی

اینکه اتاق شما کوچک است به این معنی نیست که پالت رنگی شما محدود است. رنگ های پر رنگ رنگ هایی کاملا مناسب هستند، کافیست رنگی را انتخاب کنید که در عین حال هم آرامش بخش و هم پر جنب و جوش باشد، مانند رنگ طاووسی.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ گلی

گلی رنگ مناسب فضاهای کوچک است کهرنگی فوق العاده ملایم از صورتی، به یک اتاق کوچک گرما اضافه می کند. آن را با طوسی و مشکی ست کنید تا مطمئن شوید فضا خیلی رویایی و تخیلی نشود.

رنگ ساجی

رنگ سبز خزه ای ملایم را با مخلوط اندکی طوسی در آن برای فضایی دارای پنجره انتخاب کنید. در تابستان، این رنگ با برگ درختان ترکیب می شود و هنگامیکه هوا بسیار سرد شد، به شما یادآوری می کند که بهار در راه است.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

رنگ استخوانی

اگر می خواهید نور را در نشیمن کوچک تان بیشتر کنید، مخصوصا اگر پنجره های زیادی داشته باشد، رنگ استخوانی را برای دیوارها انتخاب کنید. این رنگ مقداری گرما به فضا اضافه می کند و حس شیک بودن همه چیز را حفظ می کند.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

آبی آسمانی

رنگ مناسب فضاهای کوچک را می توان آبی آسمانی نامید. هیچ رنگی به اندازه آبی آسمانی برای اتاق خواب آرامش بخش نیست. این رنگ ملایم آبی به فضای شما کمک می کند تا کمی بزرگ تر احساس شود.

رنگ مناسب فضاهای کوچک

پوست تخم مرغی

اولین رنگی که برای فضاهای کوچک به سراغ آن می رویم سفید است، چرا که همه چیز را باز می کند و باعث می شود روشن به نظر برسند. اما سفید خالص ممکن است برای سبک شما خیلی سرد باشد. از سایه های گرم تر سفید استفاده کنید تا کمک کند اتاق شما  فریبنده تر احساس شود.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: housebeautiful | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *