رنگ دیوار منزل ، این 9 رنگ بهترین پیشنهاد روانشناسان هستند!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: رنگ ها می توانند حس یک سبک را منتقل کنند و حالات متفاوتی در خانه ها ایجاد کنند. بنابراین منطقی است که رنگ های مناسب بتوانند کیفیت زندگی شما را در خانه تقویت کنند. برای اینکه در انتخاب رنگ مناسب برای هر فضا به شما کمک کنیم، با ihome.ir همراه باشید و روانشناسی پشت رنگ های محبوب را مطالعه کنید و بهترین رنگ دیوار منزل را انتخاب کنید.

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای فضاهای شلوغ: صورتی روشن

مدارک زیادی وجود دارند مبنی بر اینکه رنگ صورتی آرامش بخش و تسکین دهنده است. به عنوان مثال ، در طول 40 سال گذشته، بازداشتگاه های صورتی رنگ با آرامش زندانیان روبرو بوده اند. این رنگ مناسب برای فضاهای شلوغ است تا در آن نفس کشیدن و آرامش داشتن به شما یادآوری شود. با ترکیب کردن رنگ صورتی و رنگ های پاستیلی مانند نعنایی یا زرد کمرنگ ، یک احساس خوبی ایجاد کنید.

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای مهد کودک: سبز روشن

رنگ سبز برای ایجاد حس طبیعت و حس تعادل ، بسیار عالی است، پس اگر خواهان این حس ها در فضای خانه هستید ، رنگ دیوار منزل را سبز انتخاب کنید. از آنجا که این رنگ خاصیت آرام بخش دارد ، هر یک از تنالیته های رنگ سبز می تواند در بیشتر فضاهای خانه شما به کار بیاید. استفاده از رنگ سبز بهاری برای مهد کودک ها ایده بسیار خاصی است.

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای آشپزخانه: زرد

رنگ زرد کره ای رنگی عالی برای آشپزخانه هایی است که داخل آن غذا خورده می شود. این رنگ باعث افزایش اشتها و در عین حال سطح انرژی فرد می شود. اگر آدم صبح نیستید و صبح ها حوصله ندارید صرف صبحانه در آشپزخانه زرد می تواند اشتیاق و انگیزه شما را افزایش دهد، پس همین حالا زرد را برای رنگ دیوار منزل خود به خصوص آشپزخانه انتخاب کنید.

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای اتاق خواب: آبی سیر

در حالی که مطالعات اخیر در روانشناسی ، نشان داده اند که نور آبی هوشیاری را افزایش می دهد و دیوارهای آبی احساس آرامش و محافظت ایجاد می کنند ، پس این رنگ برای اتاق خواب مستر ایده آل است. ترکیب رنگ های آبی روشن با آبی تیره در فضا تعادل برقرار می کند مانند ترکیب آبی نیمه شب با آبی آسمانی.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای دیوار خانه ، 6 راز طراحی از زبان یک متخصص!

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای سالن ورزشی خانگی: قرمز پررنگ

شاید قرمز ، مناسب ترین رنگ دیوار منزل نباشد! اما اگر به دنبال رنگی جسورانه و پرشور هستید ، قرمز می تواند به فضای شما انرژی بخشد. در واقع ، طبق مطالعه جدیدی که انجام شده است ، این رنگ می تواند عملکرد بدنی را تقویت کند. پس یک دیوار تاکیدی قرمز رنگ گزینه ای عالی برای سالن های ورزشی خانگی است.

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای اتاق کار: بنفش کمرنگ

طبق اظهار نظر یک متخصص رنگ دیوار منزل ، بر خلاف رنگ های تیره تر بنفش که معمولاً با غم و اندوه همراه است ، یاسی بنفش فضایی راز آلود دارد که خلاقیت را بیدار می کند. این رنگ برای جرقه زدن تخیلات در اتاق کار یا بازی عالی است. ترکیب این رنگ با رنگ های خنثی مانند خاکستری یا کمی رنگ آلبالویی ترکیب زیبایی است.

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای اتاق غذا خوری: سفید گرم

تعداد زیادی رنگ سفید برای انتخاب کردن رنگ دیوار منزل وجود دارد، پس کدام یک برای اتاق غذاخوری مناسب است؟ در حالی که همه این موارد بر طبق اولویت تان است ، رنگ سفید گرم باعث ایجاد استقبال و جذابیت بیشتری در فضا خواهد شد.

بیشتر بخوانید: انواع رنگ سفید ، کدام سفید برای خانه من بهتر است؟!

رنگ دیوار منزل

بهترین رنگ برای ورودی های شلوغ: خاکستری

با استفاده از رنگ خاکستری در ورودی خانه تان، حس آرامش بخش ایجاد کنید. این رنگ که به عنوان رنگی سرد شناخته می شود، می تواند یکی از شلوغ ترین فضاهای خانه را آرام کند. یکی از رنگ های خاکستری، رنگ سفید نقره ای است. این رنگ ورودی ها را روشن می کند و باعث می شود احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

بهترین رنگ برای فضاهای مرکزی یا دفاتر کار: نارنجی

به گفته یک معمار نیویورکی در رابطه با رنگ دیوار منزل ، نارنجی رنگی نیرومند است که به اتاق احساس گرما می بخشد. این رنگ برای فضاهای مرکزی خانه که در آن فعالیت دارید ایده آل است، مانند اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. نارنجی همچنین یک رنگ انگیزشی است که به همان اندازه آن را برای دفاتر کار مناسب می کند.
اگر رنگ کردن هر چهار دیوار یک اتاق به رنگ نارنجی برایتان دلهره آور به نظر برسد ، پیشنهاد می شود که یک دیوار تاکیدی را نارنجی کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: thespruce | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *