رنگ آمیزی گلدان سفالی ، به همین سادگی خودت انجام بده!

تاریخ بروزرسانی : ۳ آبان ۱۳۹۷

خودتان بسازید: شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به سبزی کاری و باغبانی علاقه مند هستید اما به دلیل محدود بودن فضای خانه های امروز و زندگی آپارتمان نشینی امکان انجام این کار در فضای بزرگ برایتان مقدور نیست و به داشتن گلدان های کوچک بسنده می کنید. امروز در این مطلب از ihome.ir  قصد داریم شما را با ترفندهای رنگ آمیزی گلدان سفالی آشنا کنیم و ایده های خلاقانه برای داشتن گلدان های جذاب تر با شما در میان بگذاریم. از این ایده ها می توانید برای هدیه دادن یک گلدان جذاب از سبزی های خانگی که خودتان پرورش داده اید نیز استفاده کنید و دوستان خودتان را با آن غافل گیر کنید. پس با ما همراه باشید.

رنگ آمیزی گلدان سفالی

وسایل مورد نیاز برای رنگ آمیزی گلدان سفالی :

  • گلدان سفالی
  • چسب کاغذی
  • دستکش یک بار مصرف
  • رنگ مخصوص تخته سیاه
  • قلم مو
  • گچ یا پاستل گچی
  • گیاهان معطر (ریحان، نعناع، آویشن …)

رنگ آمیزی گلدان سفالی

مرحله اول رنگ آمیزی گلدان سفالی

در مرحله اول طرح مورد نظر خودتان را روی گلدان تان پیاده کنید، و قسمت هایی که تمایل به رنگ آمیزی ندارید را با کمک چسب کاغذی کاملا بپوشانید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: ساخت گلدان سیمانی، به همین سادگی خودتان بسازید!

رنگ آمیزی گلدان سفالی

مرحله دوم رنگ آمیزی گلدان سفالی

حالا برای رنگ آمیزی گلدان های سفالی می توانید از رنگ مخصوص تخته سیاه استفاده کنید، این رنگ به شما این امکان را می دهد که طرح های خلاقانه خودتان را روی آن پیاده کنید، اما اگر قصد انجام چنین کاری را ندارید رنگ های اکرولیک و یا مولتی سورفیس هم می تواند در این زمینه برای شما مناسب باشد.

رنگ آمیزی گلدان سفالی

حالا با دقت تمام سطح گلدانتان را رنگ آمیز کنید و اجازه دهید کاملا خشک شود، پس از خشک شدن اگر مجدد نیاز به رنگ آمیزی داشت می توانید دوباره آن را رنگ آمیزی کنید.

رنگ آمیزی گلدان سفالی

گلدانتان را همانند تصویر برگردانید واجازه دهید به خوبی خشک شود.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: رنگ کردن گلدان سفالی، با این ترفند هر سفالی رنگ میشه!

رنگ آمیزی گلدان سفالی

رنگ آمیزی گلدان سفالی

مرحله سوم رنگ آمیزی گلدان سفالی

حالا می توانید با گیاهان معطر خود را داخل گلدان تان بکارید و مطابق با سلیقه ی خود سطح آن را با کمک گچ و یا پاستل های گچی طراحی کنید. توجه داشته باشید که گچ به سادگی با آب و یا دستمال نم دار از سطح گلدان پاک می شود پس در هنگام آبیاری سبزی های خود این موضوع را حتما در نظر بگیرید.

رنگ آمیزی گلدان سفالی

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *