رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری، چطوری انجامش بدیم؟

نویسنده : ihome.ir | تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۶

رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری، سوالی است که شاید در ذهن شما هم بارها نقش بسته است، اما پاسخ مشخصی برای آن پیدا نکرده اید؛ به همین منظور در این مطلب می خواهیم شما را با مراحل رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری رنگ آشنا کنیم. 

خودتان بسازید: بسیاری از ما در خانه های خودمان صندلی هایی داریم که به دردمان نمی خورند و یا حداقل نمی دانیم با آنها چه کنیم و در کدام قسمت از خانه مان قرارشان دهیم تا بر زیبایی دکوراسیون منزل خود بیفزاییم. در این مطلب از ihome همراه شما هستیم تا با هم به سراغ یک صندلی چوبی قدیمی برویم و با کمک اسپری رنگ در کمتر از چند ساعت آن را تبدیل به یک صندلی زیبا و دکوراتیو کنیم.

 رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

مرحله اول رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

در ابتدا باید صندلی چوبی مورد نظر خودتان را پیدا کنید. حالا با کمک یک دستمال مرطوب هر گونه گرد و خاک را از روی صندلی خود پاک کنید.

 رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

در این بخش وقت آن می رسد که یک رنگ کلی بر روی صندلی چوبی خود بزنید. برای این کار می توانید از یک اسپری سفید رنگ استفاده نمایید. همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید اسپری را بر داشته و در تمام بخش ها و قسمت های صندلی خود بزنید تا به این شکل دربیاید.

 رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

حالا وقت آن می رسد که رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و از آن در سه طیف اسپری تهیه نمایید. همانطور که مشاهده می کنید انتخاب ما در این بخش رنگ آبی است و سه اسپری در طیف های مختلف آبی تهیه کرده ایم.

 رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

مرحله دوم رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

برای رنگ کردن و یا بهتر است بگوییم اسپری کردن صندلی از پایین صندلی شروع کنید و هر بخشی را که اسپری می کنید فاصله اسپری با صندلی را بیشتر کنید تا رنگ به صورت محوتری بر روی صندلی قرار بگیرد. حالا به سراغ اسپری های بعدی بروید و همین کار را با کمک آنها هم انجام دهید. فقط مراقب فاصله اسپری با سطح صندلی خود باشید چرا که همین مسئله است که در شکل گیری طرح آمبره بر روی صندلی شما تاثیرگذار است.

 رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

مرحله سوم رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

بعد از آنکه کار شما تمام شد لازم است که صندلی را در گوشه ای قرار دهید تا به خوبی خشک شود. پیشنهادی که در این قسمت برایتان داریم این است که از اسپری های فیکساتور نیز برای فیکس شدن رنگ بر روی سطح صندلی خود استفاده کنید تا دیگر خیالتان از این بابت نیز راحت شود.

 رنگ آمیزی وسایل چوبی با اسپری

حالا به فکر این باشید که در کدام قسمت از دکوراسیون منزل شما جای مناسب تری برای به جلوه گذاشتن این صندلی زیبا خواهد بود؟ آیا از زیبایی آن لذت می برید؟

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *