رقبای خارجی، آفت جدید بازار مسکن ایران!

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

یک کارشناس اقتصادی معتقد است: در حال حاضر تبلیغات وسوسه انگیز کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری در بخش مسکن معضل بسیار مهمی است که نباید به آن بی توجهی کرد .

محمدرضا غفوری کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir بیان کرد: نگرانی عمده ای که برای بازار مسکن و فعالان این حوزه وجود دارد بازارهای رقیب است به عبارتی خروج منابع داخلی به منظور سرمایه گذاری در کشورهای همسایه است. در حال حاضر تبلیغات وسوسه انگیز کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری در بخش مسکن معضل بسیار مهمی است که نباید به آن بی توجهی کرد.

وی در ادامه افزود: این موضوع در گذشته تنها برای اقشار مرفه جامعه رواج داشت اما متاسفانه به تازگی در قشر متوسط هم در حال جا افتادن است. این موضوع برای اقتصاد و خروج ارز و منابع داخلی کشور مضر است.

اقتصاد ایران قابل پیش بینی نیست

 

غفوری خاطر نشان کرد: مشکل این است که اقتصاد ایران به هیج وجه قابل پیش بینی نیست. المان هایی خاص مانند تورم رکودی شرایط نرخ بانک ها و تعاملات اقتصادی بین المللی در بازار تعیین کننده هستند اما در کشوری که شرایط اقتصادی باثباتی دارد. به تبع برای حفظ ارزش منابع مالی مردم بازارهایی مانند مسکن می تواند آرام بخش باشد. اما مشخص نیست که در آینده بازار مسکن ما می تواند باثبات باشد یا خیر؟

این کارشناس اقتصادی در پایان سخنانش بیان کرد: اینگونه پیش بینی می شود که وضعیت بازار مسکن امسال بهتر خواهد شد اما این فقط حدس و گمان است. باید دست نگه داشت تا ببینیم تا یک ماه آینده شرایط اقتصادی و سیاسی کشور به چه سمتی حرکت خواهد کرد. تا بتوان تصویر مناسب و مشخص تری از برنامه امسال داشته باشیم.

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *