رسوب زدایی سردوش ، این مطلب را جدی بگیرید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

خانه داری: شاید به نظرتان شست و شوی لوازم و وسایل مورد استفاده در فضاهای تر همانند حمام مهم نباشد و یا نیازی به آن نیست! در حالی که این وسایل به دلیل قرار داشتن در رطوبت بیش تر از بقیه مکان ها نیازمند پاک سازی و در بعضی موارد ضد عفونی هستند. این مقاله از ihome.ir به سراغ آموزش صحیح تمیز کردن دوش حمام رفته است. در واقع این مطلب به شما کمک می کند در مواقع گرفتگی دوش، به جای تعویض، رسوب زدایی سردوش را امتحان کنید و دوباره حمامی لذت بخش را تجربه نمایید. در ادامه با ما همراه شوید.

رسوب زدایی سردوش

در رسوب زدایی سردوش ، علت مسدود شدن مجراهای دوش حمام را می توان املاح معدنی موجود در آب دانست! در واقع هنگام عبور آب از سوراخ های دوش همواره مقدار کمی از کلسیم، منیزیم، سیلیس و سایر مواد معدنی در پشت آن می ماند. با مرور زمان این مواد بر روی هم جمع شده و تبدیل به جرمی می شود که باعث مسدود شدن راه خروج آب حموم می گردد. اگر منطقه ای که زندگی می کنید آب سخت داشته باشد، این روند با سرعت بیش تری انجام می شود. راه حل شما اینجاست: سرکه! سرکه به عنوان یک ماده ساده و ارزان قیمت می تواند به رفع املاح معدنی و کف های صابون کمک کرده  و راه دوش را باز کند. پس از تمیز کردن کامل دوش، ماهی یک بار با غوطه ور کردن آن در سرکه و یا اسپری کردن آن، از گرفتگی دوباره آن جلوگیری کنید. (البته بسته به نوع آب منطقه، می توانید یک بطری اسپری را از سرکه پر کرده و این عمل را روزانه انجام دهید.) به عبارتی زمان اسپری کردن را نوع آب تعیین می کند.

رسوب زدايي سردوش

وسایل مورد نیاز برای رسوب زدایی سردوش

یک کیسه پلاستیکی، کش ماست، سرکه سفید مقطر، مسواک و یا برس، خلال دندان.

کیسه پلاستیکی رو به عنوان محفظه جمع آوری وصل کنید!

در مرحله اول رسوب زدایی سردوش ، یک کیسه پلاستیکی با اندازه مناسب بیابید. منظور از اندازه مناسب این است که آنقدر بزرگ باشد که سر دوش در آن جا شود. سپس، سرکه سفید مقطر را به کیسه اضافه کنید. سرکه را تا نیمه پر کرده و امتحان کنید که تمام دوش را پوشش می دهد یا خیر. اگر نیاز به سرکه بیش تر دارید، به اضافه کردن ادامه دهید.

رسوب زدايي سردوش

خیساندن سردوش

به وسیله کش ماست کیسه را نگه دارید! حال باید یک تا دو ساعت اجازه دهید دوش در محلول قرار گرفته و به خوبی خیسانده شود. سرکه معمولا حاوی  4 تا 5 درصد اسید استیک است. این یعنی قدرت لازم برای از بین بردن املاح معدنی آب و کف های صابون را دارد اما آنقدر قدرتمند نیست که بتواند به کروم آسیب برساند. اگر سر دوشتان جدا می شود، به جای استفاده از این حقه، آن را داخل کاسه ای از سرکه قرار دهید.

رسوب زدایی سردوش

در این مرحله از رسوب زدایی سردوش سردوش را از محلول سرکه خارج کرده و آن را پاک کنید. اگر هنوز اثری از جرم ها بر روی دوش وجود دارد، از یک مسواک کمک بگیرید. آن را در سرکه فرو کرده و سوراخ ها را برس بکشید. سوراخ های بسیار ریز اما به وسیله خلال دندان تمیز خواهند شد.

 پاک سازی سردوش

در مرحله آخر رسوب زدایی سردوش ، سردوشی را سرجای خود بازگردانده و به مدت 2 دقیقه آب داغ را باز بگذارید. این کاز باعث می شود سرکه ها به طور کامل خارج شده و مسیر خروج آب تمیز گردد. فراموش نکنید که این راهکار را چند وقت یک بار انجام دهید تا جرم آن زیاد نشده و باز کردن مسیر آب سخت نشود.

در مطالب بعدی شما را با روش های بیشتری از رسوب زدایی سردوش آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | مترجم: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *