رستوران لمنز چیذر ، یک طراحی با شکوه در عین حال دنج و ساده!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ مهر ۱۳۹۸

معماری: اهمیت طراحی داخلی در کاربری های خدماتی هم چون رستوران ها امروزه بر کسی پوشیده نیست. در واقع دکوراسیون داخلی می تواند رستوران شما را تبدیل به یک پاتوق محبوب کرده و یا برعکس، کسب و کار شما را به شکست نزدیک کند! این بار با ما در ihome.ir همراه شوید تا سری به رستوران لمنز چیذر تهران بزنیم! این پروژه منحصر به فرد با مساحت 300 متر مربع به طراحی گروه معماری کانی سواران، توانسته است یک تعریف مناسب از هم نشینی معماری سنتی و در عین حال مدرن ارائه بدهد. ادامه این مطلب را دنبال کنید!

رستوران لمنز چیذر

مشخصات کلی پروژه رستوران لمنز

 • موقعیت : چیذر، تهران، ایران
 • دفتر معماری: گروه معماری کانی سواران
 • معمار مسئول: محمد کانی سواران
 • تیم طراحی: مجید کانی سواران، سید محسن فاطمی
 • کاربری: رستوران
 • مساحت: 300 مترمربع
 • سال ساخت: 2018
 • سازندگان: Chaos Group, FAD, Knauf, Marjan Tile Co., Autodesk, Adobe
 • سازه: خانم مهندس ایزدی
 • برندینگ : گل نسا متحد
 • مشاور نورپردازی: شرکت فاد
 • كارفرما:  آقای ایزدی
 • عکاس: استودیو دید

بررسی بستر اولیه رستوران لمنز چیذر

پروژه رستوران لمنز چیذر ، واقع شده در منطقه چیذر تهران می باشد که طراحی آن در سال 2010 آغاز و ساخت و ساز آن در اوایل سال 2011 به پایان رسیده است. با برخورداری از مساحت 300 متر مربعی، موقعیت اولیه این پروژه با هدف تأمین رستوران بی نظیر و منحصر به فردی است که جرقه های دانش را از طریق ارتباطات چند رشته ای روشن کرده است. کانسپت اصلی این طرح ریشه در شکل معماری معماری ایران دارد.

رستوران لمنز چیذر

فضا با استفاده از فرم قوس سنتی مشخص می شود، که به صورت بصری، سازماندهی برنامه کاربردی فضا را تعریف می نماید: یک ورودی بی نظیر، آشپزخانه، فضای غذا خوری، یک اتاق واقعیت مجازی و کافی شاپ. برای دستیابی به فضایی مدرن در کنار نمادی از معمار ایرانی برای کاربران ، دو گروه از قوس های نیم دایره ای در سالن اصلی قرار داده شده و تا نما ادامه دارند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی رستوران ، انتخاب من این رستورانه!

رستوران لمنز چیذر

این طاق ها در طراحی رستوران لمنز چیذر با هدف جداسازی فضای بزرگ به چندین ناحیه کوچکتر طراحی شده اند که هم چنین سبب تعریف و اختصاصی تر کردن هر کدام از بخش ها شده است. که زمینه های صوتی متمرکزتر و شفاف تر هستند ، اختصاص داده شده است. ترکیبی از مواد طبیعی و مصنوعی مختلف (الگوی کاشی سنتی ، سنگ سیاه ، پروفیل های آهنی سیاه ، پنل های گچی سفید) ترکیبی از سطوح بافت دار و صاف را ارائه می دهد که نوعی احساس تنش فضایی را به اتمسفری دنج و گرم تزریق می کند.

طراحی داخلی رستوران لمنز چیذر

در طراحی رستوران لمنز چیذر ، مبلمان می بایست با سبک ها و جای گیری های مختلف می تواند پاسخ گوی تک تک خواسته ها باشد. در صورت لزوم، این فضا می تواند به عنوان یک منطقه فرعی برای سالن اصلی در نظر گرفته شود و در آن راستا خدمات رسانی کند. نور و سایه، رنگ سفید و سیاه بهترین دکورها برای این فضا هستند و به همین دلیل فقط از ساده ترین متریال در این راستا استفاده می شود.

رستوران لمنز چیذر

در خصوص نورپردازی مصنوعی ، تیم طراحی برآن شد تا به ایجاد فضایی شیک و آرامش بخش، منعکس کننده ماهیت درونی فضای معماری و تحقق نیاز روزانه دست یابد که می تواند شکل دهنده فضا یا جو مورد نیاز کاربران باشد. اما در پایان می توان گفت که هدف نهایی این پروژه، رسیدن به یک یکپارچه سازی کامل در طراحی معماری و فن آوری های ساختمانی است.

رستوران لمنز چیذر

رستوران لمنز چیذر

بررسی پلان و مقطع رستوران لمنز چیذر

اگر شما هم از مشاهده ی یکی از بهترین و جدیدترین رستوران های طراحی شده در تهران، توسط گروه معماری کانی سواران، تحت عنوان رستوران لمنز چیذر ، لذت برده اید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این پروژه منحصر به فرد و خاص آشنا شوید.

گالری تصاویر پروژه رستوران لمنز چیذر

اگر شما هم دوست دارید با طراحی های برجسته و معماری ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

 

منبع: archdaily | مترجم : مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “رستوران لمنز چیذر ، یک طراحی با شکوه در عین حال دنج و ساده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *