با این 5 ترفند کمبود فضای خانه را به راحتی جبران کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

راه حل های کمبود فضای خانه می تواند کم هزینه ، آسان و بسیار شیک باشد، کافی است شما این راه حل ها را بشناسید و برای بخش های مختلف منزلتان به کار بگیرید.

طبقه بندی و نظم دهی: چقدر با ترفندهای کمبود فضا آشنا هستید؟ این بار می خواهیم در مورد نظم دادن به فضای خانه برخی نکات را بگوییم که می تواند گنجایش فضای نگهداری را تحت تاثیر قرار دهد. کاهش هزینه، عملکردی بودن و شیک بودن این نکته ها و راه حل کمبود فضای خانه از زبان iHome ، از ویژگی هایی است که در ادامه متوجه آن می شوید:

راه حل های کمبود فضای خانه

حل کمبود فضای خانه با استفاده از فضای کنار پنجره

اگر در اطراف پنجره ها فضای خالی دارید، می توانید یک نیمکت با کشو و فضای نگهداری برای این قسمت در نظر بگیرید. حتی کتابخانه ای که قفسه و کشوهای مناسب داشته باشد هم برای کنار پنجره مناسب به نظر می رسد.

راه حل های کمبود فضای خانه

بوفه و کمد بهترین راه حل کمبود فضای خانه

بوفه و کمد در همه خانه ها کاربرد مختص به خود را دارند. در این تصویر یک بوفه سفید با درب های چوبی و دستگیره های طلایی را مشاهده می کنید که به روز بودن از ظاهر آن کاملا مشخص است. این سبک از بوفه برای فضای خانه گرما و زیبایی بیشتری به همراه دارد.

راه حل های کمبود فضای خانه

اگر فکر می کنید یک کتابخانه ساده با طبقات مختلف می تواند برای خانه کسل کننده و تکراری باشد، پس بهتر است به فکر ترکیب آنها باشید. قرار دادن کتابخانه های ساده با قفسه های چوبی روی هم و یا چسبانده در کنار هم، می تواند سطح وسیعتری برای قرار دادن کتاب ایجاد کرده و همچنین ظاهری خاص برای خلق می کند. در این حالت همچنین می توانید طبقه های مختلفی را در فضای مورد نظر به قفسه ها اضافه و یا کم کنید.

راه حل های کمبود فضای خانه

بوفه های چوبی را که به یاد می آورید؟ این کمدها از زمان های قدیم به عنوان راه حل کمبود فضای خانه در خانه های بسیاری وجود داشت و به نمایش ظروف مختلف می پرداختند. ولی باید گفت دیگر نسل این مدل بوفه های چوبی کار شده از بین رفته و به جای آن کمدهای چوبی با طرح های بریده و کار شده به سبک مدرن بورس شده است که شاید حتی دیگر کار دست هم نباشد و با لیزر برش داده شده باشند. این کمد های بسته خودشان یک عنصر زیبا در خانه هستند و البته که کاربردی بسیار مهم برای نگهداری ظروف و یا دیگر وسایل خواهند داشت.

راه حل های کمبود فضای خانه

استفاده از نردبان تزیینی برای حل کمبود فضای خانه

نردبان ها در دکوراسیون های جدید دیگر تنها یک پله بالارونده نیستند! می توانید از مدل های ساده نردبان چوبی به عنوان یک وسیله تزیینی و البته کاربردی برای قرار دادن و یا آویزان کردن کتاب یا وسایل دیگری ملنند کلاه و لباس استفاده کنید!

راه حل های کمبود فضای خانه

کمبود فضای خانه با کمک کابینت های متنوع

هیچ حمام و سرویس بهداشتی بدون کابینت کامل نمی شود و حتی اگر فضای موجود کم باشد، باید از کمدهای نیمه استفاده کنید! حال با توجه به سبک مورد نظر، بودجه و سلیقه تان می توانید مدل های متنوعی را برای کابینت سرویس بهداشتی انتخاب کنید و مطمئن باشید که کابینت  ها بهترین راه حل کمبود فضای خانه هستند.

راه حل های کمبود فضای خانه

راه حل کمبود فضای خانه در منازل اجاره ای

برای خانه اجاره ای هم راهکار وجود دارد. کمد کوچک دیواری برای هر فضایی از خانه، ورودی، راهرو و … مناسب است. می توانید در زیر این کمد هم سبد قرار دهید تا برخی وسایل هم در اینجا نگهداری شود. اگر برای فضای ورودی به دنبال کمد نگهداری هستید، سبد می تواند وسایلی مانند چتر، کیف، کلید و … را در بدو ورود به منزل نگهداری کند.

راه حل های کمبود فضای خانه

کمدهای شیک و مدرن نیاز به توضیح خاصی ندارند چرا که با نگاه کردن دقیق می توانید ویژگی های ظاهری را درک کنید. کمدی که در تصویر مشاهده می کنید، پایه های چوبی متفاوت و بدنه طرحداری دارد که زیباترش کرده است.راه حل های کمبود فضای خانه

اگر شما هم قصد خرید لوازم اینچنینی برای حل کمبود فضای خانه خود را دارید می توانید به “فروشگاه ایکیا مراجعه کنید و به سادگی کالای مورد نیاز خود را خریداری کنید.

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *