راهنمای خرید پرده منزل، جدول قیمت مدل های متنوع بازار مولوی!

تاریخ بروزرسانی : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

راهنمای خرید پرده منزل همان موضوعی است که هر خانم خانه داری باید در مورد جزییات آن اطلاعات کافی داشته باشید تا در هنگام خرید مناسب ترین و بهترین مدل را متناسب با فضای دکوراسیون خود انتخاب کند؛ به همین منظور در این مطلب شما را با خرید ایده آل انواع پرده آشنا کرده ایم.

راهنمای خرید:  هر شخصی دوست دارد خانه ای که در آن زندگی می کند، دکوراسیونی زیبا داشته باشد. برای داشتن دکوراسیونی زیبا لازم است نکاتی را که از قوانین اصلی دکوراسیون محسوب می شود را به خوبی بدانید. سه سطحی که در خانه بسیار مهم است کف، سقف و دیوارها می باشد که بخشی از دیوار ها را معمولا پنجره ها در بر می گیرند که وجود پرده برای پنجره ها و دکوراسیون داخلی به مثابه لباس برای تن است! به همین دلیل در این مطلب از ihome قصد داریم در مورد این موضوع مهم با شما صحبت کنیم و نکات مهم خرید این محصول در دکوراسیون را مورد بررسی قرار دهیم، پس همراه ما باشید.

راهنمای خرید پرده منزل

معرفی انواع پرده در دکوراسیون داخلی

انتخاب سبک پرده برای دکوراسیون منزل تان همانند سایر لوازم و سایل منزل به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم می شود که بر اساس سبک فضایی که قرار است پرده در آن نصب شود و همچنین تا حد زیادی بر اساس سلیقه شما انتخاب می شود.

راهنمای خرید پرده منزل

مدل پرده مدرن در دکوراسیون داخلی

مدل پرده های مدرن معمولا ساده تر است و یراق آلاتی که در نصب آن ها به کار می رود کمتر است. همچنین به جز نصب در فضای پذیرایی در فضا های دیگری چون اتاق خواب ها و آشپزخانه نیز مورد استفاده است و این مدل بهترین انتخاب برای فضاهای نسبت کوچک و مبلمانی به سبک مدرن است.راهنمای خرید پرده منزل

مدل پرده کلاسیک در دکوراسیون داخلی

مدل پرده های کلاسیک یا سلطنتی با پارچه های فاخر تر و پر نقش تر دوخته می شوند و استفاده از ابزار و یراق آلات آن بیشتر است و معمولا به دلیل نوع مدلی که دارند، در فضاهایی مانند سرسراها، فضای نشیمن و یا اتاق خواب های بزرگ نصب می شوند. حالت رسمی تری به محیط می دهند و عمدتا برای نصب در فضای نشیمن و پذیرایی استفاده می شود.

راهنمای خرید پرده منزل

انواع جنس پرده

پرده ها در جنس پارچه های مختلف تولید می شوند. انواع پارچه های پرده ای مانند تور، حریر، ابریشمی، مخمل، کتان و نخی از جمله پر طرفدارترین انواع پارچه برای دوخت پرده محسوب می شوند که در ادامه مطلب هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

راهنمای خرید پرده منزل

پرده تور و حریر

این جنس از پرده ها در عین زیبایی فضای تان را نه کاملا کلاسیک و نه کاملا مدرن می کند، و این بدین مفهوم است که از این جنس پرده برای استفاده در هر دو سبک دکوراسیون با توجه به نوع دوخت می توانید استفاده کنید. به طور مثلا اگر پرده حریر را با والانی از جنس مخمل ترکیب کنید به خوبی برای فضایی با سبک کلاسیک مناسب می شود. معمولا از این جنس پرده به دلیل خنکی در فصل گرم بیشتر استفاده می شود، اما با این اوصاف نمی توان از نازک بودن آن و عدم ایجاد محرمیت برای فضا چشم پوشی کرد.

مزایای استفاده از پرده های تور و حریر

  • نصب آسان
  • شستشوی آسان
  • هزینه پایین تر

راهنمای خرید پرده منزل

پرده ابریشمی و مخمل

این جنس از پرده ها به فضا رسمیت بیشتری می بخشند و مناسب فضاهایی مانند پذیرایی و نشیمن هستند. شستشوی آن ها به صورت خشک انجام می شوند که بهتر است این کار توسط خشکشویی انجام شود. مصرف کنندگان پرده های مخمل و ابریشم معمولا از یراق آلات بیشتری برای نصب انتخاب می کنند و در برخی موارد این پارچه ها با هم ترکیب می شوند.

معایب استفاده از پرده های ابریشمی و مخمل

  • قیمت بالای پارچه نسبت به مدل های دیگر
  • شستشو و نصب سخت
  • تاریک کردن محیط به دلیل ضخیم بودن

راهنمای خرید پرده منزل

پرده کتان و نخی

برای انتخاب پرده می توانید از پارچه کتان و نخی هم استفاده کنید. این نوع پارچه با هر دکوری، ست می شوند و چهره ی ساده تری دارند ، اما در عین حال به فضاهای داخلی با سبک مدرن شخصیت خاصی می بخشند. این مدل از پارچه ها بیشتر مناسب فضا هایی مانند اتاق خواب هستند.

مزایای استفاده از پرده های کتان و نخی

  • شستشو و نصب آسان
  • قیمت مناسب
  • سبکی در استفاده و حرکت دادن آن

راهنمای خرید پرده منزل

نکات خرید انواع پارچه و پرده آماده

1.هنگام انتخاب پرده خوب است به رنگ آن توجه کنید. بعضی دوست دارند پرده ی انتخابی شان هم رنگ مبلمان باشد و بعضی دیگر تضاد میان آن ها را دوست دارند. انتخاب با شماست، اما در این باره مطلب راهنمای ست کردن پرده و مبل شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

2.طرح پارچه ای که برای پرده تان انتخاب می کنید در زیبایی فضای داخلی تان بسیار حائز اهمیت است. اگر پارچه مبلمان تان طرح دارد است بهتر است پارچه پرده ای انتخابی شما ساده باشد و به عکس این هم درست است.

3.توجه داشته باشید که ضخامت پارچه ای که برای پرده تان انتخاب می کنید چگونه است. برای فصل سرد از پارچه های ضخیم تر و برای فصل گرم از پارچه های نازک تر استفاده کنید. اگر از پارچه های نازک تر مانند حریر و تور برای پرده استفاده کردید، فراموش نکنید که آستری به عنوان نصب در زیر پرده هم لازم است خریداری کنید.

4.پارچه ای که برای پرده انتخاب می کنید در ورود نور تاثیر بسیار زیادی دارد. پارچه هایی که ضخیم تر هستند از ورود نور به داخل جلوگیری می کنند و همچنین پارچه های نازک تر باعث روشن تر شدن فضا می شوند.

5.ارتفاع سقف تان اگر بلند است می توانید با انتخاب پارچه ای که طرح آن به صورت افقی است ارتفاع سقف را کوتاه تر نشان دهید. همچنین برای بلند تر نشان دادن سقف می توانید طرح های عمودی را انتخاب کنید.

6.چوب پرده ها معمولا به دو صورت نصب می شوند. یکی بالاتر از قاب پنجره که ارتفاع سقف تان را بلند تر نشان می دهد و دیگری کمی پهن تر از پنجره نصب می شود که پنجره را بزرگ تر نشان می دهد، پس در هنگام انتخاب آن دقت کنید.

7.ادواتی مانند یراق آلات برای پرده بسیار متنوع است مانند یراق آلات فنری، کریستالی، منگوله دار، شرابه و آویز پرده، گل میخ برای نصب پرده در کنار دیوار و کتیبه برای چوب پرده. این یراق آلات بیشتر برای پرده های کلاسیک به کار می روند و می توانید با توجه به مدل پرده منزل تان آن را انتخاب کنید.

راهنمای خرید پرده منزل

معرفی برند های مطرح پارچه و پرده آماده

اگر برای انتخاب پرده دکوراسیون تان به دنبال برندهای مطرح هستید، می توانید به نمایندگی های اطلس پود، ایکیا (برند ترکیه ای)، سونادور مراجعه کنید و پرده مورد نظرتان خریداری کنید.

راهنمای خرید پرده منزل

بورس خرید پرده در تهران

اگر برای خرید پرده تصمیم دارید از برند ها خرید کنید می توانید به نمایندگی برندهای معرفی شده در سطح تهران مراجعه کنید و همچنین می توانید برای خرید پارچه برای پرده به بورس خرید آن در تهران به خیابان مولوی بروید و سفارش دوخت آن را در همان جا انجام دهید و از قیمت پرده در بازار مطلع شوید.

راهنمای خرید پرده منزل

جدول قیمت پرده و  پارچه آماده

در جدول زیر لیست قیمت پارچه پرده ای حریر و قیمت انواع پارچه پرده ای تور و انواع پاچه پرده ای ترک را بررسی کرده ایم که هرکدام مناسب برای یکی از فضاهای منزل است. مانند پرده شید که بیشتر از آن در آشپزخانه و گاهی در اتاق خواب استفاده می کنند. پرده پانچ شده که بر اساس مدل آن، که معمولا مدرن است و از ترکیب پارچه حریر و یا کتان است، در فضاهایی مانند پذیرایی و اتاق خواب استفاده می شود و در انتها پرده مخمل مناسب برای فضایی مانند پذیرایی است و به محیط رسمیت می دهد، اما معمولا از این جنس بیشتر در دوخت والان و رویه پرده استفاده می شوند به دلیل اینکه جنس این نوع پرده سنگین است و اگر به تنهایی برای پرده از آن استفاده شود کارایی خود را از دست می دهد. در جدول زیر قیمت پرده بر اساس هر متر پارچه و پرده های آماده را مورد بررسی قرار داده ایم تا خریدی آسان تر داشته باشید.

انواع پرده آماده
سایت عرضه کننده برند  نوع پارچه   کد محصول قيمت هر متر (تومان)
دیجی کالا  پرووال مخمل CU3-019 235.000
لیندر حریر ECLATS 540.000
ایکیا تور LILL 93.000
ساوایام کتان CU GO 220.000
دکوریما لینن CHR10 400.000

در مطالب بعدی شما را با قیمت روز سایر لوازم و وسایل منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *