راهنمای خرید خانه ، این 7 مورد را از قلم نیاندازید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ آذر ۱۳۹۷

راهنمای معاملات مسکن: خرید خانه جدید به این معنی است که از پس رنگ کردن خانه بر بیاییم و به دنبال تعمیرات بزرگ و اساسی و مسائل ریز بنایی که در کمین هستند و باعث بر هم خوردن معامه می شوند باشیم.
قطعا ایراداتی وجود دارند که طی بازرسی شما از خانه دیده می شوند اما کار هوشمندانه این است که همه چیز را قبل از انجام معامله چک کنید. پیدا کردن مشکل در یک خانه به این معنی نیست که نمی توانید آن را بخرید. این کار تنها به شما کمک می کند تا ایده بهتری برای آنچه می خواهید پیشنهاد دهید و آنچه می خواهید با آن زندگی کنید بدست آورید. یک خانه جدید یک سرمایه گذاری بزرگ است و شما باید مطمئن شوید خانه رویایی تان به یک کابوس شبانه تبدیل نشود، پس با این مطلب از راهنمای خرید خانه همراه ما باشید.

۱- سقف آسیب دیده

اولین چیزی که باید درباره خانه جدید بالقوه تان بدانید، عمر و شرایط سقف است. مشاور املاک باید آن را به شما بگوید. اطراف خانه بگردید و به سقف نگاه بیندازید. به دنبال دودکش آسیب دیده، ناودان زنگ زده، خزه، خاک یا هر مورد دیگری که شما را نگران می کند بگردید. سقف آسیب دیده می تواند در داخل و خارج خانه تان تاثیرات جدی و منفی بگذارد. اگر نگرانی هایی دارید آن را به مشاور املاک تان بگویید تا هنگام مذاکره با صاحب خانه آن ها را با  او در میان بگذارد.

راهنمای خرید خانه

۲- کارایی تجهیزات سرمایش و گرمایش

هیچ چیز بدتر از نیاز به وسیله سرمایش و گرمایش و نداشتن آن نیست. پس سیستم سرمایش و گرمایش را چک کنید تا از کارکرد درست آن مطمئن شوید. سن سیستم را بپرسید، آن را خاموش و روشن کنید و اگر امکان داشت به لوله های آن نگاهی بیاندازید و ببینید آیا فیلترها متناسب هستند. فراموش نکنید بیرون آن را هم نگاه کنید. به صدای آن ها هنگام کار کردن گوش کنید. به دنبال کثیفی یا زنگ زدگی در تجهیزات باشید. اگر در نگاه اول از آن ها راضی هستید به گزارشات بازرسی دقت زیادی کنید. مشاور شما سیستم را چک می کند و جزییات دقیق تری به شما می دهد. اگر فکر می کنید سیستم نیاز به جایگزینی دارد، می توانید از صاحب خانه بخواهید تا هزینه آن را از قیمت فروش کم کند. این مورد از راهنمای خرید خانه را هرگز فراموش نکنید.

نکات مهم در فروش خانه

۳- بررسی نشتی آب

بر روی سقف داخل خانه دنبال لکه آب بگردید. زیر سینک آشپزخانه و حمام و دستشویی را چک کنید و تمام شیر آب ها و دوش ها را تست کنید. زیر زمین و پارکینگ را نیز چک کنید تا ببینید پمپ مخزن وجود دارد یا خیر. تمام این کارها می توانند مشکلات قبلی یا بعدی را با لوله کشی آب که می تواند منجر به آب ریزی شود، نشان دهد. در خارج خانه، مناطق شیب دار در حیاط، آب راکد، لوله تخلیه و لکه های آب بر روی ستون ها را پیدا کنید. اگر حتی دیگر مسائل مربوط به آب مطرح نیستند، بهتر است مشکلات گذشته و آنچه ممکن است در آینده ظاهر شود را بدانیم.

نکات مهم در فروش خانه

۴- نقص های زیربنایی

یکی از موارد اصلی راهنمای خرید خانه ، چک کردن نقص های زیر بنایی است . اگر برای خرید خانه مصمم هستید، مطمئن شوید که زیربنا را حتما چک می کنید. بیرون خانه راه بروید، به فضای خالی زیر خانه یا زیر زمین بروید و به دنبال ترک ها و هشدارهای دیگر بگردید. مشاور شما نیز گزارش کاملی از این مسائل به شما می دهد.

نکات مهم در فروش خانه

۵- وسایل خانگی و پریز برق

اجازه ندهید اصلاحات ظاهری، شما را از مشکلات پنهانی دور کند، مخصوصا در آشپزخانه ای که به تازگی رنگ شده است. تمام وسایل را نگاه کنید تا مطمئن شوید وضعیت ظاهری خوبی دارند. اجاق گاز را روشن کنید، ماشین ظرفشویی را کار بیاندازید و به یخچال نگاهی بیاندازید. در آشپزخانه و حمام بدنبال پریز برق دارای سوییچ محافظ بگردید. فیوز برق را نیز نگاه کنید و تعدادی از آن ها را بالا پایین کنید. اگر قرار است این خانه، خانه شما باشد، باید مطمئن شوید همه چیز آنطور که باید کار می کند.

۶- کار کرد بازشوها و پنجره ها

این کار بسیار ساده است. تمام پنجره های خانه جدید را چک کنید تا مطمئن شوید به درستی باز  و بسته می شوند. این کار برای مواقع آتش سوزی و همچنین برای راحتی در روزهای گرم بسیار مهم است. از صاحب خانه بخواهید فردی را برای تعمیر پنجره ها استخدام کند.

نکات مهم در فروش خانه

۷- حشرات و آفات

ممکن است شما در طول روز جانوری نبینید، اما در گوشه کنار و کابینت ها به دنبال موش و تخم حشرات موذی باشید. این کار نیز کار ساده ای است. شما می توانید در بخشی از قرارداد از صاحب خانه بخواهید خانه را برای دفع حشرات موذی سمپاشی کند.

دانستن مشکلات پنهانی می تواند شما را در تجربه خرید خانه مطمئن و دلگرم کند و به شما اجازه دهد تا بیشتر از آن که نگران ایرادات باشید از خانه جدیدتان لذت ببرید. این کاملا به شما بستگی دارد تا تصمیم بگیرید هر ایرادی که پیدا می کنید معامله را بهم بزند و یا فرصتی باشد تا معامله بهتری برای خانه جدیدتان داشته باشید.

حالا شما به ما بگویید: 

اگر شما هم تجربه مفیدی از فروش و یا خرید ملک را دارید برای غنی تر شدن هر چه بیشتر این مطلب آن را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome.ir در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای راهنمای معاملات مسکن هستم.

در مطالب بعدی شما را با اسرار بیشتری از معامله ملک آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از جامع ترین اطلاعات و اخبار مسکن ایران و جهان چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: freshome  | مترجم: حدیث حقیقت |  تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *