راهنمای خرید تلویزیون، جدول قیمت برندهای محبوب اینجاست!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

راهنمای خرید تلویزیون شامل موارد مختلفی مانند ابعاد فضا،‌اندازه، کنتراست، برند و بودجه ی مورد نظر شما می باشد، که براساس این موارد نام برده می توانید بهترین خرید را داشته باشید، به همین منظور در این مطلب مهمترین مواردی که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار دهید را به شما معرفی کرده ایم.

راهنمای خرید: بسياري از ما بخشي از اوقات فراغت مان را صرف تماشاي تلوزيون مي كنيم، بنابر اين بايد تصويري مناسب، دلخواه و دلنشين داشته باشيم و با انتخابي هوشمندانه اين لحظات را لذت بخش تر كنيم. در اين مطلب همراه ihome  باشيد تا نكاتي را با شما در ميان بگذاريم.

راهنمای خرید تلویزیون

معرفی انواع تلویزیون

از چند سال پيش كه تكنولوژي بيشتر وارد عرصه ديجيتال شده است تلوزيون ها هم در مدل هاي مختلف توليد مي شوند. به طور كلي مي توانيم به 4 دسته تقسيم شان كنيم:

  1. تلوزيون هاي پلاسما: فناوري نمايشگر هاي پلاسما بر اساس لامپ هاي فلور سنت است كه از چندين سلول تشكيل شده و هر يك از آن ها شيشه اي مجزا دارد. در فاصله ميان اين دو صفحه گاز نئون و زنون تزريق مي شود كه در روند توليد پلاسما (مايع) در مي آيد. پلاسما سلول مورد نياز را خودش توليد مي كند و هنگام اتصال تلویزيون به برق اين گاز ها فسفر هاي آبي، قرمز و سبز توليد مي كند و در نهايت منجر به شكل گيري تصوير مي شود. همچنين طول عمر تلویزيون هاي بين 20 الي 60 هزار ساعت است.
  2. تلویزیون های ال سي دي: از دو لايه مواد شفاف تشكيل شده اند و محكم به هم چسبيده اند. يكي از اين لايه ها كريستال هاي مايع را نگه مي دارد و اين كريستال ها خودشان نور ندارند و از يك منبع جداگانه براي ايجاد نور مثل لامپ هاي فلورسنت نور مي گيرند و مي توان ميزان نور را به سادگي و با توجه به محيطي كه تلوزيون در آن قرار دارد كم يا زياد كرد. طول عمر ال سي دي ها 60 هزار ساعت ،‌چيزي در حدود 7 سال استفاده مداوم است.
  3. تلوزيون هاي ال اي دي: براي روشن كردن صفحه نمايش از ديود هاي ساطع كننده نور ال اي دي در قسمت پشت يا دور تا دور آن استفاده مي شود. با بهره گيري از اين چراغ ها تصاوير مشكي طبيعي تر به نظر مي رسد و كنتراست آن ها هم بالاتر مي رود.
  4. تلوزيون هاي OLED:‌ اين سري از تلوزيون ها (FULL HD) به نسبت پلاسما و ال سي دي نهايت كيفيت تصوير را ارائه مي دهند و تكنولوژي سبب شده است، تلوزيون ها را نازك تر توليد كنند و تعداد پيكسل بدون استثنا 2 مگا پيكسل هستند.

راهنمای خرید تلویزیون

راهنمای خريد تلویزيون مناسب 

  • برخي از تلویزيون ها همراه خود گيرنده ديجيتال هم دارند و داشتن چنين موردي از مزيت آن تلوزيون محسوب مي شود.
  • تلویزيون ها معمولا بر اساس ساعت كار كرد تهيه مي شوند اين نكته را در هنگام خريد در نظر بگيريد.
  • كنترل تلویزيون لمسي هم در بازار موجود است اما با توجه به نسب برنامه اي در تلفن همراه خود براي كنترل از راه دور مي توانيد از پرداخت هزينه اضافي جلوگيري كنيد.
  •  نكته حائز اهميت در مراقبت از لوازم برقي منزل استفاده از محافظ برقي است كه حتما بايد رعايت شود.
  • در هنگام خريد تلویزيون توجه به وروی و خروجی ها و تعداد پورت ها نكته اي بسيار مهم است كه شايد به نظرتان نيايد اما بهتر است موقع خريد به اين نكته توجه شود.
  • هنگام خريد به وضوح تصوير تلویزيون توجه كنيد با اين روش خواهيد فهميد كه تلویزيون شما با كيفيت است يا يك تلویزيون معمولي است. از روش توجه كردن به يك تصوير ثابت و دقت به جزئيات تصوير مي توان ميزان وضوح تصوير قابل تشخيص باشد.

راهنمای خرید تلویزیون

نکات مهم در هنگام انتخاب تلویزیون

بررسی کنتراست تلویزیون

نسبت كنتراست تلوزيون يكي از مواردي است كه در خريد مهم است. اين مقدار نسبت بيشترين ميزان روشنايي رنگ سفيد و كمترين ميزان روشنايي رنگ ساه را نشان مي دهد. براي چك كردن كنتراست رنگي در تلویزيوني كه مي خواهيد خريداري كنيد مي توانيد در يك محل كم نور به ديدن صفحه نمايش بپردازيد. اگر محل استفاده شما در روشنايي باشداين عدد كمتر اهميت پيدا مي كند. اگر به دنبال دسترسي به كنتراست هاي بالاتري باشيد به سراغ تلویزيون هاي OLED برويد.

راهنمای خرید تلویزیون

انتخاب تلویزیون های هوشمند

وقتي براي خريد تلوزيون به مراكز خريد مراجعه مي كنيد بيشتر تلویزيون هايي كه مي بينيم هوشمند است كه همگي امكان دسترسي به اينترنت و تبادل اطلاعات و دسترسي به شبكه هاي اجتماعي را دارند اما با وجود محدوديت هاي سرعت براي دسترسي به اينترنت چنين امكاني برا استفاده آن در تلویزيون فعلا ميسر نيست به همين دليل نگذاريد صرفا قابليت هوشمند بودن تلویزيون معيار انتخاب تان باشد.

راهنمای خرید تلویزیون

اندازه مناسب تلویزیون

سايز يا اندازه صفحه نمايش تلویزيون با واحد اينچ مشخص مي شود كه طول قطر صفحه نمايش تلویزيون است. براي انتخاب اينچ يا همان ابعاد تلویزيون بايد فضايي كه قرار است در آن قرار بگيرد در نظر گرفته شود. با بالا رفتن اينچ، كيفيت و قيمت به همان ميزان بالا مي رود اما رضايت قرار گيري مان از هر چيزي مهم تر است. زيرا به همان اندازه كه وجود تلویزيون كوچك در سالني بزرگ غير مفيد است يك صفحه نمايش بزرگ هم در يك فضاي كوچك مي تواند آزار دهنده باشد. شيوه و قانوني مشخص براي انتخاب اندازه تلوزيون مدون نشده است اما تجربيات مي تواند كمك تان كند.

راهنمای خرید تلویزیون

پرطرفدارترین برندهای تلویزیون در ایران

در بازار برند هاي مختلفي وجود دارد كه قدرت انتخاب را براي افراد بيشتر مي كند، این برندهای مطرح به ترتیب عبارتند از : سامسونگ، ال جي، سوني، پاناسونيك، دوو، هايسنس، ايكس ويژن، اسنوا، شهاب، توشيبا و …كه با توجه به مبلغي كه براي خريد آن در نظر گرفتيد مي توانيد برند مورد نظر را انتخاب كنيد.

راهنمای خرید تلویزیون

بورس خريد انواع تلویزیون 

براي خريد تلویزيون مورد نظر بهتر است كه به نمايندگي هاي اصلي محصول مراجعه كنيد،‌ اما در تهران مي توانيد براي مشاهده برند هاي مطرح به خيابان جمهوري برويد و تمامي نكات مورد نظرتان را از نزديك مورد بررسي قرار دهيد.

راهنمای خرید تلویزیون

قيمت روز تلویزیون

با توجه به برند هاي متفاوت موجود در بازار و اندازه صفحه نمايش قيمت ها متفاوت است. در اينجا مدل های مختلف تلویزیون بر اساس محبوبیت بیشتر را مورد بررسي قرار داده ايم:

برند

نوع مدل اندازه (اينچ)

قيمت (تومان)

سامسونگ

OLED 65Q77 65’

15.159.000

ال جي

OLED OLED55A7GI 55’

7.200.000

سوني

OLED 55A1E 43’

13.700.000

پاناسونیك

LED 43DS630R 43’

2.810.000

دوو

LED 43H7000 43’

2.465.000

هايسنس

LED 43N2170PW 43’

1.611.000

ايكس ويژن

LED 43XK550 43’

1.525.000

اسنوا

LED 43S37BLDT2 43’

1.735.000

شهاب

LED 43SH217S 43’

1.727.700

توشيبا

LED 43S2650EV 43’ 1.400.000

ال جي

LCD 32CS5600 32’

1.250.000

سامسونگ

پلاسما PS43F4550 43’

1.199.000

ال جي

پلاسما 50PN45000 50’

2.400.000

در مطالب بعدی شما را با قیمت روز سایر لوازم و وسایل منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *