راهنمای خرید اجاق گاز ،جدول قیمت پرطرفدارترین گازهای پنج شعله!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

راهنمای خرید اجاق گاز برای همه بخصوص برای نوعروسانی که در حال تهیه جهیزیه هستند بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور در این مطلب شما را با انواع اجاق گاز و لیست قیمت آن ها آشنا کرده ایم.

راهنماي خريد: با پيشرفت زندگي امروز بشر، ورود تمامي وسايل براي سهولت استفاده در بازار تنوعي بسيار زيادي را به وجود آورده است. يكي از لوازمي كه در آشپزخانه بايد وجود داشته باشد اجاق گاز است و انواع مختلفي دارد. در اين مطلب از ihome مي خواهيم به بررسي اين وسيله پر كاربرد بپردازيم تا با جزيئات بيشتر آن آشنا شويم و انواع اجاق گاز خوب ایرانی و دیگر برند ها را معرفی کنیم. همراه ما باشيد تا این نكات را از دست ندهيد.

راهنمای خرید اجاق گاز

معرفی انواع اجاق گاز

هر وسيله اي معمولا داراي انواع مختلفي است و اين تنوع در محصولاتي كه در لوازم خانگي توليد مي شود باعث قدرت انتخاب بيشتر براي ما است. اجاق گاز هم از محصولاتي است كه در سه نوع روميزي، توكار (صفحه اي) و ايستاده (مبله) توليد مي شود. مي خواهيم هر كدام از انواع اجاق گاز را با جزئيات بيشتري بررسي كنيم.

اجاق گاز روميزي

در اين نسل از اجاق گاز ها معمولا در نوع كوچك مثل دو شعله توليد مي شوند كه بر روي كابينت قرار مي گيرد و معمولا در فضاهايي مانند ادارات كه استفاده كمتري از اجاق گاز مي شود كاربرد دارد.

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق گاز توكار (صفحه اي)

با پيشرفت تكنولوژي و تغيير در لوازم خانگي اجاق گاز هم از اين تغيير بي نصيب نمانده است. شكل ظاهري اجاق گاز ها علاوه بر مدل ايستاده به مدل توكار (صفحه اي) تغيير پيدا كرده است كه در فضايي مشخص در آشپزخانه بر روي كابينتي نصب مي شود. اجاق گاز هاي توكار به دو شكل گازي و برقي توليد مي شوند كه عمده مصارف در خانه ها اجاق هاي گازي است. معمولا براي استفاده در منازل از چهار يا پنج شعله  استفاده مي كنند و در برخي فضا ها مانند ادارات از اجاق گاز هاي توكار دو شعله استفاده مي شود. اين نسل از اجاق گاز ها در جنس هاي استيل، شيشه اي و سراميكي توليد مي شوند كه در ادامه به بررسي هر كدام با جزئيات مي پردازيم.

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق گاز ايستاده (مبله)

اجاق گاز هاي ايستاده (مبله) بهترین اجاق گازهای فردار موچود در بازار هستند. در چند سال اخير كه اجاق گاز هاي توكار كمتر توليد مي شدند، بيشتر در بازار به فروش مي رسيدند اما با گذشت زمان و پيشرفت و توليد انواع اجاق گاز اين نسل از اجاق گاز هاي ايستاده جاي خود را به اجاق گاز هاي توكار داده اند. اين مدل از اجاق گاز ها داراي فر هستند و در چهار و پنج شعله توليد مي شوند.

راهنمای خرید اجاق گاز

جنس اجاق گاز ها

جنس اجاق گاز ها به سه دسته استيل، شيشه اي و سراميكي تقسيم ميشوند كه در زير به جزئيات هر يك خواهيم پرداخت.

اجاق گاز استيل

اجاق گاز ها چه در مدل توكار (صفحه اي) و چه در مدل ايستاده (مبله) با جنس استيل توليد مي شوند كه خود به دو دسته ساده و آجدار تقسيم مي شوند. در بين تمامي اجناس توليدي اجاق گاز ها، استيل طرفدار بيشتري دارد.

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق گاز شيشه اي

همان طور كه از نام شان پيدا است صفحه اي شيشه اي دارند و زيبايي خاصي دارد. شيشه به كار فته در توليد اين اجاق گاز ها نشكن هستند و قابليت تحمل درجه حرارت بالا را دارند و همچنين در اثر ريختن آب سرد بر روي آن صفحه ترك بر نمي دارد.

اجاق گاز سراميكي

اين نوع از اجاق گاز ها با صفحه هاي سراميكي هستند و در مقابل حرارت مقاومت بالايي دارند و همچنين در برابر گرد و غبار و سايش مقاوم هستند. در برخي از مدل هاي سراميكي با شيشه هم تركيب مي شوند.

راهنمای خرید اجاق گاز

مزايا و معايب انواع اجاق گاز

مزايای انواع اجاق گاز

برای انتخاب بهترین اجاق گاز ایرانی و یا حتی بهترین مارک اجاق گاز بهتر است این نکات را بدانید تا آگاهانه اقدام کنید:

 • اجاق گاز هاي توكار (صفحه اي) به دليل كمتر اشغال كردن فضاي آشپزخانه بيشتر مورد توجه قرار مي گيرند و مي توانيد از فضاي زير اجاق گاز با كابينت و سيستم آشپزخانه استفاده مفيدي كنيد.
 • اجاق گاز هاي توكار زيبايي بيشتري به آشپزخانه مي دهند و آشپزخانه تان را زيباتر مي كنند.
 • كارايي و قدرت اجاق گاز هاي توكار مانند اجاق گاز هاي مبله است.
 • اجاق گاز هاي استيل به نسبت ديگر جنس ها طرفدار بيشتري دارد زيرا كه راحت تر تميز مي شوند و مواد غذايي روي آن ها نمي چسبد.
 • اجاق گاز هاي روميزي امكان جا به جايي شان بيشتر است و قيمت آن ها ارزان تر است و براي فضا هاي اداري مناسبند.
 • اجاق گاز هاي شيشه اي به راحتي تميز مي شوند.
 • اجاق گاز هاي برقي به دليل قدرت بالا، زمان پخت را كم مي كنند.

راهنمای خرید اجاق گاز

معايب انواع اجاق گاز

 • اجاق گاز هاي ايستاده (مبله) فضاي بيشتري را در آشپزخانه اشغال مي كنند.
 • يكي از معايب اجاق گاز هاي توكار نداشتن فر است كه باعث مي شود در صورت استفاده از فر، به صورت جداگانه خريداري كنيم.
 • فر هاي برقي به دليل برقي بودن شان ميزان بيشتري برق مصرف مي كنند و مقرون به صرفه نيستند.
 • اجاق گاز هايي كه جنس شان استيل آجدار است سطح خشن تري دارند و تميز كردن آن ها مشكل است و بعد از مدتي كدر و چرك مرد مي شوند.
 • امكان خش برداشتن اجاق گاز هاي استيل ساده نسبت به استيل آجدار بيشتر است.

راهنمای خرید اجاق گاز

نكات خريد اجاق گاز مناسب

 1. هنگام خريد اجاق گاز به تعداد شعله هاي آن دقت كنيد و بر اساس نياز تان اجاق گاز مورد نظر تان را خريداري كنيد.
 2. جنس اجاق گاز مورد نظرتان و چگونگي تميز كردن آن از نكات مهم است.
 3. اجاق گاز هاي برقي به جاي استفاده از پيچ براي شعله هاي اجاق، صفحه اي لمسي و ديجيتال دارند و از نظر نشت گاز و اين مسائل نسبت به اجاق هاي گازي، ايمني بيشتري دارند.
 4. ضخامت اجاق گاز هاي توكار (صفحه اي) 6-5 سانتي متر است.
 5. اجاق گاز هاي مجهز به فندك و ترموكوپل ايمني بيشتري دارند. زيرا ترموكوپل به محض خاموش شدن شعله به هر دليل، جريان گاز را قطع مي كندو
 6. يكي از شاخصه هاي اصلي و اجباري در اجاق گاز ها استاندارد بودن آن ها است. علاوه بر توجه به استاندارد بودن شان به خدمات پس از فروش اجاق گاز ها توجه كنيد.
 7. به فاصله ميان شعله ها در هنگام خريد توجه كنيد. اندازه شان بايد جوري باشد كه همزمان چند قابلمه بر روي هر شعله بدون مزاحمت قرار بگيرد.

راهنمای خرید اجاق گاز

معرفی انواع برند های مطرح اجاق گاز

برند هاي بسياري اعم از ايراني و خارجي برای اجاق گاز در بازار موجود است كه از بهترین اجاق گاز ایرانی می توان به برندهایی چون اخوان، استيل البرز، داتيس،رز گاز، اسنوا، سينجر و از برند هاي خارجي مثل تکنو گاز ایتالیا، لتو، بوش و فرامكو از جمله بهترین اجاق گازهای موجود در بازار هستند.

راهنمای خرید اجاق گاز

بورس خريد اجاق گاز

براي بهترین مارک اجاق گاز بهتر است به نمايندگي برند مورد نظرتان مراجعه كنيد تا بتوانید تنوع محصولات را از نزديك ببينيد و هم بتوانيد از گارانتي محصول مورد نظر خريداري شده در صورت نياز استفاده كنيد ، اما در تهران برای خرید اجاق گاز می توانید به نمایندگی استیل البرز در خیابان بنی هاشم، برای برند اخوان به خیابان خیام در محدوده بازار بزرگ تهران و در غرب تهران به خیابان آیت الله کاشانی و همچنین برای خرید از برند داتیس می توانید به شهرک غرب، بلوارفرحزادی مراجعه نمایید.

راهنمای خرید اجاق گاز

ليست قيمت اجاق گاز

با توجه به تنوع برند هاي مختلف موجود در بازار در جدول زير به بررسي قیمت اجاق گاز 5 شعله براي چندين برند معتبر پرداخته ايم تا خريدي آسان تر داشته باشيد.

انواع اجاق گاز
نوع برند مدل | کد قيمت (تومان)
 ایستاده ( مبله )  دوو CGC5-2102 5.479.370
روبینا 3012 4.700.000
اسنوا SGC5-6124 5.080.000
سینجر SG-ECO5051 2.600.000
 توکار ( صفحه ای ) استیل البرز G-5910 1.960.900
اخوان G35S 2.246.200
داتیس DG-404  1.695.000
بیمکث MG0016  2.290.000

 

در مطالب بعدی شما را با راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

 

یک دیدگاه در “راهنمای خرید اجاق گاز ،جدول قیمت پرطرفدارترین گازهای پنج شعله!

 1. ناصر

  سلام بسیار خوب استاندارد کامل کلای خوب مشتری بیشتر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *