راهنمای انتخاب «میز ناهارخوری» مناسب برای خانه

تاریخ بروزرسانی : ۲۹ آذر ۱۳۹۵

میزهای ناهارخوری، در ابعاد و اشکال متنوعی وجود دارند اما مهمترین سوال در هنگام خرید این است که چه میزی برای شخص شما یا خانه‌هایتان مناسب است؟

به‌گزارش وبلاگ ihome.ir، شکی نیست که ظاهر میز ناهارخوری هم اهمیت بسیاری دارد اما اطمینان از اینکه ابعاد آن تا چه اندازه برای فضای خانه مناسب باشد و بتواند فضای کافی در اختیار اعضای خانواده قرار دهد، از ظاهر آن هم مهم‌تر است.

ابعاد میز ناهارخوری باید طوری باشد که علاوه بر داشتن فضای به ازای همه افرادی که پشت آن می‌نشینند، در اطراف آن هم باید به حدی فضا باشد که اگر کسی خواست به دور میز بچرخد به مشکلی بر نخورد.

همچنین، فراموش نکنید که عرض میز باید دستکم 90 سانتی‌متر باشد تا بتوان با خیال راحت هم ظروف سرو مورد نیاز را روی آن چید و هم دغدغه‌ای بابت کمبود جا برای چیدن غذا روی میز احساس نشود. هرچه طول میز ناهارخوری افزایش می‌یابد، عرض آن هم به همان نسبت باید اضافه شود.

capture6

محاسبه فاصله میز تا دیوار

برای انتخاب فاصله مناسب میز ناهارخوری، فاصله میز تا دیوار و همینطور فضای اطراف پذیرایی را اندازه‌گیری کنید. برای انکه میهمانان بتوانند به راحتی روی صندلی بنشینند یا از پشت میز بلند شوند، سعی کنید میز ناهارخوری یک الی یک متر و 20 سانتی‌متر با دیوار فاصله داشته باشد.

capture1

فاصله میز تا سایر مبلمان‌ها

اگر در فضای ناهارخوری تعدادی مبلمان دارید، به جای دیوارها، فاصله یک متری تا یک متر و 20 سانتی‌متری میز و صندلی را تا مبلمان‌های اطراف لحاظ کنید.

capture5

چطور اندازه بگیریم؟

یکی از ساده‌ترین و در عین حال جالب‌ترین راه‌ها برای اندازه‌گیری، استفاده از ملحفه است. برای این کار می‌توانید یک یا دو ملحفه را در محلی که قرار است میز ناهارخوری را در آنجا قرار دهید، روی زمین پهن کنید. بدین ترتیب می‌توانید محل قرارگیری میز ناهارخوری و فضای خالی اطراف آن را مجسم کنید. حالا به راحتی می‌توانید فاصله میان میز با دیوارها و مبلمان‌های اطراف را اندازه‌گیری کنید. همچنین، اگر میز ناهارخوری شما کناره یا زوایدی دارد، حتما آنها را نیز در محاسبات خود لحاظ کنید.

capture

میز خود را شلوغ نکنید

سازندگان میز ناهارخوری  حتما باید تعداد افرادی را که می‌توانند راحت پشت میز ناهارخوری بنشینند، بدون آنکه آرنج آنها هنگام میل کردن غذا به نفر کناری نخورد، در نظر بگیرند و آن را در مشخصات محصول خود به مشتری اعلام کنند. هر نفر، دستکم 60 سانتی‌متر فضا نیاز دارد. البته در صورتی که ابعاد میز به شما این اجازه را بدهد؛ در غیر اینصورت، شاید حتی مجبور شوید در مهمانی‌های شلوغ‌تر، به تعداد صندلی‌های استاندارد دور میز، یک یا دو صندلی دیگر هم اضافه کنید. بنابراین، تا حد امکان از شلوغ کردن روی میز خودداری کنید.

capture2

میزهای ناهارخوری گرد، مناسب فضای کوچک

برای فضاهای کوچک، میزهای ناهارخوری گرد، بهترین گزینه هستند. این میزها، علاوه‌بر اینکه به خوبی در فضاهای کوچک گنجانده می‌شوند، به دلیل نداشتن لبه‌های تیز، برخوردهای دردناک را به حداقل می‌رسانند. از همه اینها بهتر، میزهای پدستال یا میزهایی هستند که پایه نداشته و روی دیوار نصب می‌شوند. این میزها فضای زیرپای بیشتری دارند.

همچنین، می‌توانید از صندلی‌های آکرلیک شفاف در اطراف این میزها استفاده کنید تا هم فضای خانه بزرگتر نشان داده شود و هم زیبایی میز ناهارخوری را دوچندان کند.

شما هم می‌توانید تجربیات وپیشنهادهای خود را در بخش نظرات با ما و دیگران درمیان بگذارید.

capture3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *