بازدید رئیس اتحادیه مشاوران املاک از وبسایت ihome.ir !

تاریخ بروزرسانی : ۳ شهریور ۱۳۹۸

گزارش : مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک ، در بازدید از بخش های مختلف جامع ترین وبسایت املاک کشور ihome.ir ضمن ابراز رضایت از فعالیت قشر جوان دراین مجموعه اظهار داشت: بسیارخوشحال هستم که درمجموعه آیهوم جوانان فعال، اندیشمند و کاردانی را می بینم و با درکی که از حوزه آی تی دارم معتقد هستم که این فضاها می تواند باعث رشد اقتصاد کشورشود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک

وی با اشاره به اینکه فعالیت مجموعه های دانش بنیان در کشور بسیار حائز اهمیت است ، بیان کرد: ایجاد مجموعه های مبتنی بر دانش در کشور بسیار مفید است، اما باید با مجموعه هایی که متاسفانه از واژه های دانش بنیان درجهتی خلاف بر رسالت خود استفاده می کنند مقابله کرد و از مجموعه هایی که با بهره گیری از دانش تخصصی به فعالیت می پردازند حمایت نمود تا با دانش خود باعث تعالی کشور شوند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: به طور کلی ما با اپلیکیشن ها و فعالیت های نوآورانه حمایت می کنیم اما این مجموعه ها باید از قوانین و اصولی خاص پیروی کنند در نتیجه از آشفتگی در بازار جلوگیری به عمل آید.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک

مصطفی قلی خسروی درخصوص سایت هایی که باعث ایجاد تشویش در بازار مسکن شده اند، افزود: متاسفانه برخی ازسایت ها با ارائه قیمت های غیر واقعی بازار مسکن را دچار تشویش کرده اند که خوشبختانه با دستور دادستانی قیمت گذاری دراین سایت ها ممنوع شد و بلافاصله پس ازچند روز تاثیر مثبت این اقدام در بازار مشاهده شد.

خسروی در رابطه با آیهوم که پل ارتباطی بین آژانس های املاک و متقاضیان ملک است، گفت: علت اصلی حضور امروز ما دراین مجموعه این مطلب است که خوشبختانه آیهوم با مشاوران املاک و نظارت اتحادیه همراه است زیرا با رعایت قوانین و اپلیکیشن ها توانایی کنترل قیمت در بازار وجود دارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در رابطه با چگونگی کنترل مشاوران املاک برای جلوگیری ازعرضه قیمت های غیر واقعی توسط اتحادیه نیز تصریح کرد: در حال حاضر پایه شفافیت در حوزه املاک کد رهگیری است که با مراجعه به این سامانه می توان شاهد شفافیت در قیمت گذاری ها بود.

رئیس اتحادیه املاک بیان کرد: ما درسالهای گذشته 4 بار جهش قیمتی را تجربه کرده ایم . در سالهای 68، 86، 91 و 97 که در سال 91با افزایش قیمت دلار به میزان 3 برابر ، قیمت ملک نیز 3 برابر افزایش یافت اما در سال بعد افزایش قیمتی رخ نداد زیرا قدرت خریدی برای مردم وجود نداشت .

رئیس اتحادیه مشاوران املاک

مصطفی قلی خسروی در ادامه اذعان داشت : در سال جاری نیز طبق آمار 31 درصد تعداد معاملات در تهران کاهش یافته است و اگر قیمت از این میزان نیز بالاتر رود رکود بیشتری در بازار مسکن مشاهده خواهد شد . بنابراین با توجه به اینکه رسالت ماکاهش قیمت مسکن است باید دیدگاه ها را در این زمینه که اتحادیه عامل افزایش قیمت است را اصلاح کرد.

وی افق پیش روی بازار مسکن را زیر شاخص تورم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت های وزارت راه و شهرسازی ، سازندگی ها شروع و بافت های فرسوده نیز بازسازی خواهند شد و رونق بازار را شاهد خواهیم بود، 174 شغل اساسی مربوط  به ساخت و ساز است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده اند ما باید ساخت و ساز را که باعث اشتغالزایی بالایی است را توسعه و رونق بخشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک

در پایان این بازدید پریسا یزدان پرست مدیر عامل وبسایت ihome.ir  نیز با بیان اینکه یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت سایت‌های خرید و فروش ملک ، ایجاد ارتباط مناسب با اتحادیه مشاوران املاک برای دریافت آگهی‌های فروش مسکن ازطریق آژانس‌ها وبنگاه‌های معاملات ملکی زیرنظراین اتحادیه است ، گفت: با این شیوه در اثر تبلیغات و آگهی های غیر واقعی بازار دچار نوسان قیمتی نمی شود و تعادلی منطقی در قیمت ها ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: دراین سایت تنها مشاوران املاک می‌توانند اقدام به درج آگهی کنند و کاربران عادی امکان درج آگهی فروش مسکن را ندارند به علاوه اینکه آگهی‌هایی که توسط مشاوران املاک به این سایت ارائه می‌ شود، پس از بررسی و مقایسه با نرخ‌های معمول بازار روی سایت قرار داده می شود.

 

لازم به ذکر است که مشروح مصاحبه‌ رئیس اتحادیه مشاوران املاک را می توانید در ویدئو بالا مشاهده کنید و در جریان جزییات بیشتری از این گفت و گو قرار بگیرید.

اگر شما هم تمایل به خرید ، فروش‌و اجاره ملک در تهران یا سایر شهرستان ها را دارید ، می توانید از وبسایت ihome.ir بازدید کنید و روزانه با صدها آگهی به روز در تهران و سایر شهرهای ایران آشنا شوید.

تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “بازدید رئیس اتحادیه مشاوران املاک از وبسایت ihome.ir !

  1. علی گودرزی

    به امید فردایی که همه کس و همه چیز واقعی تو کشور ایران پیش بیاد دروغ رو راستش معلوم نیست کاش زودتر سازماندهی بشه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *