7 روش تقسیم بندی خانه های پلان باز با کمک دیوار کاذب!

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: یکی از بهترین روش های طراحی فضاهای داخلی استفاده از طرح های فلت یا به بیان دیگر پلان باز است. با این ترفند فضای موجود شما وسیع تر دیده می شود و نور موجود در فضا به دلیل عدم  وجود دیوار در فضای داخلی به خوبی به تمام بخش های خانه منعکس می شود، اما گاهی تقسیم بندی فضایی و چیدمان مناسب مبلمان در چنین پلان هایی مقدور نیست و نیاز به استفاده از دیوار و بخش بندی فضا با کمک  حائل احساس می شود. به همین منظور در این مطلب از ihome.ir قصد داریم شما را با روش تقسیم بندی فضاهای فلت با کمک دیوار کاذب که در مدل های مختلف شفاف و غیر شفاف عرضه می شوند آشنا کنیم. با این روش فضای شما علاوه بر فلت بودن حائل های مورد نیاز خود را خواهد داشت، پس با ما همراه باشید.

جدا کردن فضاهای خانه

استفاده از دیوارهای کاذب نیمه کامل

همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، در این فضا از یک دیوار کاذب نیمه کامل برای جدا کردن فضا استفاده شده است که فضای موجود را به خوبی به دو بخش مجزای غذاخوری و نشیمن تقسیم کرده است. هر دو فضا به یکدیگر مشرف اند و در عین مجزا بودن با یکدیگر مرتبط اند. اگر به خوبی به تصویر دقت کنید خواهید دید که فضای خواب به عنوان فضای سومی در دل این دو فضا قرار دارد و با کمک یک دیوار شیشه ی شفاف به صورت کاملا هوشمندانه از دو فضای دیگر مجزا شده است.

جدا کردن فضاهای خانه

استفاده از فضای شومینه به عنوان دیوار کاذب

در طراحی این خانه فضای شومینه به عنوان دیوار کاذب میان دو فضای دیگر انتخاب شده است و به نقطه ی کانونی دو فضای نشیمن خصوصی و شاید نشیمنن عمومی تبدیل شده است . به باز بودن بخش انبار هیزم ها دقت کنید که چگونه مانند یک پنجره هر دو فضا را به یکدیگر متصل می کند، در عین حال که از یکدیگر کاملا مجزا هستند.

جدا کردن فضاهای خانه

استفاده از دیوارهای کاذب نیمه شفاف

در این تصویر فضای اتاق خواب و حمام با کمک یک دیوار نیمه کامل از یکدیگر جداشده اند. اگر به دیوار پشت تخت به خوبی دقت کنید خواهید دید که چگونه با کمک یک پنجره ی کوچک و شفاف نور موجد در فضای حمام را در اتاق خواب منعکس می کند.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: جدا کردن فضاهای خانه، بدون دیوار هم امکان پذیره!

ایجاد فضاهای کاربردی با کمک دیوار کاذب

در این اتاق خواب، طراحان با کمک دیوار کاذب چوبی متصل به تخت فضایی مجزا برای تعویض لباس به وجود آورده اند . این تقسیم بندی هویت ویژه ای به فضای این اتاق بخشیده است. ضمن اینکه به کمک کفپوش یکپارچه  موکت پیوستگی هر دو فضا با یکدیگر به خوبی احساس می شود.

جدا کردن فضاهای خانه

استفاده از ترکیب دیوار کاذب و اختلاف سطح

این فضا اثر دوگانه ای از ترکیب یک دیوار کاذب نیمه کامل  و یک اختلاف سطح است که دو فضای کاملا مجزا و در عین حال پیوسته را به وجود آورده است، هر دوی فضا به خوبی از نور طبیعی موجود بهره مند هستند. ایجاد اختلاف سطح در فضاهای پلان باز به عنوان یکی از هوشمندانه ترین راه های طراحی فضاهای فلت محسوب می شود که ظاهر خاص تری به فضای شما می بخشد.

جدا کردن فضاهای خانه

استفاده از تضادهای رنگی در جداسازی فضاها

یکی دیگر از راه های مجزا کردن فضاهای فلت استفاده از متریال و یا رنگ است. شما می توانید با کمک تغییر جنس کفپوش و یا دیوار پوش به خوبی فضاهای موجودتان را تفکیک کنید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید علاوه بر استفاده از دیوار حائل ما بین حمام و اتاق خواب از رنگی متضاد با رنگ غالب فضای اتاق خواب برای حمام استفاده شده است که فضاهای تفکیک شده را در نگاه اول به خوبی در ذهن مخاطب ثبت می کند.

جدا کردن فضاهای خانه

استفاده از دیوار کاذب تزیینی

استفاده از دیوار کاذب تزیینی مانند همین دیوار که در تصویر مشاهده می کنید، ساده ترین و البته پرطرفدارترین نوع جداسازی فضاهای مختلف است. در این تصویر فضای غذاخوری از فضای نشیمن با کمک دیواری قفسه بندی شده جدا شده است، در طرف دیگر این دیوار فضای نشیمن است که از همین دیوار به عنوان فضای قرار دادن تلویزیون استفاده شده است. پس همان طور که می بینید چنین دیوارهایی می توانند علاوه بر نقش جداکننده بسیار کاربردی نیز باشند.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از چیدمان دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *