دیوار آجری در دکوراسیون منزل ، ایده ای که آمده است تا بماند!

تاریخ بروزرسانی : ۳ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: احتمالا شما هم مثل بسیاری از ایرانیان از آجر خسته شده اید و فکر می کنید استفاده از آجر چه در خارج و چه در داخل منزل کاری است از مد افتاده! این در حالی است که بر خلاف نظرتان دیوارهای آجری در سبک معاصر از دید معماران و طراحان داخلی بسیار مناسب و زیبا هستند! بله، دیوارهای آجری آمده اند تا بمانند! شاید بعد از خواندن این جمله ناامید شده اید اما بهتان پیشنهاد می کنم قبل از قضاوت در مورد اجرای دیوار آجری در دکوراسیون منزل ، این مطلب از ihome.ir را تا انتها بخوانید! ما آمده ایم تا شما را با مد جدید دکوراسیون داخلی آشنا کنیم! با ما همراه شوید!

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دیوارهای آجری، اگر به درستی به کار گرفته شوند، به خوبی با اکثر سبک ها هماهنگ می شوند. استفاده از آجری حسی نوستالژیک به فضا می دهد و اگر در سبک معاصر به کار رود می تواند، حفره ی خالی را پر کرده و ترکیبی از زمان حال و گذشته را به رخ بکشد. جهت به کارگیری این نوع دیوارها در دکوراسیون داخلی دو نکته حائز اهمیت است: این که آن را در کدام بخش و به چه شکل استفاده می کنید و دوم، از چه ترکیب رنگی آجر می خواهید استفاده کنید! شاید این مورد دوم کمی گیجتان کرده باشد اما باید بهتان بگویم که دست شما در دکوراسیون داخلی کاملا باز است. هنوز به توضیح بیشتری نیاز دارید؟ در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

چرا آجر؟

شاید بپرسید سر و کله ی آجر در معماری داخلی این روزها از کجا پیدا شده است؟ یکی از دلایل استفاده از آجر به صورت اکسپوز در دکوراسیون داخلی بر می گردد به زمانی که خانه های قدیمی نیاز به بازسازی داشته و نازک کاری دیوارها نیاز به ترمیم داشتند، بنابراین به جای هزینه و دردسر زیاد، نگه داشتن ظاهر آجر در منزل کم کم بین افراد جا افتاد! اما این همه ی ماجرا در اجرای دیوار آجری در دکوراسیون منزل نیست! آجر جذابیت خاص خودش را داشت و بافت خاصی که به فضا می داد، مورد علاقه طراحان داخلی قرار گرفت. دیوار آجری اکسپوز، حسی از گذشته را به درون خانه ی مدرن آورده و هم چنین نوعی احساس راحتی توام با استحکام و در نهایت شاید بتوان گفت شخصیت به فضا می بخشد.

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

تنها کافی است ترکیب درست را به کار برید!

شاید اولین باری که از طراح داخلی خود بشنوید که می خواهد تمام دیوار پذیرایی تان را آجر به کار برد وحشت کنید! در واقع این کار آنقدر ها هم که شما فکر می کنید نتیجه ی بدی نخواهد داشت و حتی برعکس. به تصویر بالا نگاه کنید! به کارگیری درست ترکیب رنگی و ایجاد تعادل بصری سبب شده است محیطی بی نظیر خلق شود. به استفاده از رنگ های خنثی در مقابل زمینه تیره دقت کنید!

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

دیوار آجری در استایل مدرن!

یکی از سبک های مناسب و هماهنگ با دیوار آجری در دکوراسیون منزل ، سبک مدرن است. در واقع استفاده از آجر در این سبک ها در عین حال که به محیط گرما می بخشد، نگاهی صنعتی هم به آن می دهد!

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

دیوار آجری سفید!

مطمئنا هرچقدر هم که سخت گیر باشید، یا این ایده مخالفت نخواهید کرد. دیوار آجری سفید رنگ همان چیزی است که دنبالش بودید! رنگ سفید آن سبب می شود کم تر به چشم بیاید و تنها بافت آن اهمیت کند. هم چنین یک زمینه مناسب برای ترکیب با بقیه رنگ ها و سبک ها است! در واقع این رنگ دیوار ریسک کم تری همراه خود دارد.

بیشتر بخوانید: دیوار آجری سفید، رو کدوم دیوار جلوه بهتری داره؟

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

با تابلوهای نقاشی آن را زینت بخشید!

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد دیوار آجری در دکوراسیون منزل با چه نوع اکسسوری زیباتر می شوند! جواب اینجاست! تنها تابلوهای نقاشی می توانند شما را به خواسته تان برسانند؛ نیازی به دردسر بیشتر نیست!

دیوار آجری مشکی

طرفداران رنگ تیره در دکوراسیون داخلی، آجر می تواند تمامی آن چه می خواهید را به شما بدهد! تنها کافی است آن را رنگ کنید و از جذابیت و بافت آن لذت ببرید. استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون داخلی معمولا از عهده افراد عادی بر نمی آید و تنها طراحان داخلی ماهر می توانند با استفاده از آن، ضمن رعایت تعادل بصری شگفتی خلق کنند.

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

دیوار آجری در سبک صنعتی

سبک صنعتی از آن دسته سبک هایی است که معمولا ایرانیان علاقه چندانی به اجرای آن در منازل خود ندارند! با این وجود، یکی از بهترین هماهنگی ها با دیوار آجری در دکوراسیون منزل در این سبک دیده می شود.

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

چوب و دیوار آجری سفید

یکی از بهترین ترکیب ها در این بین ، ترکیب دیوار آجری سفید با چوب است! اگر علاقه مند به استفاده فراوان از چوب در خانه تان دارید، بهتان پیشنهاد می کنم آجر سفید را به عنوان زمینه انتخاب کنید. بافت موجود در آجر یک هماهنگی بی نظیر با بافت چوب ایجاد کرد و در خلق محیطی صمیمی تر و گرم تر کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: دیوار آجری ، با این 10 ایده دکوراسیون جذاب تری دارید!

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

کمی ریسک کنید!

اگر در منزلتان دیوار آجری دارید که نمی خواهید نشاط فضایتان را از بین ببرد، دل را به دریا بزنید و کمی ریسک کنید! رنگ هایی را انتخاب کنید که کمبود سرزندگی محیط را به آن باز گرداند. از طرفی چنین ترکیب هایی به دلیل غیر معمول بودن، خاص تر به نظر رسیده و متفاوت است.

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

حسی نوستالژیک!

شاید شما خوشتان نیاید اما رها کردن دیوارهای آجری به این شکل و یا درست کردن آن به شکلی در حال تخریب طرفداران مخصوص به خود را داراست. مخصوصا در معماری غرب از این دست دیوارها به وفور دیده می شود. شاید مد بودن این استایل از دیوار آجری در دکوراسیون منزل به بودجه ی بسیاری از ما کمک هم بکند.

در انتخاب جای آن خلاق باشید!

همیشه قرار دادن دیوار آجری در بخش اصلی اتاق پذیرایی مناسب نیست! بنابراین بهتر است در این مورد کمی خلاق بوده و گزینه های دیگری را نیز امتحان نمایید. به عنوان مثال به نمونه آورده شده نگاه کنید! از دیوار آجری به عنوان زمینه کتابخانه استفاده شده است!

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “دیوار آجری در دکوراسیون منزل ، ایده ای که آمده است تا بماند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *