دیزاین دفتر کار خانگی کوچک ، ایده هایی برای استایلی منحصر به فرد!

تاریخ بروزرسانی : ۷ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی:  دنیای امروز شرایطی مهیا کرده است که بسیاری از افراد بتوانند از خانه و محل زندگی خود، کسب و کار خود را بگردانند و به عبارتی در منزل کار کنند. از طرفی آن دسته از افرادی که صاحب تشکیلات بزرگ تر و نیز مشغله های بیش تر هستند نیز بعضی از ساعاتی که در منزل هستند هم باید به کار خود ادامه دهند؛ از این رو داشتن دفتر کار شخصی، هر چند کوچک برایشان ضروری است. شاید اسم دفتر کار سبب شود در ذهنتان دیزاین آن را کاری سخت و دشوار بپندارید، اما باید بگویم نیازی به نگرانی نیست! این مطلب از ihome.ir ایده هایی را با شما به اشتراک گذاشته است که حتی برای افرادی که در زمینه دیزاین و دکوراسیون داخلی سر رشته ای ندارند هم راهگشا خواهد بود! این مطلب، با ایده های بکر و منحصر به فرد برای دیزاین دفتر کار خانگی کوچک را از دست ندهید!

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

در دیزاین دفتر کار خانگی کوچک فضای کافی ندارید؟

نیازی نیست با دیدن کمبود جا منصرف شوید! در دیزاین دفتر کار خانگی کوچک یک چیدمان درست و حذف اقلام غیر ضروری همیشه یه شما مقداری فضا خواهد داد! می توانید به سراغ پذیرایی خود بروید و با تغییر چیدمان مبلمان خود کمی فضای کار برای خود ایجاد کنید. شاید به نظرتان قرارگیری میز کار در اتاق نشیمن کار چندان معقولانه ای نباشد؛ اما وقتی با کمبود فضا مواجه هستید، می توانید با انتخاب یک استایل و ترکیب درست حتی کیفیت محیطتان را نیز ارتقا دهید! همان طور که در تصویر می بینید، نمونه بالا با انتخاب درست میز و صندلی و نحوه چیدمان، توانسته بر بهبود محیط کمک نماید. کاناپه خود را رو به روی بزرگ ترین دیوار قرار داده و میز کار را جلوی پنجره قرار دهید.

بیشتر بخوانید: طراحی دفتر کار آپارات در تهران، جذاب ترین محل کاری که دیده اید!

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

یک ایده زیرکانه برای دیزاین دفتر کار خانگی کوچک !

استفاده از میز کار فضایتان را کوچک و گرفته می کند؟ این هم یک ایده ی بسیار جالب برای دیزاین دفتر کار خانگی کوچک شما! با استفاده از این ایده نه تنها در فضا صرفه جویی کرده اید بلکه در هزینه هایتان نیز حداقل ها را انتخاب کرده اید. نصب یک قفسه نیز بسیار ساده است و اگر اهل فن هستید، خودتان می توانید دست به کار شده و باز هم در هزینه ها صرفه جویی کنید. از طرفی از این قفسه ها می توانید بهره برداری بیشتری کرده و برای قرار دادن برخی از اشیا بر روی آن نیز از آن استفاده نمایید. نکته دیگری که باید به شما آموزش دهم این است که قفسه به جای میز سبب می شود بزرگی و پرنور دیده شدن فضا حفظ شده و از دلگیر شدن آن بکاهد.

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

کمد دیواری در نقش اتاق کار کوچک!

شاید در ابتدا تعجب کنید اما کمی که بیندیشید متوجه می شوید این یک ایده ی بی نظیر است! در این صورت هم فضایتان محصورتر است و می توانید راحت تر بر روی کارتان تمرکز کنید، هم هنگامی که با مهمان های ناخوانده مواجه شدید نیازی به نگرانی در مورد مرتب کردن میز کارتان ندارید! کافی است درب کمدتان را ببندید! دقیت نمایید در انتخاب میز یا قفسه برای این فضا دقت کرده و سعی کنید جاگیر نباشد. اقدامات بعدی این است که حال و هوای آن را تغییر داده و آن را حرفه ای تر دیزاین کنید. تنها ایرادی که می توان بر این ایده وارد ساخت، عدم بهره بری از نور طبیعی در آن است.

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

یک دفتر کار مخفی!

برای شماهایی که دوست ندارید دفتر کارتان پیش چشمان مهمانانتان باشد، از ایده ی پرده برای دیزاین دفتر کار خانگی کوچک استفاده کنید! بدین صورت هم محیط کار و فعالیتتان از دید پنهان می ماند و هم با انتخاب طرح و رنگ خاص برای پرده هایتان، حال و هوای خاص به محیطتان ببخشید. البته می توانید از پارتیشن های آماده نیز بهره برید. اما در نظر داشته باشید که تهیه پارتیشن هزینه بیشتری برایتان خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: طراحی دفتر کار فانتونی، متفاوت ترین دکوراسیون اداری در تهران!

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

در دیزاین دفتر کار خانگی کوچک هر کنجی غنیمت است!

در دیزاین دفتر کار خانگی کوچک باید از هر گوشه ی بی فایده منزلتان می توانید استفاده کنید! این یک اغراق نیست! تصویر بالا نمونه این ایده است که تنها با نصب یک تخته چوب به عنوان میز، آن را به فضایی کاربردی تبدیل کرده است. در واقع برای ایجاد فضای کار شخصی تان نیازی به دردسر کشیدن ندارید. درست کردن فضایی همانند تصویر بالا برایتان زحمتی نخواهد داشت، مطمئن باشید!

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

نمی دانم وسایلم را کجا بگذاریم!

معمولا این اولین مشکلی است که در فضاهای کوچک با آن مواجه خواهید شد. مخصوصا اگر کاری که در منزلتان خواهان انجامش هستید تنها به یک لپ تاپ منتهی نشود! تصویر بالا نمونه یک ایده ی کاملا خلاقانه است! با دقت به آن نگاه کنید و از آن الهام بگیرید. در واقع می توان گفت هیچ فضایی برای یک ذهن خلاق کوچک نیست!

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

یک استایل خاص برای دیزاین دفتر کار خانگی کوچک !

در بعضی موارد ایجاد چنین فضایی حتی می تواند به ارتقا کیفیت دکوراسیون داخلی تان بیفزاید. به عبارتی اگر چیدمان و طراحی این فضا به درستی صورت گیرد نه تنها به عنوان فضایی نامناسب در فضا به شمار نمی رود بلکه می تواند نقص های آن را جبران نماید. برای مثال اگر در باقی بخش ها نتوانستید از نسبت مناسب بین خطوط افقی و عمودی استفاده نمایید، در این قسمت با به کارگیری المان های افقی تعادل درست در فضا ایجاد نمایید.

بیشتر بخوانید: خرید میز تحریر ،به روزترین جدول قیمت بازار اینجاست!

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

درب کشویی برای دیزاین دفتر کار کوچک !

اگر اصرار دارید که فضای کارتان کاملا اختصاصی باشد و دیوار کشی و استفاده از درب های معمول باعث هدر دادن فضای مفیدتان می شود، از درب های کشویی استفاده کنید.

دیزاین دفتر کار خانگی کوچک

شفافیت راز حفظ آرامش !

استفاده از میز و صندلی های شفاف در دیزاین دفتر کار خانگی کوچک یک معجزه است! زیرا سبب می شود اشغال شدن فضا احساس نشود و فضا هم چنان سبک و پرنور باشد. در کنار موارد گفته شده، این سبک مبلمان بسیار جدید و خاص است که سبب می شود به خودی خود تاثیر مثبتی بر روی دکوراسیون فضا بگذارد. من که طرفدار این صندلی های شفاف هستم، شما چطور؟

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “دیزاین دفتر کار خانگی کوچک ، ایده هایی برای استایلی منحصر به فرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *