دیزاین اتاق نشیمن ، برای داشتن خانه لوکس کافیه با دقت پیش بری!

تاریخ بروزرسانی : ۹ مهر ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: اتاق نشیمن یکی از مهم ترین بخش های خانه است که برای طراحی دکوراسیون آن باید دقت و حوصله بالایی را به کار برد، البته این بدان معنا نیست که چیدمان نشیمن کار سختی است، بلکه اگر تمامی مراحل را به درستی پیش ببرید شاهد نتیجه فوق العاده ای خواهید بود. در این مطلب از ihome.ir همراه ما باشید تا به موضوع دیزاین اتاق نشیمن بپردازیم و در رابطه با آن بیشتر بدانیم.

دیزاین اتاق نشیمن

بررسی ابعاد فضا

اولین مسئله ای که باید در زمان دیزاین اتاق نشیمن خود مد نظر داشته باشید بررسی ابعاد فضاست. شما باید بدانید که متراژ اتاق نشیمن شما چه اندازه پتانسیل جایگیری وسایل را دارد و بعد با توجه به آن به سراغ مراحل بعدی چیدمان بروید. قطعا برای چیدمان اتاق نشیمن کوچک راهکارهایی متفاوت از دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ وجود دارد. پس بررسی اجمالی ابعاد فضا را از قلم نیندازید.

دیزاین اتاق نشیمن

انتخاب رنگ اتاق نشیمن

رنگ اتاق نشیمن مسئله مهمی در نحوه چیدمان و دیزاین آن به شمار می آید. شما با انتخاب یک رنگ مناسب می توانید علاوه بر زیبایی فضا کارآیی آن را نیز افزایش دهید. برای مثال اگر اتاق نشیمن شما کوچک است، می توانید با انتخاب رنگ های روشن برای دیزاین اتاق نشیمن به بزرگ تر و یا روشن تر شدن فضا کمک کنید. بنابراین بهتر است که با بررسی شرایط موجود در فضا و همین طور علایق و سلیقه خودتان و سایر اعضای خانواده دست به انتخاب رنگ اتاق نشیمنتان بزنید. توصیه ما این است که تا جای ممکن از یک دست کردن رنگ های فضا جلوگیری کرده و به سراغ ترکیبی رنگی بروید، این کار به شما کمک می کند که فضایی کسل کننده و یکنواخت نداشته باشید و اتاق نشیمنتان حتی بعد از مدت ها هنوز هم برایتان جذاب و تازه باشد.

بیشتر بخوانید: چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی ، استانداردهای طراحی را بدانید!

دیزاین اتاق نشیمن

استفاده از مبلمان مناسب

انتخاب مبلمان بخش مهمی از دیزاین اتاق نشیمن را شامل می شود. برای این کار قبل از هر چیز شما باید سبک دکوراسیون مورد علاقه خود را انتخاب کنید. امروزه سبک های بسیاری برای چیدمان اتاق نشیمن وجود دارند که می توانند خانه شما را زیباتر کنند، چیزهایی مانند سبک مدرن، کلاسیک، معاصر، لوکس، روستایی و… بنابراین اول از همه این سبک ها را بررسی کرده و انتخاب خود را پیدا کنید. بعد از آن به سراغ خرید و تهیه مبلمانتان بروید. طبیعتا به دلیل آن که اتاق نشیمن فضایی است که اعضای خانواده در طول شبانه روز زمان زیادی را در آن صرف می کنند و ساعات استراحتشان را سپری می کنند باید برای آن به دنبال مبلمان راحتی بود. بنابراین سعی کنید تا جای ممکن از خرید مبلمانی خشک و غیر راحت اجتناب کنید.

دیزاین اتاق نشیمن

انتخاب فرش نشیمن

فرش می تواند به عنوان یک مکمل در کنار مبلمان قرار بگیرد. توصیه ما این است که اگر مبلمانی روشن و ساده دارید به دنبال فرشی طرح دار با رنگ های گرم باشید و اگر هم مبلمانتان بیش از اندازه طرح دار و یا تیره هستند نیز فرشی ساده و روشن تهیه کنید. علاوه بر طرح و رنگ فرش، راحتی و ضخامت آن نیز اهمیت زیادی دارد. از آن جایی که رفت و آمد در اتاق نشیمن زیاد است بهتر است که به سراغ فرش هایی خیلی ظریف و گران قیمت مثل ابریشم نباشید. بهتر است که از این نوع فرش ها برای بخش هایی مثل اتاق پذیرایی استفاده کنید تا زود آسیب نبینند.

انتخاب پرده مناسب برای نشیمن

از آنجایی که وجود نور در اتاق نشیمن از اهمیت بسیاری برخوردار است، ترجیح ما این است که تا جای ممکن از ورود نور طبیعی آفتاب به داخل خانه جلوگیری نکنیم. بنابراین اگر آن قدر خوش شانس هستید که خانه تان نورگیری خوبی دارد بهتر است که تا جای ممکن به سراغ پرده هایی بروید که خانه را تاریک نمی کنند، البته باز این هم مشروط به آن است که خانه مشرف نباشد. در غیر این صورت انواع و اقسام پرده هایی در بازار موجود هستند که ضخامت بیشتری دارند و خانه را کاملا تحت پوشش قرار می دهند. یادتان باشد که رنگ و سبک دیزاین اتاق نشیمن خود را در نظر داشته باشید تا با پرده ای که انتخاب می کنید هماهنگ و یکدست باشد.

دیزاین اتاق نشیمن

میز جلو مبلی

داشتن میز جلو مبلی در دیزاین اتاق نشیمن تقریبا جزء واجبات است. اول از همه این وسیله می تواند به یکپارچگی و یکدستی فضا کمک کند، اما علاوه بر این وجود فضای ذخیره سازی موجود در میز جلو مبلی نیز به اهمیت نقش آن می افزاید. بهتر است با توجه به فضای موجود در اتاق نشیمن و همین طور مبلمانی که انتخاب کرده اید میز جلو مبلی اتاق نشیمنتان را نیز برگزینید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون پذیرایی ایرانی ، خانه خود را ژورنالی بچینید!

دیزاین اتاق نشیمن

استفاده از گیاهان آپارتمانی

وجود گیاهان آپارتمانی در هر بخش از خانه دارای مزایای مخصوص به خود است. این موضوع در رابطه با دیزاین اتاق نشیمن نیز صدق می کند. شما می توانید با توجه به حوصله خودتان برای نگهداری و همین طور شرایط آب و هوایی محل زندگی تان گیاهان آپارتمانی مناسبی را انتخاب کنید. این گیاهان می توانند هوای خانه را تا حدودی تصفیه کنند و زیبایی دکوراسیون را نیز به مراتب افزایش دهند، به علاوه آن که نمی توان از انرژی و حس مثبتی که در فضا به گردش در می آورند نیز گذشت.

دیزاین اتاق نشیمن

نورپردازی

نورپردازی اتاق نشیمن نیز بخش مهم دیگری از دیزاین آن را شامل می شود. بهتر است که دیزاین اتاق نشیمن خود را بیش از اندازه تاریک و یا بیش از اندازه روشن نکنید. به همین دلیل هم استفاده از منابع نوری و نورپردازی مناسب به صورت لوستر، چرا دیواری، آباژور و… در اتاق نشیمن توصیه ای است که برایتان داریم.

استفاده از وسایل تزئینی

بخش جذاب ماجرا استفاده از وسایل تزئینی است. شما می توانید با توجه به سبک دکوراسیونی که برای دیزاین اتاق نشیمنتان انتخاب کرده اید آن را تزئین کنید. وسایل تزئینی اتاق نشیمن انواع و اقسام زیادی دارند که از تابلو و مجسمه شروع می شوند و به سایر وسایل می رسند. توصیه ما این است که در اتاق نشیمن خود از یک شلف دیواری و یا قفسه های میز تلویزیون استفاده کنید و آنها را سرشار از وسایل تزئینی محبوبتان کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *