دکوراسیون پذیرایی بزرگ ، فضا را خالی رها نکنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ آبان ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: در نظر گرفتن ابعاد مختلف هر فضایی برای اینکه چیدمان و دکوراسیون بهتری حاصل شود، دارای اهمیت زیادی است. شاید باورتان نشود ولی همانطور که داشتن فضای کوچک برای چیدمان وسایل یک مشکل محسوب می شود، فضای بزرگ هم می تواند چالشی باشد که افراد در دکوراسیون آن هم دچار مسئله می شوند. در این مطلب ihome.ir ترفندهایی را برای دکوراسیون بزرگ پذیرایی بیان می کند تا بتوانید بدون خالی شدن فضا آن را به خوبی چیدمان کنید:

مبلمان گرد

یکی از محاسنی که فضای بزرگ خانه دارد، این است که هر چیزی که دوست داشته باشید می توانید به آن اضافه کنید، البته به شرطی که سبک کلی خانه را هم در نظر داشته باشید. مبلمان گرد یکی از آن وسایل است که فقط مخصوص فضای بزرگ است. از آنجایی که این مبلملن بهتر است در وسط فضا قرار گیرد و اطرافش خالی باشد، می توانید آن را برای فضای بزرگ پذیرایی خود خریداری کنید. شاید پیدا کردن این مدل از مبل در بازار کار راحتی نباشد، ولی می توانید به یک کارگاه منصف سفارش ساختش  را بدهید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

دکوراسیون با رنگ های خنثی

بسیاری افراد دوست دارند که هر مدت یک بار تغییری در دکوراسیون منزل خود به وجود بیاورند و آن را از یکنواخت شدن در بیاورند. با توجه به اینکه در دکوراسیون پذیرایی بزرگ قطعا وسایل و مبلمان بیشتری هم به کار رفته است، اگر بخواهید همه آنها را برای تغییر دکوراسیون در زمان مورد نظر تعویض کنید، هزینه زیادی بر گردنتان می افتد. ولی اگر از رنگ های خنثی در دکوراسیون پذیرایی بزرگ خود استفاده کنید، با تغییرات کوچکی مانند کوسن، رومیزی، اکسسوری و تابلوها تنوع خوبی در فضا ایجاد می شود.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

در نظر گرفتن فاصله بیشتر بین مبلمان

یکی از راهکارهای ساده ای که می توانید برای فضای بزرگ در نظر بگیرید، این است که فاصله اشیا و مبلمان را از هم بیشتر کنید. در این حالت هم بزرگ بودن فضا حفظ می شود و هم وسایل و مبلمان به خوبی دیده می شوند. با توجه به اینکه در بسیاری اوقات نیاز به فضای کمی رسمی برای پذیرایی دیده می شود، این فاصله خللی در کارکرد آن ایجاد نمی کند. البته فراموش نکنید این فاصله نباید به اندازه ای باشد که افراد نتوانند چهره یکدیگر را به راحتی مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید: چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل، امکان پذیره؟

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

استفاده از قفسه بندی در فضا

با داشتن فضای بزرگ امکان زیادی برای نصب کتابخانه و شلف های دیواری به وجود می آید. می توانید یک دیوار از پذیرایی را به شکلی طبقه بندی و قفسه بندی کنید که شبیه به کمد بزرگ باشد. با در نظر گرفتن کشو و طبقه های درب دار می توانید وسایل مختلفی را هم در آنها نگهداری کنید و از فضای موجود به نحو بهینه استفاده کرده باشید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

دکوراسیون به سبک تلفیقی

زمانی که سبک دکوراسیون پذیرایی را از نوع تلفیقی انتخاب کنید، می توانید وسایل را در زمان های مختلف تهیه کرده و در فضا چیدمان کنید. با توجه به اینکه مدل و سبک های مختلفی در آن گنجانده می شود، خرید وسایل حتی اگر شباهت زیادی با بقیه مبلمان نداشته باشد، مشکلی به وجود نمی آورد. در این حالت در زمان های مختلفی که دوست داشتید وسایلی را به خانه خود اضافه کنید، محدودیت کمتر می شود.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

در نظر گرفتن فضاهای مختلف

زمانی که افراد زیادی به عنوان مهمان به خانه شما می آیند، اغلب در گروه های سنی متنوع هستند. نوجوانان و کودکان دوست دارند در کنار هم به راحتی به گفتگو و بحث بپردازند و خود را وارد مسائل جدی والدین خود نکنند. حال که فضای کافی برای تقسیم بندی را دارید، می توانید در پذیرایی مبلمان را به گونه ای تفکیک کنید که افراد با بحث های مختلف بتوانند در کنار هم جمع شوند و از لحظات خود لذت ببرند.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

دکوراسیون روشن و باز

درست است که فضای پذیرایی تان بزرگ است، ولی چرا خود را مجبور می کنید که حتما همه قسمت ها را از وسایل پر کنید؟ اگر به سادگی و خلوت بودن خانه علاقمندید این بهترین فرصت است که خانه خود را با کمترین وسایل بچینید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

دکوراسیون پذیرایی بزرگ به سبک کلاسیک

فضای رسمی پذیرایی بسیاری افراد را مجاب می کند که از سبک کلاسیک برای دکوراسیون آن استفاده کنند. با در نظر گرفتن مبلمان بزرگ یا میل های استیل با تزیینات زیاد، می توانید بخش زیادی از فضا را پر کنید. همچنین زمانی که از فرش های پر نقش و طرح مانند انواع مدل فرش ایرانی برای کف استفاده کنید، فضای پذیرایی تا حد زیادی پرتر نشان داده می شود.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

میز غذاخوری

در دکوراسیون پذیرایی بزرگ ، اگر نمی خواهید از وسایل اضافی و جاگیر استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم میز و صندلی غذاخوری را وارد فضا کنید. اصلا شاید در بخش دیگری از خانه شما فضای مناسب برای دکوراسیون غذاخوری وجود نداشته باشد و شما از این امکان به بهترین نحو ممکن استفاده کرده اید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

چیدمان قرینه

یکی از ترفندهای چیدمان فضای بزرگ استفاده از دو دست مبل یا نیم ست شبیه به هم است. بعد از خرید این مبلمان، آنها را به شکل قرینه چیدمان کنید تا علاوه بر در نظر گرفتن فضای بیشتر برای نشستن مهمان ها، خانه تان مرتب و اصولی دیده شود. به هیچ وجه برای دو دست مبل، از سبک و طرح های مختلف استفاده نکنید. این کار فقط نشان بی سلیقگی خواهد بود.

مبلمان ال در دکوراسیون پذیرایی بزرگ

برای افرادی که دنباله روی سبک مدرن هستند و دوست دارند از مبلمان ال برای دکوراسیون پذیرایی بزرگ خود استفاده کنند، راهکار این است که از دو دست مبل ال مشابه هم به شکلی استفاده کنند که فرمی شبیه به شکل ال را ایجاد کند. البته این مدل از مبلمان بیشتر مناسب فضای کشیده و طویل است که فقط در یک سمت آن می توان از مبلمان استفاده کرد.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

شومینه

فضای بزرگ پذیرایی بهترین پتانسیل برای استفاده از شومینه است. اگر امکان نصب و تعبیه شومینه را در خانه تان ندارید، می توانید از مدل های برقی و حتی دکوری آن استفاده کنیدو شومینه به یک نقطه عطف قوی تبدیل می شود که علاوه بر گرم کردن فضا، به راحتی می توانید وسایل و مبلمان را حول آن چیدمان کنید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

استفاده از لوازم تزیینی و دکوری

هر چه فضا بیشتر، لوازم دکوری و تزیینی هم بیشتر! برخی افراد به اندازه ای به اکسسوری علاقه دارند که دوست دارند از هر فضایی برای قرار دادن آنها استفاده کنند. ما نمی گوییم که افراط کنید ولی با داشتن فضای بیشتر می توانید از تابلوهای دیواری، مجسمه و وسایل تزیینی بیشتری در فضا استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

المان های خاص

برخی از وسایل نیاز به فضای بزرگ دارند مانند پیانو و میز بیلیارد. اگر علاقمند به موسیقی یا انجام بازی های گروهی هستید، می توانید علاوه بر شخصی کردن دکوراسیون پذیرایی ، فضای نسبتا زیادی را به قرار گرفتن این المان ها اختصاص دهید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای قرار دادن این المان ها فضای کاربردی خود را فدا نکنید که دیگر جایی برای مبلمان نباشد!

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *