دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل ، سادگی و سلیقه در کنار هم!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ آبان ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: همه ما خانه های قدیمی مادربزرگ ها و پدربزرگ هایمان را به یاد داریم که در آن پشتی های قرمز رنگ زیبا به دیوار تکیه داده می شدند و فضای گرمی را در نشیمن ایجاد می کردند. سادگی این فضاها در کنار گرمای خانه لذتی را به جانمان می انداخت که مشابهش را پیدا نمی کنیم.

بسیاری از ما ترجیح می دهیم که دکوراسیون نشیمن خود را بدون آن که خیلی تجملی و به قول معروف لاکچری کنیم به بهترین شیوه ممکن چیدمان کنیم. در این راستا می توان ایده های بی نظیر و منحصر به فردی را یافت که با کمک آنها خانه شما به فضایی دنج و گرم تبدیل شده و آرامش خانه های مادربزرگ ها را پیدا می کند. در این مطلب از ihome.ir با ما همراه باشید تا در رابطه با دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل بیشتر صحبت کنیم.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

یکی از روش هایی که احتمالا تا به اینجا به ذهن شما هم خطور کرده طراحی دکوراسیون نشیمن بدون مبل است. بله! شما می توانید دکوراسیون نشیمن خود را بدون آن که به مبل نیازی داشته باشید به بهترین شکل ممکن چیدمان کنید. این روش به خصوص برای خانه هایی نشیمن آنها فضای محدودی دارد بهترین راهکار است. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا ایده هایی را از این موضوع با هم مرور کنیم و از آنها الهام بگیریم.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

استفاده از کوسن های متنوع

یکی از ساده ترین و شاید بتوان گفت کم خرج ترین راه هایی که برای چیدمان و دکوراسیون نشیمن بدون مبل به کار شما می آید استفاده از کوسن های متنوع و متعدد است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید چیدمان درست و متناسب کوسن ها می توان فضای بسیار خوبی را برای نشستن و تکیه دادن شما مهیا کند. تعداد بالایی از کوسن هایی که احتمالا در خانه بیشتر ما پیدا می شود می تواند در چنین شرایطی به کمکمان بیاید. همان طور که در این تصویر می بینید شما می توانید با انتخاب رنگ های متنوع و زیبا فضای متناسبی ایجاد کنید.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

دکوراسیون نشیمن بدون مبل شیک

شاید در نظر اول فکر کنید که طراحی دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل فقط برای فضاهای ساده و یا شاید شیطنت آمیز مناسب است و نمی توان صورتی رسمی و شیک به آن بخشید. احتمالا با تماشای این تصویر پاسخ خود را خواهید گرفت. شما می توانید حتی در دکوراسیون نشیمن های پر زرق و برق های خود نیز از این شیوه بهره بگیرید و بیخیال مبلمان شوید! همان طور که در این تصویر می بینید این روش راهکاری هوشمندانه است و نتیجه خوبی نیز از خود به جای گذاشته است.

بیشتر بخوانید: چیدمان منزل کوچک ، 10 ایده برای طراحی فضاهای نقلی!

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

استفاده از نمونه های سفارشی

اگر می خواهید در طراحی دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل خود کمی اصولی تر پیش بروید و همه چیز را منظم و برنامه ریزی شده چیدمان کنید می توانید به سراغ گزینه های سفارشی بروید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با سفارش تشک هایی اندازه گیری شده و متناسب با ابعاد دکوراسیون نشیمن خود، فضای دنج و گرمی را در نشیمنتان برقرار کنید. در چنین شرایطی بررسی ارتفاع قرارگیری پا، پشتی راحت و… مواردی هستند که اهمیت بسیاری پیدا می کنند. بهتر است حالا که زمان می گذارید و هزینه می کنید به سراغ تشک هایی بروید که از استاندارد کافی برخوردار هستند و اگر زمان زیادی را بر روی آنها بنشینید بدن شما را کوفته و خسته نمی کنند.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

استفاده از تنوع رنگی

یکی از بهترین کارهایی که در زمان طراحی دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل می توانید انجام دهید بهره گیری از رنگ های متنوع است. اصولا این سبک از چیدمان بیشتر به سمت سبک بوهو گرایش دارد و یکی از اصلی ترین مبناهای این سبک نیز استفاده از رنگ های متنوع و زیباست. پس بهترین فرصت است که رنگ های شاد و زیبا را به خانه خود بیاورید و دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل خود را پر از رنگ و روح کنید. دقیقا مثل همین تصویر که با انتخاب تشک هایی با رنگ های متنوع فضایی شاد و پرانرژی فراهم شده است.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

استفاده از یک کوسن بزرگ

اگر می خواهید کمی خاص تر باشید و فضای نشیمن خود را منحصر به فردتر کنید و به اصطلاح آن را هنری تر چیدمان کنید می توانید به سراغ یک یا چند کوسن با ابعاد بزرگ بروید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از چنین کوسن هایی می تواند برای نشستن شما در دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل خود بسیار ایده آل و مناسب باشد. به خصوص اگر خیلی درگیر زندگی لاکچری و پر از تجملات نباشید! نشستن بر روی چنین کوسنی و نوشیدن یک فنجان چای در کنار گفتگو با دوستان و اعضای خانواده قطعا لذت بی نظیری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

استفاده از کوسن های بادشو

امروزه بسیاری از مبلمان و کوسن های بادشویی در بازار موجود هستند که گزینه هایی آماده و ایده آل برای دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل شما به شمار می آیند. همان طور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید شما می توانید با کمک چنین کوسن یا مبلمانی فضای دنج و راحتی را در نشیمن خود ایجاد کنید و به آن گرمای بسیاری ببخشید. انتخاب رنگ و طرح های زیبا برای چنین کوسن و مبلمانی بسیار هیجان انگیز است و می تواند تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون نشیمن شما داشته باشد.

دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل

ترکیبی از ایده های دنج

حالا ایده دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم تلفیقی از گزینه هایی است که پیش از این به آنها اشاره کرده ایم. شما می توانید مانند این تصویر به سراغ یک تشک نشیمن سفارشی با ابعاد مورد نظرتان بروید و در سفارش آن اصول استاندارد را نیز رعایت کنید، اما برای پشتی آن به سراغ کوسن های متنوع و متفاوت بروید. در چنین شرایطی حس و حال خوبی را در دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل خود ایجاد خواهید کرد و فضایی راحت و دنج بر پا خواهید ساخت. همان طور که این تصویر نیز گویای همه چیز هست چنین ایده ای می تواند چالش بسیاری را در رابطه با انتخاب رنگ و طرح و همین طور هماهنگی و تناسب آنها پیش رویتان قرار دهد.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از دکوراسیون نشیمن کوچک بدون مبل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *