دکوراسیون مینیمال، این چیدمان اضطراب شما را کم می کند!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: زمانی که لین فورد، طراح داخلی، بازسازی خانه ­ای قدیمی در تپه ­های جنوبی پیتسبورگ را پذیرفت، به دنبال راهی برای به روز کردن آن بود. ولی برای این کار باید مواردی را مورد سنجش قرار می داد. مورد اول شرایط بسیار بد خانه بود. به گفته فورد این خانه تاریک، چرک، کپک­زده و قدیمی اما با این حال بسیار جادویی بود و تمامی مشتریان می ­دانستند که خانه مذکور پتانسیل بسیار زیادی دارد. مورد دوم ارزش بالای خانه از لحاظ معماری بود. خانه اصالتا توسط معمار چیره­دست، دون اونز شاگرد فرانک لوید رایت، مشهورترین معمار آمریکا ساخته شده بود.

دکوراسیون مینیمال

گروه طراح در هنگام نو کردن المان ­های مهم، بسیار محتاط بودند. بزرگترین چالش برای فورد به عنوان یک طراح مسئول که قرار بود به خانه جان دوباره دهد، احترام گذاشتن به استایل و طراحی خانه بود. پل ورودی باقی مانده اما امن ­تر و البته نو شد. نوسازی خانه به این معنی نبود که منحصر به فرد بودن آن از بین برود. در نهایت خانه به گونه ای تغییر پیدا کرد که با استفاده از المان­ ها و بافت ­های طبیعی و با رعایت اصول زیباشناسی ساخته شده­ بود. با ihome.ir  همراه باشید تا با جزییات این دکوراسیون مینیمال و خانه منحصر به فرد بیشتر آشنا شویم.

دکوراسیون مینیمال

شروع بازسازی خانه با رنگ آمیزی

کل خانه با انتخاب رنگ مناسب به رنگ سفید در آمد.

دکوراسیون مینیمال

حضور یک میز مرمری، تداوم استفاده از مرمر را در سراسر خانه معرفی می­ کند. مبلمان منحنی شکل سفید به­ همراه اثاث سفارشی، فضای حیرت­ انگیزی برای تحسین رنگ­ های روشن و خطوط تیره در نشیمن است.

دکوراسیون مینیمال

طراحی دیوار مرحله دوم بازسازی خانه مینیمال

تو رفتگی طراحی شده در دیوار ، مکان مناسبی برای قرار دادن و نمایش ظروف سفالی مختلف است. چراغ آویزان باعث انعکاس صداها و ارتعاشات در فضا می ­شود.

دکوراسیون مینیمال

استفاده از مبلمان و اکسسوری های مینیمال

صندلی ­های حصیری اتاق نشیمن را زیبا کرده و آثار هنری استفاده شده، بین دکوراسیون مینیمال و طبیعت­گرایانه رابطه برقرار می­ کنند.

دکوراسیون مینیمال

لوازمی که با عناصر طبیعی ساخته شده ­اند جلوه­ای طبیعی به خانه داده ­اند.

دکوراسیون مینیمال

طراحی اتاق نشیمن گام سوم بازسازی خانه

طراحی گوشه ای از اتاق نشیمن، مهارت طراح را نشان می­ دهد، چرا که بافت­ ها و سبک­ های روستیک و مدرن را بوسیله میز چوبی روستیک و صندلی مدرن براق ترکیب کرده و این تضاد در فضا باعت زیبایی چشمگیری این فضا شده ­است.

دکوراسیون مینیمال

قدم آخر بازسازی، طراحی مینیمال فضای آشپزخانه

سنگ مرمر که ویژگی غالب آشپزخانه اپن و اتاق غذاخوری است، حس لوکس بودن را به فضا اضافه می­ کند اما این عنصر باعث نمی شود که توجه به چوب های اطراف کم شود.

دکوراسیون مینیمال

میز قدیمی سفید­رنگ ترکیبی شگفت ­انگیز برای این دکوراسیون مینیمال فراهم کرده است. همچنین استفاده از کفپوش­ های چوبی به رنگ روشن باعث می­شود فضای غذاخوری حتی بازتر و زنده­ تر احساس شود همچنین فانوس­ های کاغذی آویزان حس المان ­های چینی را به بیننده القا می کند.

دکوراسیون مینیمال

در دکوراسیون آشپزخانه، سبک مدرن با عناصر طبیعی که در طراحی اتاق نشیمن نیز تکرار شده­اند به تعادل رسیده است. فضای ورودی، که ترکیبی از عناصر قدیمی و جدید است، تمیز، طبیعی و کلاسیک به نظر می­رسد.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از چیدمان خانه آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *