دکوراسیون منزل عروس ، خونه جدیدتون مبارک!

تاریخ بروزرسانی : ۲۹ دی ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: ذوق و شوقی که عروس و داماد برای مراسم عروسی، خرید جهیزیه و چیدمان خانه خود دارند وضف ناپذیر است و شاید هرگز هم تکرار نشود. درست است که هر زوجی بر اساس خواسته، سلیقه و شرایطی که دارد اقدام به چیدمان خانه خود می کند، ولی بهتر است قبل از هر کاری با افراد با تجربه مشورت کرده و یا کمی در صفحات مختلف اینترنتی جستجو کنید تا راحت تر بتوانید قدم بر دارید. Ihome.ir در این مطلب نکات مهم در مورد دکوراسیون منزل عروس بیان می کند:

دکوراسیون منزل عروس

مرحله اول انتخاب خانه

برخی زوج ها قبل از آنکه تکلیف محل زندگی و خانه شان مشخص باشد شروع به خرید وسایل می کنند. بله در مورد برخی لوازم مثل وسایل آشپزخانه یا خرده ریزهای دیگر این مرحله درست است، ولی در مورد مبلمان و وسایل بزرگ دیگر خرید قبل از مشخص شدن ابعاد و نقشه خانه ریسک پذیر است. در نظر گرفتن متراژ خانه و نقشه تاثیر زیادی در انتخاب شما دارد. فرض کنید خانه تان کوچک باشد. در خرید مبلمان و حتی نوع آن باید ابعاد خانه را در نظر گرفت. برای خانه های کوچک بهتر است از مبلمان مدرن و جمع و جورتر استفاده کنید تا همه فضای خانه با وسیله پر نشود. مبل ال هم برای خانه های کوچک مناسب است ولی باید جهت نور و محل نشستن را در خرید این نوع مبل در نظر بگیرید.

مدل مبل کلاسیک

برعکس خانه های کوچک، برای  دکوراسیون منزل عروس ، اگر متراژ خانه تان بزرگ باشد و نشیمن بزرگتری داشته باشید، یا باید دو دست مبل بخرید یا به سراغ خرید یک دست مبلمان بزرگ و درشت تر بروید که فضا را بیشتر پر کند. مبلمان سلطنتی و استیل و مبل چستر فیلد در سبک های مختلف، گزینه های روی میزتان هستند.

دکوراسیون منزل عروس

انتخاب سبک دکوراسیون منزل عروس

بعد از آنکه خانه مورد نظر خود را پیدا کردید، بهتر است به سراغ انتخاب سبک دکوراسیون بروید. اگر خیلی اعتقادی به سبک ندارید، حداقل بهتر است نوع مبلمان را مشخص کنید که به دنبال مبل کلاسیک و استیل هستید یا مبل راحتی و مدرن برایتان ارجحیت دارد. ما پیشنهاد می کنیم که تا حد ممکن سعی کنید هماهنگی بین وسایل را رعایت کنید تا کل وسایل و فضای داخلی به شکل اجزای جدایی ناپذیر به نظر برسند.

دکوراسیون منزل عروس

به این دلیل انتخاب سبک را پیش از رنگ ذکر کردیم که سبک دکوراسیون منزل عروس می تواند بر ترکیب رنگی نیز اثرگذار باشد. به این معنا که برای سبک کلاسیک طیف رنگی مشخص است و نمی توانید رنگهای شاد و فانتزی را به خوبی در این سبک وارد کنید.

دکوراسیون منزل عروس

ترکیب رنگی در چیدمان خانه نوعروس

این مرحله هم اهمیت زیادی دارد و می تواند در آینده شما تاثیرگذار باشد. حتما خوب می دانید که هر رنگ مفهومی دارد و بر فضای خانه یک تاثیر خاص می گذارد. برای مثال رنگ قرمز یک رنگ شاداب و پر هیجان است و رنگ بنفش کمی رمز آلود به نظر می رسد. پس انتخاب رنگ مناسب با توجه به روحیات شما، خانه را مختص به خودتان می کند. اگر به تغییر دکوراسیون در آینده فکر می کنید و با توجه به روحیه تنوع طلبی خود دوست دارید در مدت زمان کوتاه تغییری در خانه تان ایجاد کنید، پیشنهاد می شود به سراغ رنگ های خنثی بروید.

رنگ پارچه مبل

زمانی که رنگ های خنثی را برای مبلمان و یا حتی دیوار و کف انتخاب کنید، مشاهده می کنید که هیچ برتری نسبت به دیگر رنگ ها ندارند و همانطور که از اسمشان بر می آید، کاملا خنثی هستند. به این دلیل گفتیم با این رنگ تغییر دکوراسیون راحت تر اتفاق می افتد که شما می توانید فقط اکسسوری، کوسن، تابلو، شال مبل و لوازم دکوری را تغییر رنگ دهید و نیازی به تغییر وسایل کلی خانه نیست. همین اجزای کوچک هم در حال و هوای خانه اثرگذار هستند، پس بهتر است آینده نگر باشید.

رنگ پارچه مبل

در سبک های کلاسیک و مبل استیل می توانید با توجه به نوعروس بودن خود از رنگ های روشن مانند کرم، سفید، آبی آسمانی و صورتی ملایم استفاده کنید. البته در این رنگها جنسیت اجناس هم بسیار مهم است. در فرش به رنگ روشن باید توجه کنید که لکه ها به راحتی پاک شوند و زود چرک تاب نشوند. در مورد پارچه رومبلی هم همین نکته صادق است. پس یا باید به سراغ پارچه هایی مثل چرم بروید که به راحتی با دستمال پاک می شوند و یا حتما از فروشنده بخواهید که جنسیت پارچه مبل را تضمین کند.

دکوراسیون منزل عروس

خرید پرده و لوستر مناسب

بعد از آنکه دکوراسیون منزل عروس و ترکیب رنگی را انتخاب کردید، می توانید وارد بازار شوید و با توجه به علایق خود وسایل، مبلمان، فرش، سرویس خواب و میز ناهار خوری را خریداری کنید. یکی دیگر از موارد مهم انتخاب پرده مناسب است. اگر دوست دارید از نور خورشید بیشترین بهره را ببرید، از پرده های توری، حریر، زبرا و حتی کرکره که به سادگی اجازه عبور نور را می دهند، استفاده کنید.

لوستر آشپزخانه

لوستر، آباژور و دیوارکوب ها که نور مناسب در شب را تامین می کنند، باید به گونه ای باشند که هم در مصرف برق اسراف نشود و هم نورپردازی را برای انجام کاربری های مختلف خانه کامل کنند. نورهای نقطه ای مانند لوستر دیواری و آباژور برای تماشای تلویزیون یا خوردن شام های عاشقانه فضای مناسبی به وجود می آورند.

دکوراسیون منزل عروس

اکسسوری و وسایل تزیینی

بعد از خرید وسایل اصلی و چیدمان کلی آشپزخانه، نشیمن و اتاق خواب نوبت به تزیین می رسد. در هر خانه ای لوازم دکوری و تزیینی یافت می شود و نمی توانید ادعا کنید که این وسایل در خانه شما نقشی ندارند. حتی یک تابلوی کوچک از عکس های روز عروسی، کوسن و یا ظرفی که هدیه گرفته اید به عنوان وسیله تزیینی به شمار می روند. محل قرار گیری آنها را با دقت انتخاب کنید و سعی کنید با رنگ و چیدمان خانه تان ست باشند تا زیبایی اش را تکمیل کنند.

دکوراسیون منزل عروس

زندگی جدید دو نفره انرژی مثبت و حال و هوای متفاوتی دارد. این انرژی فضای خانه را برای نگهداری گیاهان آپارتمانی هم مهیا می کند. پس اگر دوست دارید در خانه تان گیاهان طبیعی هم وجود داشته باشند، بهتر است مکان مناسبی که نور کافی داشته باشد برای آنها در نظر بگیرید. این گیاهان حتی می توانند به عنوان لوازم تزیینی و دکوری هم ایفای نقش کنند.

در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از دکوراسیون منزل عروس آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *