دکوراسیون لوکس ، چگونه خانه ای شیک داشته باشیم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: برای داشتن دکوراسیون زیبا در منزل برخی از نکات مهم را باید رعایت کرد. اگر هم بخواهید که آن را به سمت لوکس شدن ببرید، باید موارد بیشتری را در نظر بگیرید. برای لوکس شدن خانه باید کمی از سادگی و مینینالیسم فاصله بگیرید و سعی کنید کمی بیشتر به تجملات بپردازید. البته به این مفهوم نیست که هزینه زیادی گردنتان می افتد، ihome.ir با چند نکته اطلاعات بیشتری در مورد دکوراسیون لوکس ارائه می کند.

دکوراسیون لوکس

ترکیب رنگی

یکی از مهمترین انتخاب های دکوراسیون منزل، ترکیب رنگی مناسب است. زمانی که به دنبال رنگ مورد نظر خود می روید، باید همه ویژگی های آن را بررسی کنید. هر رنگ نماد خاص خودش است و می تواند تاثیر متفاوتی در فضای داخلی خانه داشته باشد. برای مثال رنگ سفید آرامش بخش و روحانی است در حالی که رنگ قرمز پر هیجان است و نادی از عشق را نشان می دهد.

دکوراسیون لوکس

در مورد دکوراسیون لوکس کمی انتخاب متفاوت تر است. می توانید هر رنگی را در این فضا به کار ببرید ولی بهترین حالت این است که تا حد ممکن از رنگ های خنثی هم استفاده کنید. این رنگ ها فضا را آرام تر می کند و به راحتی می توانی آن را با رنگ دوم غالب در فضا هماهنگ کنید. استفاده از رنگ های تیره خصوصا در دیوارها و کف می تواند فضا را به سمتی که خودتان می خواهید پیش ببرد. البته این نکته مستلزم آن است که همه موارد را در نظر بگیرید.

دکوراسیون لوکس

چیدمان صحیح و با اصول طراحی

یک خانه زمانی آراسته و لوکس تر به نظر می رسد که هر وسیله ای سر جای خودش قرار گیرد. به عنوان مثال برای قرارگیری میز تلویریون باید نقطه ای را انتخاب کنید که نور روی صفحه مانیتور نتابد یا مبلمان در جهتی قرار گیرند که رفت و آمد را سخت نکنند. بهتر است برای اطلاع از اصول طراحی مطالعه بیشتری داشته باشید. همیشه زرق و برق بیشتر نشان دهنده لوکس بودن نیست، بلکه چیدمان خانه را باید از پایه صحیح انجام داد.

شلوغ نکردن فضای خانه

برای آنکه دکوراسیون لوکس داشته باشید، نباید هر وسیله را تهیه کنید و آن را به زور در گوشه ای از خانه جای دهید. پیشنهاد می شود فضای خانه را تا حد ممکن باز کنید و از خرید وسایل غیر ضروری که فضای زیادی هم اشغال می کنند، بپرهیزید. پس در نظر گرفتن ابعاد خانه اهمیت زیادی دارد. اگر فضای خانه تان کم است، حتی یک دست مبلمان نیم ست که فضای خانه بازتر شود، بهتر است تا به سراغ مبلمان بزرگ و کاملی بروید که رفت و آمد در خانه را برایتان دشوار می کند. زمانی که دکوراسیون خانه خلوت تر باشد، المان های خاص و لوکس چشمگیرتر می شوند و تاثیر بیشتری بر ذهن بیننده می گذارند.

دکوراسیون لوکس

حفظ تعادل

چیدمان مبلمان و وسایل باید به گونه ای صورت گیرد که در کل خانه تعادل حفظ شود. در واقع نباید قرارگیری لوازم منزل به گونه ای باشد که چشم بیننده به یک سمت کشیده شود. اگر مجبور هستید مبلمان را در یک قسمت از خانه قرار دهید، در بخش دیگر باید از یک عنصر پر رنگ استفاده کنید تا تعادل به خوبی حفظ شود. البته این تعادل را با استفاده از رنگ های مختلف هم می توان به خوبی تنظیم کرد.

دکوراسیون لوکس

نورپردازی

یکی از مهمترین اصول در طراحی هر فضایی، نورپردازی صحیح آن است. اگر نورپردازی به درستی انجام شود همه تلاش ها برای طراحی داخلی حرفه ای، به ثمر می نشیند و می توانید حاصل دست رنج خود را به وضوح مشاهده کنید. برای داشتن دکوراسیون لوکس بهتر است تنها به نورهای سقفی بسنده نکنید. نورهای نقطه ای مانند هالوژن، دیوارکوب و آباژورها فضای بهتری به شما می دهند و می توانید بر حسب نیاز و کاربری که در فضا تعیین می کنید، میزان نور مورد نیاز خود را تنظیم کنید.

دکوراسیون لوکس

در نظر گرفتن ابعاد خانه برای خرید وسایل

برای داشتن دکوراسیون لوکس حتما لازم نیست به سراغ خرید مبلمان کلاسیک، استیل و سلطنتی بروید. در آپارتمان های کوچک امروزی نمی توان انتظار داشت که این مبلمان نتیجه مطلوبی به شما بدهند چرا که خودشان به اندازه ای فضا را اشغال کرده و حتی رفت و آمد را هم دچار اختلال می کنند. اگر خانه شما بزرگ است، بدون دغدغه به سراغ خریدشان بروید. ولی برای خانه های کوچک باید حتما به ابعاد خانه و فضای پر و خالی توجه بیشتری داشته باشید.

دکوراسیون لوکس

استفاده از رنگ های براق

یکی از بارزترین ویژگی های دکوراسیون لوکس استفاده از رنگهای براق و درخشنده است. رنگ مسی، طلایی و نقره ای در این دسته قرار می گیرند. لزومی ندارد دنباله رو سبک مشخصی باشید تا دکوراسیون خانه تان لوکس شود. حتی در دکوراسیون مدرن، معاصر و تلفیقی هم می توانید این رنگ ها را وارد کنید و نتیجه بهینه داشته باشید. ترکیب این رنگها با رنگ های خنثی یا دیگر رنگ ها تاثیر مثبتی بر دکوراسیون لوکس خانه شما دارد.

اکسسوری های جدید و مد روز

بر اساس مد، دکوراسیون منزل هم تغییر می کند. منظور از این نکته تغییر دکوراسیون کلی خانه تان نیست. ولی می توانید با اطلاع از وسایل به روز در طراحی داخلی برخی از آنها را استفاده کنید تا نماد لوکس بودن خانه شما باشد. اکسسوری و وسایل تزیینی تاثیر بسیاری در تکمیل و نمود بیشتر دکوراسیون دارند و می توانند همه چیز را به شیوه ای که هستند، تغییر دهند. گلدان های تزیینی، ظروف دکوری، گیاهان آپارتمانی، انواع کوسن، تابلو و غیره در دسته لوازم دکوری قرار می گیرند.

دکوراسیون لوکس

آثار هنری و تابلو

از آثار هنری غافل نشوید. یک مجسمه فاخر، تابلوی دیواری شکیل و زیبا تاثیر بی نظیری در فضای خانه می گذارد. نمی خواهیم هزینه زیادی روی دستتان بگذاریم و بگوییم به سراغ گالری های گران قیمت شهر خود بروید. در فروشگاه های مختلف دکوراسیونی وسایل زیبایی عرضه می شوند و می توانید با توجه به بودجه خود، یک اثر هنری تاثیرگذار تهیه کنید. این تابلو یا مجسمه باید به خوبی در فضا جای بگیرد و با دیگر وسایل خانه عجین شود.

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از ترفندهای دکوراسیون لوکس آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *