دکوراسیون لوکس ایرانی ، مواردی که شاید کمتر توجه کرده اید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: استفاده از برخی وسایل و تزیینات در طراحی داخلی منزل می تواند تاثیر بسیاری بر سبک و سیاق خانه داشته باشد و آن را از ساده تا لوکس متغیر کند. برای داشتن دکوراسیون لوکس ایرانی نیازی نیست حتما سبک خاصی را در نظر داشته باشید ولی با برخی از المان ها و نشانه ها می توانید این مدل از چیدمان را در منزل خود پیاده کنید. ihome.ir این نشانه ها را به شما متذکر می شود.

دکوراسیون لوکس ایرانی

گچبری

حضور گچبری های مختلف در فضای خانه که بر روی دیوارها یا سقف انجام می شود، خانه را به سمت لوکس بودن هدایت می کند. معمولا افرادی که طرفداری سادگی و سبک مینیمال هستند تمایلی به داشتن گچبری های مختلف و دیوارهای کار شده ندارند. پس برای آنکه در کنار دیگر وسایل خود دکوراسیون را لوکس تر کنید، از انواع گچبری یا پتینه کاری استفاده کنید.

دکوراسیون لوکس ایرانی

مبلمان کلاسیک

مبل کلاسیک یکی از نشانه های دکوراسیون لوکس ایرانی است و می تواند کار را برایتان راحت تر کند. این مبلمان در صورتی که با پایه ها و بدنه کار شده و ارزشمند طراحی شده باشند، زیبایی بیشتری به فضای دکوراسیون وارد می کنند. استفاده از رنگ های خاص و شیک در مبلمان کلاسیک لوکس نیز تاثیر زیادی دارد.

دکوراسیون لوکس ایرانی

سنگ گرانیت و براق

یکی از نشانه های لوکس بودن فضای خانه درخشندگی بوده و یکی از روش های وارد کردن این درخشندگی استفاده از سنگ های براق است. زمانی که کفپوش خانه یا حتی برخی از دیوارها را با سنگ گرانیت براق بپوشانید، با انعکاس نور فضا درون این سنگ ها درخشندگی فضا بیشتر شده و لاکچری بودنش هم بیشتر می شود.

دکوراسیون لوکس ایرانی

تزیینات کار شده در دکوراسیون لوکس ایرانی

در برخی از خانه ها خصوصا اگر متراژ بالا باشد، برای تحمل بار ساختمان و نیز با توجه به پیکربندی اصلی ستون هایی درون فضا دیده می شود که گاهی هم به نظر اضافی می رسند. شما می توانید از این پتانسیل استفاده کرده و با تزیینات لوکس و خاص فضا را تغییر دهید. این ستون ها برای انواع گچبری یا پتینه کاری هم مناسبند. شومینه هم برای طراحی  دکوراسیون لوکس ایرانی ایده متفاوت و مناسبی خواهد بود.

دکوراسیون لوکس ایرانی

مبلمان چرم

برخی از متریال خاص هم در لوکس شدن فضا نقش مهمی دارند و یکی از آنها چرم است. از آنجایی که چرم مرغوب گران قیمت بوده و می تواند نشانی از لوکس بودن باشد، تاثیر بسیاری در فضای داخلی خانه شما می گذارد. این جنس معمولا در قالب مبل چستر فیلد استفاده می شود و یکی از المان های دکوراسیون لوکس ایرانی محسوب می شود.

وسایل فلزی

در هر دوره زمانی برخی از لوازم در خانه همه گیر می شود و می توانید آن را در خانه هر قشری از جامعه مشاهده کنید. برای آنکه متفاوت باشید و بتوانید دکوراسیون منزل خود را به سمت لوکس بودن پیش ببرید، بهتر است از وسایل خاص و یونیک استفاده کنید. فلز یکی از متریال متفاوتی است که در خانه های کمتری استفاده می شود، می توانید به دنبال وسایلی بگردید که به زیبایی از این متریال استفاده شده است.

دکوراسیون لوکس ایرانی

رنگ طلایی

یکی از اصلی ترین رنگ هایی که برای دکوراسیون لوکس ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ طلایی است. این رنگ که از رنگ های سلطنتی محسوب می شود هم درخشش مناسب دارد و هم باعث وقار و خاص بودن بیشتر خانه می گردد. برای به کار بردن این رنگ هم می توانید آن را در دیوار و انواع دیوارپوش در نظر بگیرید و هم در مبلمان یا اکسسوری و تابلوها آن را به کار ببرید.

دکوراسیون لوکس ایرانی

تابلوهای هنری

زمانی که دیوارهای خانه را با تابلوهای دیواری تزیین کنید، هویت متفاوتی به خانه خود می بخشید. حال با توجه به تصویری که در تابلو قاب شده است، می توانید سبک متفاوتی را به رخ بکشید. زمانی که از آثار هنری بیشتری در این تابلوها استفاده کنید، ارزشمندی بیشتر آنها باعث می شود لوکس تر به نظر برسند.

دکوراسیون لوکس ایرانی

وسایل چوبی خاص

کنسول، بوفه، کتابخانه، میز تحریر و انواع دیگری از وسایل چوبی در طرح و سبک های مختلفی طراحی می شوند و هر چه تزیینات آنها بیشتر بوده یا مدل جدید و متفاوت تری داشته باشند، می توانند بیشتر باعث لوکس شدن فضای داخلی تان شود. البته شما می توانید طرح مورد نظر را به یک سازنده با تجربه هم سفارش دهید تا با توجه به رنگی که در نظر گرفته اید، وسیله تکی را به شما تحویل دهد.

دکوراسیون لوکس ایرانی

مبلمان آینه ای

مبلمان و وسایل آینه ای یکی دیگر از مواردی است که در دکوراسیون لوکس ایرانی به کار برده می شود. این وسایل می تواند در قالب کنسول، میز جلو مبلی، میز ناهارخوری و غیره استفاده شود تا علاوه بر انعکاس و درخشش بیشتر به نقطه عطفی در دکوراسیون هم تبدیل گردند.

دکوراسیون لوکس ایرانی

لوسترهای کریستالی

در سرسرا، تالار یا سالن های مجلل برای روشنایی و نورپردازی از لوسترهای آویزان و کریستالی استفاده می گردد تا با تلالو نور حاصل از چراغ در این کریستال ها جلوه و شکوه فضا بیشتر شود. شما هم برای داشتن دکوراسیون لوکس ایرانی به سراغ لوسترهای آویزان و کریستالی باشید تا بتوانید این ویژگی را به خانه تان بیاورید.

دکوراسیون لوکس ایرانی

آینه کاری

همانطور که در مورد مبلمان آینه ای ذکر شد، استفاده از آینه در طراحی داخلی از آنجایی که باعث انعکاس فضا در خود می شود، جلوه طراحی را بیشتر می کند. با کاربرد آینه در خانه علاوه بر آنکه باعث بزرگتر جلوه کردن فضا می شوید، زیبایی بیشتری را هم در دکوراسیون لوکس ایرانی خود وارد کنید.

دکوراسیون لوکس ایرانی

استفاده از شمع

شاید تصور کنید که شمع باعث رمانتیک تر شدن فضا می شود ولی زمانی که آن را در مکان صحیح به کار ببرید، به عنوان نور ملایم می توان جلوه فضای لوکس شما را بیشتر کند. برای این منظور بهتر است از جاشمعی و لیوان های کریستالی، آینه ای و لوکسی استفاده کنید که خود اکسسوری هم کمکی به آن کرده باشد.

وسایل به سبک معاصر

برای داشتن دکوراسیون لوکس ایرانی لزومی نیست که حتما سبک کلاسیک را برای خانه خود انتخاب کنید. می توانید با استفاده از لوازم جدید و به سبک معاصر هم سعی داشته باشید دکوراسیون لاکچری را برای خود تهیه کنید.

رنگ های سلطنتی

برخی از رنگ ها برای داشتن دکوراسیون لوکس ایرانی تاثیر بیشتری خواهند داشت. علاوه بر رنگ طلایی که در موارد قبل تر ذکر شد، رنگهایی مانند نقره ای، سیاه، بنفش تیره، سرمه ای، یشمی و زرشکی هم می توانند در داشتن دکوراسیون لوکس تاثیرگذار باشند.

دکوراسیون لوکس ایرانی

پارچه مخملی

یکی دیگر از متریالی که می تواند برای این نوع دکوراسیون موثر واقع شود، مخمل است. مبلمان و روتختی هایی که با پارچه مخملی ساخته می شوند، دکوراسیون لوکس ایرانی را زیباتر می کند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *