دکوراسیون سفید و طوسی ، همانند حرفه ای ها فکر کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲ شهریور ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: رنگ های سفید و طوسی به عنوان رنگ های خنثی شناخته شده و اغلب در نقش پس زمینه ظاهر می شوند. آرامش و سکون ر این رنگ ها سبب شده است به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب شده و در کنار رنگ های تند نوعی تعادل را در فضا ایجاد کنند. اما چه می شود اگر تنها این دو رنگ به عنوان رنگ های اصلی فضا انتخاب شوند؟ با این مطلب از ihome.ir همراه شوید تا با جادوی ترکیب این دو رنگ را برای دکوراسیون سفید و طوسی بیشتر آشنا نماییم!

دکوراسیون سفید و طوسی

فضای دوست دار طبیعت!

شاید در ابتدا فکر کنید ترکیب دو رنگ طوسی و سفید برای فضا محیطی مرده و به دور از انرژی خلق خواهد کرد و این چیزی است که ما ایرانیان هیچ وقت به دنبال آن نخواهیم رفت! آن چه در خانه های ایرانی همیشه احساس می شود، صمیمیت، گرما و حس خوب «خانه» است! حال چگونه این سبک دکوراسیون را به خانه های خودمان بیشتر شبیه کنیم؟ من می دانم! با گیاهان همیشه سبز. اصولا هیچ چیزی در منزل به اندازه ی گیاهان همیشه سبز حال و هوای محیط را بهتر نمی کند. همان طور که در این دکوراسیون سفید و طوسی می بینید، طراح آن با استفاده از چند گیاه همیشه سبز توانسته است انرژی فضا را به کلی تغییر دهد. اما این همه ی ماجرا نیست! تابلوهای به کار رفته بر روی دیوار آجری نیز در این قضیه نقش داشته اند. به دیوار آجری طوسی رنگ نگاه کنید که در بخش اصلی فضای نشیمن، یعنی پشت کاناپه قرارگرفته است! هم چنین به رنگ کف و فرشی روشن تر نگاه کنید که چگونه سعی در ایجاد نوعی تعادل بصری کرده اند! تمامی این موارد در کنار یک دیگر توانسته اند به ترکیبی درست از چیدمان برسند. اما من بهتان پیشنهاد می کنم از رنگ های شادتر برای کوسن مبلمانتان استفاده کنید تا در کنار گیاهان همیشه سبز به شادابی محیط کمک نمایند.

چوب یک یار کمکی!

می دانید به جز گیاهان همیشه سبز چه متریالی می توانید در مقابله با سردی محیط دکوراسیون سفید و طوسی برآید؟ بله، چوب! از چوب می توانید در مبلمان منزل، دکوری ها و یا همانند تصویر در میز ناهارخوری استفاده کنید. در حقیقت چوب می تواند محیط را از دلمردگی نجات دهد و حال و هوای خانه را بهتر کند. به تصویر بالا نگاه کنید که چگونه کنتراست مناسبی در فضا ایجاد شده است؛ جهت جلوگیری از گرفته نشان دادن فضا، تنها یک دیوار به رنگ طوسی درآمده و باقی دیوارها سفید مانده اند. فراموش نکنید که درحال دکوراسیون خانه هستید نه یک محیط اداری!

دکوراسیون سفید و طوسی

قرار نیست تنها به سفید و طوسی اکتفا کنیم!

اگر می خواهید فضایتان بیشتر به خانه شبیه باشد بهتر است در کنار رنگ های طوسی و سفید از رنگ های متناسب دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال به دکوراسیون سفید و طوسی بالا نگاه کنید! در کنار استفاده از کابینت های طوسی، فرش، لوستر و کف پوش طوسی، از رنگ طلایی برای صندلی ها، رزگلد برای لوستر فضای پذیرایی و کاناپه ای با سایه هایی از بنفش استفاده کرده است. هم چنین رنگ سفید میزها، آباژور و دیوارها در متعادل نگه داشتن فضا از لحاظ بصری نقش بسیاری ایفا کرده است.

دکوراسیون سفید و طوسی

اگر اهل ریسک نیستید!

در طیف رنگ طوسی به جای انتخاب رنگ های تیره، سراغ سایه های روشن تر بروید تا این گونه ریسک کم تری را متحمل شوید. طوسی روشن به دلیل نزدیکی بیشتر با رنگ سفید، چالش پیش رو را کاهش داده و راحت تر با دیگر رنگ ها و بافت ها ترکیب می شود. به نحوه دکوراسیون و چیدمان فضا در نمونه آورده شده به خوبی دقت نمایید. در هر نوع دکوراسیونی فارق از سبک و طرح مهم ترین نکته رعایت تعادل به منظور جلوگیری از اغتشاش بصری است. در انتخاب هایتان دقت کنید!

دکوراسیون سفید و طوسی

بافت را در دکوراسیون سفید و طوسی دست کم نگیرید!

هنگام استفاده وافر از رنگ های خنثی یکی دیگر از مواردی که از بی روح جلوه دادن فضا جلوگیری می کند، بافت است. شاید به نظرتان استفاده از وسایل و متریال های بافت دار چندان تاثیری نداشته باشد اما تمامی این موارد در مجموع به بهبود دکوراسیون و ارتقا کیفیت طراحی کمک خواهد کرد. برای نمونه به تصویر بالا نگاه کنید. استفاده از دیوار آجری برای آشپزخانه، میز چوبی و طرح سنگ کانتر همگی در ایجاد پویایی در فضا موثر هستند.

بیشتر بخوانید: دیوار آجری در دکوراسیون منزل ، ایده ای که آمده است تا بماند!

دکوراسیون سفید و طوسی

اگر برای اتاق کودکان استفاده می کنید!

رنگ طوسی و سفید به دلیل خنثی بودن به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب می شوند از این رو بدون هیچ نگرانی آن ها را در اتاق کودکتان در کنار طرح های فانتزی و عروسکی به کار برید. تنها نکته ی مهمی که باید به آن توجه نمایید، شاد و انرژی خوب اتاق کودکتان است! دکوراسیون اتاق کودک می تواند تاثیر غیر مستقیمی بر روحیه، سلایق و استعدادهای او گذاشته و بر شخصیت او اثربخش باشد. از این رو فراموش نکنید اتاق کودکان باید از رنگ های شاد، طرح های کارتونی و فانتزی، عروسک، اسباب بازی و هرآن چه او برای رشد بهتر نیاز دارد، بهره مند باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ اتاق کودک، سفید را حتما امتحان کنید!

دکوراسیون سفید و طوسی

دکوراسیون سفید و طوسی در فضاهای بهداشتی!

شاید آسان ترین بخش در استفاده از این ترکیب در سرویس بهداشتی و حمام باشد. تنها باید حواستان باشد که رنگ های تیره نباید بخش عظیمی از فضا را بپوشانند. می توانید همانند نمونه کاشی ها را در دو یا چند رنگ انتخاب کرده تا کمی تنوع به محیط افزوده شود.

دکوراسیون سفید و طوسی

راحتی را فراموش نکنید!

استفاده از طیف رنگ طوسی شاید فضا را کمی سرد و رسمی کند از این رو شما باید راحتی بیشتری به مبلمان خود بدهید! منظورم را متوجه نشدید؟ کافی است به دکوراسیون سفید و طوسی بالا نگاه کنید. کاناپه طوسی انتخاب شده در این دکوراسیون راحتی و صمیمیت از یاد رفته فضا را جبران کرده و به استفاده کنندگان فضا احساس آسودگی بیشتری می دهد.

دکوراسیون سفید و طوسی

کمی ایرانی تر!

شاید از بین تصاویری که بهتان نشان دادیم، این نمونه از همه به سلیقه و ذائقه ما ایرانیان نزدیک است. انتخاب رنگ طوسی نتها در کاناپه و تابلوهای پشت آن چالش دکوراسیون سفید و طوسی را به حداقل رسانده است. حتی افزودن چند المان و عنصر دکوری و زینتی نزدیک به فرهنگ ایران می تواند حس «خانه بودن» را در آن بیشتر تقویت کند! نظر شما چیست؟

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده : مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *