این 10 دکوراسیون مدرن هرگز از مد نمی افتند!

تاریخ بروزرسانی : ۲۵ دی ۱۳۹۶

برای داشتن یک دکوراسیون روی مد، توجه به جزییات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فرقی نمی کند که این چندمین تجربه ی شما در زمینه ی دکوراسیون است،‌ دقت و توجه شما به جزییات می تواند آن را تبدیل به یک طراحی فوق العاده کند.

دکوراسیون داخلی: برای داشتن یک دکوراسیون بی نظیر، توجه به جزییات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فرقی نمی کند که این چندمین تجربه ی شما در زمینه ی دکوراسیون است،‌ دقت و توجه شما به جزییات می تواند آن را تبدیل به یک طراحی فوق العاده کند. در این مطلب از ihome  نمونه هایی از بهترین ایده های دکوراسیون را با هم مرور می کنیم.

دکوراسیون مدرن

استفاده از المان های طبیعت در دکوراسیون

بهترین راه جهت برقراری توازن میان خطوط صاف و خشک فضا و مبلمان مدرن آن، افزودن عناصر طبیعی به آن است. حال این عناصر گیاهان سبز باشند یا چوب طبیعی به کار رفته در طراحی داخلی. عاری بودن فضا از هرگونه حسی از طبیعت، طراحی شما را با نوعی حس دلسرد کننده همراه می کند.

دکوراسیون مدرن

انتخاب مبلمان راحت در دکوراسیون

به احتمال زیاد علاقه دارید که منزلتان با شیک ترین و مدرن ترین مبلمان ها زینت داده شوند، اما مطمئنن کمرتان مخالف است!!! طراحان مشهور عقیده دارند که راحتی مبلمان نباید نادیده گرفته شود و بهتر است که حتما آن را امتحان کرده و وقت بیش تری برای بررسی ابعاد و تناسباتش گذاشت. برای مثال افراد قد بلند در کاناپه های با عمق بیش تر از حد استاندارد احساس راحتی بیش تری می کنند.

*در ihome بیشتر بخوانید: خرید مبل ال، این نکات را هر کسی به شما نمی گوید!

دکوراسیون مدرن

انتخاب چیدمان های تازه برای دکوراسیون

فضایی که در آن زندگی می کنید باید مثل خودتان در حال تغییر و پیشرفت باشد. داشتن یک چیدمان مداوم به هیچ وجه ایده ی خوبی نیست. بنابراین بهتر است به طور مداوم آن را تغییر داده و بهترش کنید. مثل آوردن وسایل تزیینی و دکوراسیون از مسافرت های خودتان که محل زندگی شما را با خاطراتان گره می زند. اگر در خانه محل دنج و مخصوص به خودتان دارید ، بهتر است دو صفت راحتی و متغیر بودن  را برای آن در نظر بگیرید.

دکوراسیون مدرن

استفاده از خز مصنوعی در دکوراسیون

ایده ی استفاده از خز مصنوعی در فضا به سرعت به عنوان یک عنصر تجملاتی و لوکس در دکوراسیون تبدیل شد. به عبارتی هنگام استفاده از خز مصنوعی به فضا نوعی بافت دلپذیر می دهیم. مسلما وقتی با فضایی مواجه می شوید که همه چیز شست و رفته و منظم است ، دلتان چیزی گرم و نرم می خواهد! علاوه بر این به کار بردن آن کیفیت بصری فضا را افزایش می دهد.

دکوراسیون مدرن

تقسیم بندی فضا به وسیله ی مبلمان در دکوراسیون

در نمونه آورده شده ، طراح برای بخش بندی پلان باز خانه  به بخش های مجزا ، به جای استفاده از دیوار، از مبلمان آن کمک گرفته است. همان طور که مشاهده می کنید استفاده از مبل L شکل و قالیچه مناسب فضا ، علاوه بر معرفی فضا به عنوان فضای نشیمن ، به راحتی قابل جا به جایی و تغییر نیز می باشد.

دکوراسیون مدرن

استفاده از نردبان به جای قفسه در چیدمان

در طراحی داخلی منزل خود ، هیچ گاه از خلاق بودن نترسید . همان طور که می بینید طراح این فضا ، از نردبان به عنوان قفسه حوله ها استفاده کرده.

دکوراسیون مدرن

ترکیب چوب و رنگ سفید در دکوراسیون منزل

فرمول طراح این اتاق برای دست یابی به چنین فضای شیک و زیبایی چیست ؟ در جواب باید گفت 3 عامل : چوب ، رنگ سفید و نور طبیعی! در واقع دریافت بیش ترین نور خورشید ، گرما و پتینه چوب به همرا رنگ التیام بخش سفید دکور و دیوار ها ، مسحور کننده است.

دکوراسیون مدرن

قرارگیری میز غذاخوری در وسط فرش

در انتخاب فرش زیر ناهارخوری ، باید دقت کنید که به اندازه ی کافی بزرگ باشد تا میز و تمام صندلی ها روی آن جا شوند. البته در غذاخوری های خیلی بزرگ، اگر فقط پایه جلویی صندلی ها روی فرش قرار بگیرد اشکالی ندارد.

دکوراسیون مدرن

استفاده از نورپردازی مناسب در دکوراسیون

از نظر طراح این اتاق ، قانون استفاده از یک چراغ هیچ گاه شکست نمی خورد. با استفاده از سیستم روشنایی قابل تنظیم ، حق انتخاب بیش تری در میزان روشنایی اتاق خواهید داشت.

دکوراسیون مدرن

بزرگ جلوه دادن اتاق به وسیله ی فرش

هر چه فرش به کار برده شده بزرگ تر باشد ، فضای اتاق بزرگ تر و وسیع تر به چشم می آید.

به کانال تلگرام آی هوم بپیوندید!

منبع: elledecor| نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *