دکوراسیون روستیک ، 10 نمونه ای که عاشقشان خواهید شد!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ دی ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی:  اگر فکر می کنید که سبک دکوراسیون روستیک و مزرعه ای یکی هستند باید به شما بگوییم که کاملا در اشتباه هستید و این دو نوع از سبک های دکوراسیونی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. برای مثال دکوراسیون مزرعه ای دارای رنگ سفید بسیاری است و علاوه بر آن وجود پرده کرکره ای نیز از عناصر اصلی اش به شمار می رود. این در صورتی است که در دکوراسیون روستیک بیشتر با عنصر چوب و گیاه رو به رو خواهیم شد. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم که به دکوراسیون روستیک بپردازیم و نمونه هایی از آن را با شما در میان بگذاریم. پس اگر شما هم عاشق این نوع از سبک دکوراسیون هستید تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

دکوراسیون روستیک

ترکیب چوب و سنگ

اگر در منزل شما وسایل چوبی بسیاری مثل قفسه های چوبی و یا هر چیز دیگری شبیه به آن وجود دارد می توانید آن را با عنصر سنگ ترکیب کنید و از این طریق به سبک روستیک نزدیک تر شوید. ترکیب دو بافت چوبی و سنگی می تواند یکنواختی فضا را از بین ببرد و دکوراسیون منزل شما را به نوعی پر انرژی تر و البته بزرگ تر نشان دهد.

دکوراسیون روستیک

با پنل های چوبی همراه شوید!

همان طور که در این تصویر مشاهده می کند وجود دیوار و پنل چوبی ای مانند این تصویر توانسته حال و هوای روستیک بسیاری را به دکوراسیون اتاق خواب شما بیاورد. از این ایده چشم پوشی نکنید!

دکوراسیون روستیک

تلفیق سبک روستیک و مدرن

در این تصویر می بینید که دو نوع از سبک های محبوب با یکدیگر ترکیب شده اند. با توجه به دکوراسیون ناهار خوری این تصویر می توانید ایده های خوبی از دکوراسیونی با سبک تلفیقی از دکوراسیون روستیک و مدرن به دست آورید.

دکوراسیون روستیک

تخت خوابی با سبک روستیک

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما با کمک تخت خواب های دو نفره و یا چیزی مشابه آن می توانید با کمک سبک روستیک به فرزندان خود کمک کنید که اتاق خواب خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

دکوراسیون روستیک

از چوب الهام بگیرید!

باید بگوییم که اگر در وسایل منزل خود چیزی از جنس چوب ندارید اصلا لازم نیست که ناامید شوید. شما می توانید با ایده و الهام گرفتن از چوب به سراغ عناصر دیگری مثل کاغذ دیواری ای که در این تصویر می بینید بروید. این کار به شما کمک می کند که کم کم به سبک دکوراسیون روستیک نزدیک تر شوید.

دکوراسیون روستیک

فریبنده عمل کنید.

درست است که در دکوراسیون آشپزخانه این تصویر با کابینت های چوبی ای رو به رو می شویم که شاید کمی کسل کننده به نظر برسند، ولی با وجود سنگ مرمری که بر روی جزیره این آشپزخانه قرار گرفته است شما می توانید نوعی تنوع فریبنده ای را در فضا برقرار کرده و آن را از یکنواختی رها کنید.

دکوراسیون روستیک

تنوع بیشتر در دکوراسیون روستیک

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید وجود کف چوبی و یا سایر عناصر باعث شده است که سبک دکوراسیون این آشپزخانه روستیک شود. با این حال کارهای دیگری نیز جهت افزایش جذابیت فضا انجام شده است. برای مثال برای رنگ در از رنگ متنوع تری مثل قرمز بهره گرفته شده است که به نوعی به فضا روح داده است و یا آن که با کمی ذوق و سلیقه به این آشپزخانه هنر و نور بخشیده شده است که همین مسئله باعث شده تا فضا از یکنواختی درآمده و کمی تنوع پیدا کند.

دکوراسیون روستیک

برای دکوراسیون روستیک ترکیب کنید!

تضاد رنگی و شکلی سنگ کوارتز و همین طور لوازم خانگی آشپزخانه این تصویر، دکوراسیون خانه های فرانسوی را به یاد ما می اندازد. برای آن که از سردی این فضا کاسته شود، طراح از یک جزیره آشپزخانه و همین طور میز غذاخوری استفاده کرده است.

دکوراسیون روستیک

بافت دنج برای دکوراسیون روستیک منزل

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید وجود طاقچه بالای شومینه توانسته فضای گرم و دنجی را ایجاد کند. در کنار این مسئله، وجود صندلی قدیمی و قفسه چوبی و همین طور سبد حصیری نیز توانسته به نوبه خود فضای روستیک دلنشینی را مهیا سازد.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون رسمی

در دکوراسیون ناهارخوری این تصویر می بینید میز چوبی، دکوراسیون روستیک را در ذهن شما تداعی می کند ولی با افزودن لوستر رسمی تر، فضا نیز کمی شکل و شمایل رسمی و مهمانی به خود گرفته است. در کنار این موضوع، وجود پنجره نیز باعث روشن تر شدن فضا و فراهم آمدن محیطی بهتر برای پذیرایی شده است.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از چیدمان خانه آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | مترجم : طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *