دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی ، طعم خاص یک معماری!

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸

معماری: رستوران اسی برگر پروژه‌ای است در پی جذب مشتری و بهره‌بری از کشش میدان پالیزی، بر خلاف پروژه قبلی مستقر در آن! استودیو آدمون، با طراحی این پروژه 110 متری توانسته است نیازهای پیش رو را پاسخ داده و از پس چالش‌های پیش رو برآید. با ihome.ir همراه شوید تا با هم سری به این پروژه هیجان انگیز بزنیم و با دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی آشنا شویم.

مشخصات کلی پروژه طراحی رستوران اسی برگر

  • نام پروژه: اسی برگر
  • موقعیت : خیابان خرمشهر، منطقه 7، تهران، ایران
  • دفتر معماری: استودیو آدمون
  • معماران مسئول: شبیر موسوی، امیررضا فاضل، مهدی کلاهی
  • تیم طراحی: مسعود الماسی، فرشاد حبیبی، ابوالفضل خمیسه
  • کاربری: رستوران و بار
  • مساحت: 110 مترمربع
  • سال ساخت: 2017
  • عکاس: پرهام تقی اف، مهدی کلاهی

دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

بستر اولیه دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

رستوران اسی برگر، یک رستوران دنج و صمیمی در خیابان سهروردی تهران است که در نزدیکی پاتوق و محدوده پالیزی واقع شده است. پیش از آن‌ که طراحی دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی به تیم طراحی آدمون سپرده شود، این مکان به عنوان شعبه‌ای از یکی از رستوران‌های صاحب نام مشغول به فعالیت بوده است اما با وجود قرارگیری در چنین محدوده‌ی شلوغ و پر جمعیتی، نتوانسته بود مشتری بسیاری را به خود جذب کند. این مسئله تیم طراحی را متعجب ساخت و سبب شد به این موضوع بیندیشند که چگونه آب میوه فروشی‌ها و دیگر رستواران‌های اطراف میدان پالیزی توانسته‌اند از تمام نقاط تهران مشتری‌های خود را به سوی خود بکشانند اما رستوران قبلی در این امر موفق عمل نکرده است.

دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

با وجود این که این رستوران‌ها و آب میوه فروشی‌های اطراف، امکانات قابل ملاحظه‌ای را برای مشتریان فراهم نکرده‌اند، مشتریان آن‌ها هم‌چنان راضی به نظر می‌رسند. بنابراین این میدان چیز مهم‌تری را به آنان ارائه می‌کرد که نبود امکانات را نادیده می‌گرفتند؛ این خود تبدیل به مسئله‌ای شد که ذهن تیم طراحی را به خود مشغول کرد. احتمالا مردم نیازهای دیگر خود را می‌توانند در این میدان برآورده کنند، مثل نیاز به آزادی، حق انتخاب و روابط اجتماعی. آن‌ها دوست دارند از بایدها و نبایدها رها شده و لذت و هیجان یک فعالیت اجتماعی را را با دیگر انسان ها به اشتراک بگذارند.

دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

روند طراحی دکوراسیون داخلی رستوران اسی برگر

توجه به اینکه این محله بدون فرهنگ آن برای مردم مطلوب نیست، واقعیت مهمی بود. بنابراین، طراحی بر اساس شهر و محله به عنوان زمینه حضور مردم و خرده فرهنگ‌ها صورت گرفت و تیم تصمیم گرفت فضای متصل شده را که از شهر، فرهنگ، عملکرد و رویدادهای اجتماعی عمومی الهام گرفته شده بود، ایجاد کند. بهترین راه حل برای رسیدن به این هدف این بود که فراتر از الگوهای تکراری طراحی رستوران ها اقدام نمود و یک فضای یکپارچه را با استفاده از سکو‌هایی (پلتفرم) که سبب خلق فضایی چند عملکردی می‌شود، ایجاد نمود.

دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

این پلتفرم‌ها در این دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی به میز تبدیل می‌شوند، میزها به صندلی، صندلی‌ها به پله، پله ها به پلت فرم ها، به طور مشابه با تبدیل سطوح به یکدیگر، تجربه های مختلف فضایی از فرهنگ محله خلق گردید. الگوی طراحی براساس هندسه ساختاری شهری بود. تقاطع خطوط ساختمان‌های ارائه شده و خطوط خیابان‌ها، محدوده پلت فرم‌ها را که از کف بیرون آمده‌اند، تعریف نموده، گام به گام، افق های مختلف را از طریق یک فضای شهری تعریف کرده، در بعضی موارد کنجی دنج و دلپذیر مناسب برای جلسات خصوصی خلق کرده یا با ایجاد یک سکو فضایی برای اجرای نمایش های موسیقی یا دانشجویی و یا یک منطقه باز برای انتظار، دور هم جمع شدن، تصمیم گیری و انتخاب است.

به طور هم‌زمان نورپردازی و میز و صندلی‌های ارزان قیمت، به شکل طبل چوبی به فضا اضافه شدند تا فضایی دنج و صمیمی با پتانسیل شخصی سازی، به هر کاربر فرصتی برای انتخاب فضای مناسب با خلق و خوی خود می‌دهد. گاهی اوقات او می تواند پلت فرم نیمکت مانند در کنار دیگر افراد برای شروع یک مکالمه در یک فضای اجتماعی یا یک قلمرو شخصی در محیط شهری رستوران را انتخاب کند تا فضایی صلح آمیز و امن شخصی را تجربه نماید.

دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

استفاده از گیاهان سبز در دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی به تقویت کردن همه چیزهایی که از فضا انتظار می‌رود، با تعیین مرزهای ناشی از فضای خوانا و هم‌چنین ایجاد دیوارها که به عنوان پشتی برای مردم به کار می‌رود و باعث ایجاد حس امنیت در فضا می شود، کمک می‌نماید. علاوه بر این، گیاهان حریم خصوصی را با محدودیت دید تقویت کرده و یک باغ زنده و شاداب را که با پلت فرم ها کامل می شود، ایجاد کرده است. در نهایت به منظور اتصال این باغچه به سطح شهر، درب های رستوران رو به باغچه باز می شوند و کف رستوران و پلتفرم ها با متریالی همانند متریال به کار رفته در پیاده رو پوشیده شده است. بدین ترتیب با محو شدن مرز بین فضای داخلی و بیرونی، یک رستوران که نمایانگر یک فضای شهری می باشد و در  چارچوب بستر پروژه است، خلق شده است.

دکوراسیون رستوران مدرن ایرانی

بررسی پلان و مقطع پروژه رستوارن اسی برگر

اگر شما هم از مشاهده ی یکی از بهترین و جدیدترین رستوران‌های طراحی شده در تهران، توسط استودیو آدموند، تحت عنوان اسی برگر، لذت برده اید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این پروژه منحصر به فرد و خاص آشنا شوید.

گالری تصاویر پروژه رستوارن اسی برگر

اگر شما هم دوست دارید با طراحی های برجسته و معماری ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

 

منبع: archdaily | مترجم : مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *