10 ایده هوشمندانه برای طراحی دکوراسیون راهروی خانه !

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: راهرو یکی از بخش های مهم در منزل است که متاسفانه در نگاه بسیاری از افراد کم اهمیت جلوه می کند و به همین دلیل نیز زمان و یا دقتی را برای طراحی آن اختصاص نمی دهند. این در حالی است که راهروی خانه می تواند مسیری برای اتصال سایر فضاهای خانه باشد و خود به نوعی تبدیل به یکی از پراهمیت ترین بخش های خانه گردد. به همین دلیل هم در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم شما را با 10 ایده دکوراسیون راهروی خانه آشنا کنیم. پس این مطلب را اصلا از دست ندهید.

دکوراسیون راهروی خانه

چگونه در دکوراسیون راهروی خانه خود، سبکی ایجاد کنیم؟

صرف اینکه راهروی خانه شما یک اتاق مجزا نیست دلیلی نمی شود که از کنار آن بی توجه بگذرید. دکوراسیون راهروی خانه شما اولین بخشی از منزل است که مهمانانتان با آن رو به رو می شوند و توسط آن خانه شما را می شناسند. به همین دلیل بهتر است که تمرکز خود را بر روی این فضای خانه نیز قرار دهید و برای آن به دنبال یک سبک مناسب و زیبا باشید.

دکوراسیون راهروی خانه

فضا را سازماندهی کنید.

شما باید از هر بخشی از راهروی منزل خود استفاده کنید. اینکه یک کمد مجزا در راهرویتان وجود ندارد دلیل نمی شود که وسایلتان را به صورت نامنظم و ترتیب نیافته چیدمان کنید. شما می توانید برای هر فضایی از راهروی خود برنامه ریزی داشته باشید و از آن به نحو احسن بهره مند شوید. در این میان حتی می توانید وسایل تزئینی و آثار هنری را نیز قرار دهید و فضا را زیباتر گردانید.

دکوراسیون راهروی خانه

یک گالری دیواری ترتیب دهید.

احتمالا با خانه هایی رو به رو شده اید که راهروهای آنها خالی هستند و هیچ رنگ و لعابی ندارند. شما می توانید برای زیباتر کردن دکوراسیون راهروی خانه خود آن را تبدیل به یک گالری دیواری کنید. برای این کار می توانید تصاویر پرتره خانوادگی، آثار هنری، تابلوهای نقاشی و… را در مسیر راهرو بر روی دیوار نصب کنید. برای این کار توصیه ما این است که به دنبال قاب هایی متناسب و هماهنگ بروید تا منظره کلی دیوار راهروی خانه شما منسجم به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: تزیین راهرو ورودی منزل ، این 20 ایده در خانه تان جادو می کند!

دکوراسیون راهروی خانه

با کمک کاغذ دیواری راه راه فضا را برجسته کنید.

اگر به دنبال آن هستید که راهی پیدا کنید تا دکوراسیون راهروی خانه را کمی برجسته تر و متفاوت تر نمایید می توانید از کاغذ دیواری های راه راه استفاده کنید. برای این کار به دنبال یک ترکیب رنگی مناسب بروید و تصویر پس زمینه دکوراسیون راهروی خود را شکل دهید.

دکوراسیون راهروی خانه

یک طاقچه برای عکس هایتان ترتیب دهید.

دیوارهای خالی راهرو به شکلی است که انگار می طلبند بر رویشان تابلو نصب کنید! برای این کار می توانید جدا از راهکاری که در موردهای قبلی اشاره کردیم از یک شلف نیز استفاده کنید و وسایل هنری و تابلوهایتان را در اطراف آن چیدمان کنید. دقیقا مثل این تصویر! این راهکار کمک می کند تا زیبایی های این آثار هنری بیشتر به چشم بیایند.

دکوراسیون راهروی خانه

به سمت مدرن سوق پیدا کنید.

اگر شما هم طرفدار سبک مدرن هستید می توانید آن را در دکوراسیون راهروی خانه به کار بگیرید. برای این کار می توانید به سراغ رنگ های خنثی و مکمل هایشان، کفپوش های براق، شکل های هندسی و… بروید و از آنها در طراحی دکوراسیون راهروی خود بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون راهروی باریک ، به سوی فضای دیگر!

دکوراسیون راهروی خانه

فضا را با آینه بزرگ تر کنید.

در بسیاری از شرایط یک آینه بزرگ دایره ای شکل می تواند بهترین دوست دکوراسیون منزل شما باشد. شما می توانید برای طراحی راهروی منزل خود از چنین آینه هایی استفاده کنید تا فضا را به شکل چشمگیری روشن و البته بزرگ تر نمایید.

دکوراسیون راهروی خانه

با کاغذ دیواری برگ با طبیعت همراه شوید.

شما می توانید برای دکوراسیون راهروی خانه خود به دنبال چالش های گیاه شناسی باشید! به این تصویر نگاه کنید. در این راهرو با کمک کاغذ دیواری ای با طرح برگ فضا به حال و هوای طبیعت نزدیک شده است و همین موضوع نیز حس و حال مثبتی را در محیط شکل داده است.

در دکوراسیون راهروی خانه از فرش بهره بگیرید.

اگر راهروی بلند و باریکی دارید باید به دنبال یک رانر یا همان فرش های مناسب راهرو باشید. استفاده از این نوع فرش در دکوراسیون راهروی خانه می تواند فضا را گرم تر و دنج تر جلوه دهد. به علاوه آن که همراهی فرش در دکوراسیون راهرو می تواند در کنار آثار هنری موجود در فضا ترکیب خارق العاده ای را ایجاد کند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: thespruce | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *