دکوراسیون راهروی باریک ، به سوی فضای دیگر!

تاریخ بروزرسانی : ۸ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: زمانی که طراحی داخلی تکمیل می شود، معمولا افراد خانه ترجیح می دهند از پتانسیل موجود در هر فضایی استفاده کرده و منزل خود را به بهترین شکل ممکن دیزاین کنند. در این میان یکی از فضاهایی که معمولا فراموش می شود و یا حداقل مورد توجه کمتری قرار می گیرد، راهروهای خانه است. Ihome.ir در ادامه این مطلب قصد دارید موارد مختلفی برای دکوراسیون راهروی باریک ذکر کند که می تواند حس متفاوتی به فضای داخلی منزل شما وارد کند.

دکوراسیون راهروی باریک

تابلوی دیواری

یکی از ساده ترین روش های دکوراسیون در هر فضایی استفاده از دیوار و نصب تابلوهای هنری است. زمانی که در فضای راهرو امکان دیزاین زیادی وجود نداشته باشد و به دلیل باریک بودن آن، دستتان بسته است، می توانید از فضای موجود یعنی دیوارها استفاده کنید. نصب تابلوهای دیواری مشکلی در تنگ و کوچک شدن فضا به وجود نمی آورد و در عوض می توانید هر چه دوست دارید را روی این دیوارها قاب کنید.

دکوراسیون راهروی باریک

آویز لباس

برای دکوراسیون راهروی باریک ، در خانه های کوچک معمولا فضای محدودی وجود دارد و رختکن تعریف نشده است. پس می توانید به راهروی باریک خانه خود به چشم یک فرصت نگاه کنید و با نصب آویز لباس و قرار دادن کمد کوچک، از آن برای نگهداری لباس های خود یا مهمانان استفاده کنید.

دکوراسیون راهروی باریک

فرش کف

گاهی فضای موجود در راهرو به اندازه ای کم است که نمی توان از هیچ وسیله اضافه تری استفاده کرد. سعی کنید برای زیباتر شدن و جان گرفتن خانه فرش های خاص و جذاب به این فضا بیاورید. با توجه به اینکه راهرو قرار است فرد را به کدام بخش از خانه هدایت کند، می توان فرش ها را به طرز متفاوت تری انتخاب کرد. برای مثال اگر راهرو برای اتصال بخش نشیمن به اتاق خواب ها به کار برده می شود، می توانید از فرش های ساده تر و غیر رسمی تری استفاده کنید.

دکوراسیون راهروی باریک

کنسول باریک

ویترین و کنسول نقش زیبا بخشی به فضای خانه را دارند و می توانند سطحی برای قرار گیری وسایل دکوری و تزیینی محسوب شوند. در دکوراسیون راهروی باریک خانه خود با توجه به فضای موجود به سراغ کنسول باریک و جمع و جوری بروید تا بتواند بدون اشغال فضای زیاد، تاثیر مثبتی در دکوراسیون راهرو داشته باشد.

نصب آینه

یکی از ساده ترین روش ها برای بزرگ کردن فضای کوچک، استفاده از آینه است. آینه با انعکاس فضا درون خود یک بخش مجازی به وجود می آورد که با خطای دید راهرو را دلبازتر و عریض تر نشان می دهد. می توانید در کنار کنسول باریک خود از آینه استفاده کنید و یا فقط آینه را به صورت دیواری در این مکان قرار دهید. با نصب آینه می توانید در زمان ورود و خروج هم ظاهر خود را راحت تر چک کنید.

دکوراسیون راهروی باریک

کتابخانه دیواری

برای دکوراسیون راهروی باریک ، افرادی که اهل مطالعه هستند و به کتاب علاقه دارند، در خانه به دنبال هر امکانی می گردند تا بتوانند محبوبهایشان را در یک فضای مشخص سر و سامان دهند. باید بدانید که راهروها یکی از بهترین فضاها برای نصب کتابخانه است. با توجه به متراژ راهرو و عرضی که وجود دارد می توانید ابعاد کتابخانه خود را تعیین کنید. انواع دیواری، زمینی یا سرتاسری می توانند برای کتابخانه های دیواری به کار برده شوند.

دکوراسیون راهروی باریک

فضای مطالعه و نشستن

در کنار مورد قبلی اگر برایتان ممکن است، یک نیمکت یا صندلی کوچک نیز در نظر بگیرید تا بتواند به یک فضای دنج و بی سر و صدا برای مطالعه تبدیل شود. در این صورت می توانید با ورق زدن و مطالعه کردن ساعت ها خود را مشغول کنید.

شلف دیواری

نصب شلف و طبقات دیواری بدون اشغال فضا یک دیزاین خوب به شمار می رود. با در نظر گرفتن وسایلی که قرار است روی شلف نگهداری شود و نیز با توجه به فضای موجود عمق شلفها را تعیین کنید. در کمترین امکانات یک نوار باریک از شلف می تواند قاب و تابلوهای مختلف را نگه دارد.

گلدان یا مجسمه بزرگ

استفاده از وسایل تزیینی و لوازم دکوری یکی دیگر از روش ها برای دکوراسیون و طراحی محسوب می شود. استفاده از مجسمه و گلدان های بزرگ روی زمین در راهروی باریک هم می تواند تاثیر زیادی در فضا داشته باشد. اگر در خانه فرزند کوچکی دارید یا ممکن است حیوان خانگی تان به گلدان آسیب برساند، آن را در قسمتی قرار دهید که باعث بروز مشکل نشود. اگر یک شکست در طراحی دیوار وجود داشته باشد، این کنج بهترین قسمت برای قرار دادن گلدان یا مجسمه است.

دکوراسیون راهروی باریک

لوستر آویزان

اگر نمی خواهید راهروی خانه را شلوغ کنید و ترجیح می دهید همه چیز ساده و مدرن باشد، بهتر است برای ایجاد تحول در فضای راهرو از لوستر و نورپردازی خاصتری استفاده کنید. لوسترهای آویزی که در مدل های جذاب و متنوع بسیاری تولید و طراحی می شوند، قادر خواهند بود دکوراسیون راهروی باریک شما را هم زیباتر کنند.

کاغذ دیواری و هنری

استفاده از دیوارپوش های خاص و متفاوت، تاثیر زیادی بر فضای راهروی خانه دارد. در صورتی که نمی خواهید هیچ وسیله جدیدی را به راهروی باریک خانه خود اضافه کنید، تنها با تغییر دیوار پوش از نوع آجر، کاغذ دیواری، پنل یا حتی رنگ ساده ولی متفاوت دگرگونی جدیدی خلق کنید.

دکوراسیون راهروی باریک

چیدمان به سبک جدید

تفاوتی نمی کند دوست دارید چه وسیله هایی را در راهرو به کار ببرید، کافی است آنها را تنها روی زمین قرار دهید تا این تحول به اندازه مورد نظر شما را شگفت زده کند.

دکوراسیون راهروی باریک

دیوار خاطرات

در دکوراسیون راهروی باریک ، دیوار راهروی باریک خانه را به دیوار خاطرات تبدیل کنید. عکس های خاطره انگیز و خانوادگی تان را چاپ کرده و آنها را از دیوار بیاویزید. نصب یک تخته سیاه یا وایت برد هم می تواند یادآور قرارهای مهم یا وسایل مورد نیازی باشد که باید برای خانه تهیه کنید.

دکوراسیون راهروی باریک

طراحی راهرو و ورودی

در برخی از خانه ها ورودی با راهرو عجین شده است. در این صورت با قرار دادن یک صندلی یا نیمکت انتظار، جا کفشی، جاکلیدی و آینه بهترین فضا را برای این بخش تعریف کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

۴ دیدگاه در “دکوراسیون راهروی باریک ، به سوی فضای دیگر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *